Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Побърка ми се интериорното осветление на WJ 3.1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Побърка ми се интериорното осветление на WJ 3.1

    Здравейте колеги !
    Не зная по каква причина,но осветлението ми се включва когато си иска.Особенно е неприятно на тъмно по време на път.То е едно светкане-същинска дискотека.Лостчето за регулиране вляво на волана не действа.Отварях и почиствах всички букси,пръсках ги с контактен спрей-но ефекта беше кратък:в сухо време навън поне спряха да премигват,от няколко дни обаче всичко се върна на мястото си."Дискотеката" заработи с пълна пара.Помощ !

  • #2
    До: Побърка ми се интериорното осветление на WJ 3.1

    някъде, където не трябва, има влязла вода. Нататък да разказват по-запознатите с jeep.

    Коментар


    • #3
      До: Побърка ми се интериорното осветление на WJ 3.1

      Първоначално публикуван от abba Преглед на мнение
      Здравейте колеги !
      Не зная по каква причина,но осветлението ми се включва когато си иска.Особенно е неприятно на тъмно по време на път.То е едно светкане-същинска дискотека.Лостчето за регулиране вляво на волана не действа.Отварях и почиствах всички букси,пръсках ги с контактен спрей-но ефекта беше кратък:в сухо време навън поне спряха да премигват,от няколко дни обаче всичко се върна на мястото си."Дискотеката" заработи с пълна пара.Помощ !
      Я обясни малко по-добре.
      Какво изписва дисплея над огледалото?
      Колко време свети, какво го изгася?
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #4
        До: Побърка ми се интериорното осветление на WJ 3.1

        А нещо да си правил някъде по ел. инсталацията, непосредствено преди това? При мен, при монтаж на Overhead console and EVIC, вместо обикновените плафони на тавана, се получи нещо подобно. Оказа се, че има разминаване в опроводяването на куплунга на плафоните.

        При включване на този куплунг, задния плафон започна да свети слабо но постоянно, предните мижаха слабо. От ключа не можеше да се задействат плафоните и т.н. При размяна на пиновете в куплунга, всичко си дойде на място. Огледай всички плафони за проблеми с кабелите и куплунзите, включително и двата малки плафона в сенниците. Те могат да дадат на късо от пластинките или кабелите, преминаващи през стойката към тавана. Виж и задния плафон за късо в инсталацията. В общи линии, проблем в някой куплунг /нагорял, намокрен и окислен/, би довел до подобно поведение на боди контрол модула, който управлява задействането и плавното гасене на плафоните. Успех!
        Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
        First impression is not always true. Get inspired.
        Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
        Reading is sooo boring, unlike writing!

        Коментар


        • #5
          До: Побърка ми се интериорното осветление на WJ 3.1

          Благодаря ви за съветите.Действам.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X