Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

    Както се казва, to whom it may concern:

    Преди време в една тема (не можах да я намеря) се обсъждаше възможността да се накара фабричната аларма на WJ да бибитка при заключване - основно заради тъпите български застрахователи.

    Зададох въпрос в немския форум http://www.jeepforum.de/ и пичовете веднага ми отговориха - оказа се напълно възможно.

    Начи - отивате при някой с OBD II четец (или както се нарича там оня зелен гумиран лаптоп на Bosch с тъчскрийн екран) и го карате да ви превхърли Жипа от Europe на Canada - менюто се наричаше Country Options, Local Options или нещо подобно.

    След това на дисплея се появява меню (което при европейската версия липсва):



    От менюто избирате Yes (по дифолт е No). И сега при заключване много готино бипка - едно такова късо и басово, като тромбата на параход. При отключване си трае.

    Нема страшно, никакви други настройки не се променят. На оня въпросен гумиран лаптоп при Canada те пита дали искаш да ти включва фаровете при всяко палене на матора и да ги гаси при гасене - мисля да го активирам от 1 ноември, че да не забравям през зимата.

    Аре наздраве
    Последно редактирано от Carburettor; 22-10-09, 21:09.
    ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
    Volvo XC90 D5 Executive '12
    Volvo XC60 D5 Summum '11
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90

  • #2
    До: Бибиткане на фабричната аларма на WJ-проблема е решен

    Ей, добре, че между нас има и по някой интелигент, че да ни открехне на дребни хватки.

    Мерси!
    Последно редактирано от kinex; 22-10-09, 21:42. Причина: ненужен цитат
    www.drivingoffence.co.nz

    Коментар


    • #3
      До: Бибиткане на фабричната аларма на WJ-проблема е решен

      Carburettor, значи разковничето е в регионалните настройки - Europe или Canada. Затова липсваше точно този екран при вас. Интересно, при мен на какви регионални настройки е Liberty -то, та аз го имам това в менютата на дисплея? Преди време не се сетих да видя по време на OBD II диагностиката, как е настроено на моя. Иначе това е темата за заводската може ли да се накара да свирка при заключване. Поздрави!
      Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
      First impression is not always true. Get inspired.
      Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
      Reading is sooo boring, unlike writing!

      Коментар


      • #4
        До: Бибиткане на фабричната аларма на WJ-проблема е решен

        Мерси, и аз мисля да го направя това, особено за фаровете
        Значи става във всеки бош сервиз?

        Коментар


        • #5
          До: Бибиткане на фабричната аларма на WJ-проблема е решен

          Първоначално публикуван от netsurfer Преглед на мнение
          Значи става във всеки бош сервиз?
          Май да. До колкото знам навсякъде в BOSCH сервизите, където правят диагностика, имат EOBDII четец. Ако и куплунга е нормален, а не някакъв изчекнат (като на нисана ми), проблема е никакъв.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            До: Бибиткане на фабричната аларма на WJ-проблема е решен

            Ученото си е учено!!!
            Щастлив съм , че имаме колеги с такива умения и познания!
            Бързо, ясно, конкретно, с нагледен материал - хвала на хора като Теб!
            ________________________________________________________________________________________
            Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
            HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

            Коментар


            • #7
              До: Бибиткане на фабричната аларма на WJ-проблема е решен

              не ми стана ясно : прехвърляш настойката докато е на копмпа на Канада и след това разкачаш лаптопа и променяш от онборд менюто новопоявилата се настройка на Уес ем ай райт?
              V10

              Коментар


              • #8
                До: Бибиткане на фабричната аларма на WJ-проблема е решен

                Първоначално публикуван от rustson Преглед на мнение
                не ми стана ясно : прехвърляш настойката докато е на копмпа на Канада и след това разкачаш лаптопа и променяш от онборд менюто новопоявилата се настройка на Уес ем ай райт?
                1.Отиваш в Бош сервиз с OBDІІ
                2.Закачат "бангията"
                3.Влизат в меню "Регионални настройки"
                4.Избират държава Канада /така лъжат джипа , че е в Канада ,а не в България, защото тези опции ( свирка и дневни светлини) ги има в този регион.
                5. разкачат апаратурата
                6.Влизаш в менюто на твоя борд компютър и си активираш бибитката.
                ________________________________________________________________________________________
                Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
                HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

                Коментар


                • #9
                  До: Бибиткане на фабричната аларма на WJ-проблема е решен

                  ясно мерси !

                  Сега нещо малко комично - как минах аз при застрахователите номера с бибкането:
                  Предполагам някои от вас са запознати с квакащите заключващи механизми на грандовете (като го заключваш се чува един квакащ quacking jeep звук от механизма за заключване) та моята предна дясна врата беше такава и като ме помоли тоя да му демонстрирам алармата, тъкмо се чудех как ще я накарам да свири и почнах да цъкам дистанционното и то точно тогава изквака ама на умряло(по-силно от друг път). Пича каза да "мерси чух я алармата" аз се усмихнах леко и се разделихме по живо по здраво
                  V10

                  Коментар


                  • #10
                    До: Бибиткане на фабричната аларма на WJ-проблема е решен

                    Вие сте направо добре.Аз имам някаква допълнителна аларма монтирана заедно на едно дистанционно с фабричната. Няма изключване,30сек покой и ако има нещо отворено предупреждава,пищи,предупреждава,пищи.На автомивката стоя с дистанционното до него и си повтарям едно и също движение цък,цък.Направо ви завиждам.
                    JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

                    Коментар


                    • #11
                      До: Бибиткане на фабричната аларма на WJ-проблема е решен

                      Първоначално публикуван от Калин Преглед на мнение
                      Вие сте направо добре.Аз имам някаква допълнителна аларма монтирана заедно на едно дистанционно с фабричната. Няма изключване,30сек покой и ако има нещо отворено предупреждава,пищи,предупреждава,пищи.На автомивката стоя с дистанционното до него и си повтарям едно и също движение цък,цък.Направо ви завиждам.
                      Това трябва да е някаква опция, която да може да се настройва. Ако може да се установи каква марка и модел е алармата, може да се потърси в нета някакъв User Manual за модела, откъдето да се видят потребителските настройки и да се преконфигурира. Също така, в някой сервиз за аларми, някой който познава модела може да я преконфигурира.
                      Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                      First impression is not always true. Get inspired.
                      Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                      Reading is sooo boring, unlike writing!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Бибиткане на фабричната аларма на WJ-проблема е решен

                        Сега пробвах моя, да го накарам да му светят постоянно фаровете за зимния сезон, но такова меню не можах да намеря. Винаги при заключване свирка, при включване на чистачките включва и фаровете, но да ги включва винаги при запален двг. не можах да намеря.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • #13
                          До: Бибиткане на фабричната аларма на WJ-проблема е решен

                          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                          Сега пробвах моя, да го накарам да му светят постоянно фаровете за зимния сезон, но такова меню не можах да намеря. Винаги при заключване свирка, при включване на чистачките включва и фаровете, но да ги включва винаги при запален двг. не можах да намеря.
                          Старичък е!
                          Все пак това е нова екстра.
                          ________________________________________________________________________________________
                          Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
                          HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

                          Коментар


                          • #14
                            До: Бибиткане на фабричната аларма на WJ-проблема е решен

                            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                            Сега пробвах моя, да го накарам да му светят постоянно фаровете за зимния сезон, но такова меню не можах да намеря. Винаги при заключване свирка, при включване на чистачките включва и фаровете, но да ги включва винаги при запален двг. не можах да намеря.
                            Тази екстра май не е от менюто а си се кодира през OBD-то ...

                            Коментар


                            • #15
                              До: Бибиткане на фабричната аларма на WJ-проблема е решен

                              Първоначално публикуван от Ba4e Mite Преглед на мнение
                              Старичък е!
                              Все пак това е нова екстра.
                              11.1999
                              А вашият по-нов ли е? Софтуера подлежи ли на ъпгрейд?
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X