Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Течен бронз" в автоматична скоростна кутия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "Течен бронз" в автоматична скоростна кутия

    Днес смених "маслото" в АСК 45RLE (Liberty / Cherokee 2004), естествено бях закупил от прословутото Mopar ATF+4. Майсторите ме извикаха да ми покажат изтеклата стара течност - беше с лъскава хомогенна примес като "течен бронз" от железарски магазин Магнитът в картера на кутията беше чист и въпросните "бронзови" частици не му се лепят. Решиха, че може би става дума за някаква добавка-"присадка" в течността. Знаете ли какво би могло да бъде това и има ли повод за шаш и паника
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

  • #2
    До: "Течен бронз" в автоматична скоростна кутия

    Молибденовият дисулфид изглежда така, но от какъв дявол са го сложили в автоматика, ум не ми побира. Върви ли иначе?

    Коментар


    • #3
      До: "Течен бронз" в автоматична скоростна кутия

      Също така е възможно фрикционните дискове да са износени и това да са частици от този процес... При всички положения бих и направил ревизия на тази кутия...
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #4
        До: "Течен бронз" в автоматична скоростна кутия

        Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
        Също така е възможно фрикционните дискове да са износени и това да са частици от този процес... При всички положения бих и направил ревизия на тази кутия...
        Преди основния ремонт на моята кутия и при мен маслото имаше бронзови "включения" и имаше цвят червен металик. Оказа се, че са изядени бронзовите втулки на барабаните, които държат пакетите фрикциони - един стругар изби старите, направи нови втулки и ги наби на горещо.



        Според мен няма да се разминещ с ревизия на кутията, защото никой не знае какво става вътре - причината за моя ремонт бяха ето тези "излишни" детайли в картера - иначе кутията работеше просто перфектно







        Оказа се счупена вълнообразна зегерка, която държи пакетите фрикциони в тези барабани



        Води се Direct Wave Snap Ring. Cost $3.45 - евтинийка, ама докато се стигне до него, е доста скъпичко
        ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
        Volvo XC90 D5 Executive '12
        Volvo XC60 D5 Summum '11
        Alfa Romeo Spider 2.0 '90

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          Днес смених "маслото" в АСК 45RLE (Liberty / Cherokee 2004), естествено бях закупил от прословутото Mopar ATF+4. Майсторите ме извикаха да ми покажат изтеклата стара течност - беше с лъскава хомогенна примес като "течен бронз" от железарски магазин Магнитът в картера на кутията беше чист и въпросните "бронзови" частици не му се лепят. Решиха, че може би става дума за някаква добавка-"присадка" в течността. Знаете ли какво би могло да бъде това и има ли повод за шаш и паника
          Е застраховат се майсторите. Нали после като се счупи кутията трябва да си имат оправдание.
          Нищо и няма на кутията. След 100 000км вътре не може да е аптека.

          Първоначално публикуван от Carburettor Преглед на мнение
          Оказа се счупена вълнообразна зегерка, която държи пакетите фрикциони в тези барабани



          Води се Direct Wave Snap Ring. Cost $3.45 - евтинийка, ама докато се стигне до него, е доста скъпичко
          Същия цирк и у наше село.
          WJ 3.1тд , маслото в кутията на 200 000км без смяна.
          Преди смяната "тупкаше" като превключва от трета на втора.
          След смяна на маслото се оправи. От тогава мина една година и проблеми няма.
          А за тази зегерка. Собственика я изхвърли в коша много бързо.

          Коментар


          • #6
            До: "Течен бронз" в автоматична скоростна кутия

            Много успокоително. Това възможно ли е да се случи на ~ 80 000 км. пробег (че не е достоверен, не е... ама толкова ли лесно се манипулират показанията все пак колата не съм я взел от "авто-джамбазин", а от фирма, на която не й пука какво пише на километража) ? Веднага ли да се хвърлям на разглабяне на кутията или да рискувам да покарам 10-на хил. км. и пак да сменя маслото и да видим тогава дали ще е по-малко "бронзирано" ?
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #7
              До: "Течен бронз" в автоматична скоростна кутия

              "Офф" ти е на темата, ама аз си имам един израз "Автохипохондрик" На чужда кола с трудна диагноза ми е лесно, ама на "Джип4о"(нали си е мой) в маслото на автоматика като се огледах при някакъв междинен преглед, та отсипвах в шишенце и го разнасях по сервизи и приятели "не им ли се струва странно....." - НЕ, ама кой знае защо за личната ми кочинка в онзи момент чаках външно мнение Сменяй с ново и карай, а то ще си покаже
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • #8
                До: "Течен бронз" в автоматична скоростна кутия

                Благодаря на kinex (изпреварил ме е докато цензурират мнението ми) и на дядо владо - става като в онзи виц за лекаря песимист и лекаря оптимист. Мисля да покарам, пък ако се наложи - тънки оферти с десен волан - бол и цените им все повече падат, в краен случай ще си взема една цяла такава заради кутията, може и други полезни чарколяци да стават
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X