Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

    Първоначално публикуван от stilnik Преглед на мнение
    Всъщност, какъв е серийния номер на твоето реле- какво пише на кутията?
    Купих ето това
    STANDARD MOTOR PRODUCTS Part # RY457 {#56042216AB} именно то е препоръчано или поне аз така разбрах препрочитайки десетки пъти темата.
    Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD

    Коментар


    • От: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

      Първоначално публикуван от bobydimi Преглед на мнение
      Купих ето това
      STANDARD MOTOR PRODUCTS Part # RY457 {#56042216AB} именно то е препоръчано или поне аз така разбрах препрочитайки десетки пъти темата.
      Еми, това е релето - същото. При мене работят дневните!

      Коментар


      • От: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

        Първоначално публикуван от stilnik Преглед на мнение
        Има още един сервиз в София , който разполага с оригиналния уред за диагностика на JEEP. Намира се на бул. "Владимир Вазов" , срещу "Баумакс". Там има едно момче , Еди се казва. Само му обясних , че искам да сменя региона / Канада/, веднага включи за какво става дума и в следващите 3 минути настройката за дневните светлини беше факт и то срещу 36лв. /В БС закачането е около 50лв./ Релето го достави Жоро ЦСКА за 95лв., за което съм му много благодарен! Надявам се това да ти е от полза.
        Днес успях да стигна до тях и работата беше свършена естествено.
        Фаровете светнаха - можело значи.
        Явно не само трябва да имаш нужната апаратура , а и да знаеш как се работи с нея.
        Взех и телефона на Еди - така де номера само , че телефона си му трябвал , но за да не излезе реклама си го запазвам за себе си.
        Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD

        Коментар


        • От: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

          Първоначално публикуван от bobydimi Преглед на мнение
          Днес успях да стигна до тях и работата беше свършена естествено.
          Фаровете светнаха - можело значи.
          Явно не само трябва да имаш нужната апаратура , а и да знаеш как се работи с нея.
          Взех и телефона на Еди - така де номера само , че телефона си му трябвал , но за да не излезе реклама си го запазвам за себе си.
          Може , може , ама много трябва да се чете! Радвам се ,че успя!

          Коментар


          • От: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

            Първоначално публикуван от stilnik Преглед на мнение
            Може , може , ама много трябва да се чете! Радвам се ,че успя!
            Хиляди благодарности и на теб за жокера с точният човек , ще черпя.
            Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD

            Коментар


            • От: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

              Понеже тук освен дневните светлини,се обсъжда и централното заключване(фабричната аларма),искам да попитам за един парадокс при мен.
              Джипа е Ларедо 4.0 WJ 2002г от щатите.На определени места дистанционното не може да сработи и да заключи колата,няма значение,че седя до нея.
              Едното място е точно където живея(което е доста неприятно),а другото (според предишния собственик) е около кино Арена..
              Паркирам пред блока и дистанционното не работи,местя колата 100м в страни и работи(това е и с двете,които имам)
              Очевидно,че някакви вълни влиаят на обхвата....но какви са и от къде са нямам представа...
              Прочетох,че използват две честоти-за Америка и Европа,но не зная дали това има значение.
              Видях,че не блока,който е срещу паркинга има антена(мисля че е на мобилен оператор) и се чудя дали честотите не се мешат...
              Cherokee WJ 4.0L- NP242
              Honda Africa Twin XRV 750

              Коментар


              • От: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

                Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
                Понеже тук освен дневните светлини,се обсъжда и централното заключване(фабричната аларма),искам да попитам за един парадокс при мен.
                Джипа е Ларедо 4.0 WJ 2002г от щатите.На определени места дистанционното не може да сработи и да заключи колата,няма значение,че седя до нея.
                Едното място е точно където живея(което е доста неприятно),а другото (според предишния собственик) е около кино Арена..
                Паркирам пред блока и дистанционното не работи,местя колата 100м в страни и работи(това е и с двете,които имам)
                Очевидно,че някакви вълни влиаят на обхвата....но какви са и от къде са нямам представа...
                Прочетох,че използват две честоти-за Америка и Европа,но не зная дали това има значение.
                Видях,че не блока,който е срещу паркинга има антена(мисля че е на мобилен оператор) и се чудя дали честотите не се мешат...
                Не знам за коя Арена говориш, но аз съм забелязал този ефект на паркинга и около болница Токуда. Моята кола си е произведена в Европа. Предполагам, че има някакво радиоизлъчване, което е например от кучегони и то смущава дистанционното. Наистина ме знам защо си мисля така, но не виждам никакво логично обяснение. Като чета, обаче това, което пишеш се убеждавам, че някоя охранителна система има пръст в работата...
                Suzuki GSXR
                VW Touareg
                Mitsubishi Pajero II

                Коментар


                • От: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

                  Намерете къде е антената, която приема сигнала от дистанционното, за да знаете в такива случаи къде да доближите дистанционното. В 99% от случаите помага.

                  На много места го има това. Още повече - някои аларми се справят по-добре от други. Например на тераното ми фабричната почти никога не го прави, а монтираната допълнителна заради шок датчика и прочие подробности, доста по-често. А са на една и съща честота.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

                    Това с намирането на модула с антената Veselinv вече го е направил, като при това е подобрил обхвата. В случая явно нещо излъчва на същата честота /USA/CANADA - 315 MHz/ или пък някакъв хармоник и пречи на дистанционното. Има ли наоколо охранителни камери, някакви трансмитери на охранителни системи, защото често покрай тях има смущения?
                    Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                    First impression is not always true. Get inspired.
                    Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                    Reading is sooo boring, unlike writing!

                    Коментар


                    • От: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

                      Аз имам Форестър, от Щатите, и имам същия проблем с дистанционното на паркинга на Баухаус на ул. "История славянобългарска" в София, но ми се е случвало и на други места - все паркинг зони с обществен достъп. Аз също мисля, че има смущения от някакво друго безжично оборудване наоколо. Първия път доста се изнервих, но сега ритуала е отработен - обикалям около колата, натискам непрекъснато и по някое време алармата се задейства.

                      Коментар


                      • От: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

                        Разни идиоти си слагат "антибръмбари" по колите ( и те незнаят от какво се пазят ) и понякога те пречат.....
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • От: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

                          И при мен има странности!От ляво като застана на колата, не винаги успявам да заключа от първият път.Дистанционното е на десет сантиметра от шофьорската врата и йок!Мина от дясно на колата и работата става дори и от 2-3 метра!!!От зад кат застана също действа по нормално.Идиотското е че от тия 10 см няма връзка дистанционно - антена,която е в шофьорската врата.
                          Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                          0888854582
                          Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                          Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                          Коментар


                          • От: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

                            Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
                            И при мен има странности!От ляво като застана на колата, не винаги успявам да заключа от първият път.Дистанционното е на десет сантиметра от шофьорската врата и йок!Мина от дясно на колата и работата става дори и от 2-3 метра!!!От зад кат застана също действа по нормално.Идиотското е че от тия 10 см няма връзка дистанционно - антена,която е в шофьорската врата.
                            Модула не е в шоф.врата.
                            Grand Cherokee 2.7crd Limited

                            Коментар


                            • От: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

                              Първоначално публикуван от Toni Gr Преглед на мнение
                              Модула не е в шоф.врата.
                              Хммм.....Бях останал с вчепатление че е точно там!!!Имаше една тема за удължаване на антената и от там си мислех....Може и да греша де!
                              Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                              0888854582
                              Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                              Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                              Коментар


                              • От: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

                                Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
                                Хммм.....Бях останал с вчепатление че е точно там!!!Имаше една тема за удължаване на антената и от там си мислех....Може и да греша де!
                                Погледни по-горе в поста на Ал.Маринов има линк.
                                Grand Cherokee 2.7crd Limited

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X