Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за датчик за наличие на вода в горивото - датчик на горивен филтър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ за датчик за наличие на вода в горивото - датчик на горивен филтър

    Колеги, тази сутрин ми се спука корпуса на датчика за наличие на вода в горивото - датчик на горивен филтър (прикрепвам снимки). След цял ден сърфиране, никъде не успях да намеря такъв датчик, а от един магазин за части ми дадоха цена на датчик - 1160 лв.!!!! Питането ми е дали наистина цената е такава и има ли алтернативи; тоест по нашенски, поставяне на стандартен филтър с капачка отдолу и изолиране на датчика? моля за съвети и информация, ако имате опит с това.

    Предварително благодаря! Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0-02-05-02fb2b44158b032175c0b2ab6a0bc9d4c5b3ae69752a3a33a57d677e889eb38a_b6be9f13304bb217_1.jpg
Прегледи:219
Размер:229.6 КБ
ID:6954379 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0-02-05-a05a85cdd23cfed50dcd89ceaf0e768edfd99f2d5c96ce3dc5227183284400b3_f9a66a5b076ffb60_1.jpg
Прегледи:214
Размер:246.0 КБ
ID:6954380 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0-02-05-d0d1edf32e1b44e725d8ad3c094b68cb6d4806c4d87ae34b961a19301e4222a5_e8da7c0701d94656_1.jpg
Прегледи:213
Размер:242.6 КБ
ID:6954381

  • #2
    Не може ли просто да го затапиш с подходящ болт и гарнитура?
    Хюндай Санта фе 2,2, АК; Форд с-мах 2.0, РСК; Форд Транзит; Киа Соренто

    Коментар


    • #3
      За тая цена все тялото на филтъра с филтъра датчика за вода и датчик за вакуум продават по света,това дано е на някое Бентли или поне на Ферари
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #4
        Тие небрежно са добавили една нула. Каляската 2.8crd ли е?

        У представителството требе да го има на поносими цени (варират от 25$ за китайка из разни чужди сайтове...до там дилърската,около стотина лева). Докат дойде-купете си нов филтър (Mann WK 854/2 ; Hengst H160WK ; KNECHT KC 182 ....или някой от аналозите им).
        Идат си с тапа за източване на водата(м12) .После само ще монтирате новия датчик...ако изобщо държите на него,де...


        ..........................

        https://i.ebayimg.com/images/g/25YAA...zm/s-l1600.jpg

        68065239AA ; 05143002AA ; 5143002AA

        Коментар


        • #5
          Този сензор не са ли просто два голи електрода дето следят за проводимост на флуида и който са потопени... Какви 1160 лева, те електодите от платина да са направени пак няма да струва толкова!
          Ако откачиш буксата на пак ли свети грешка?

          Коментар


          • #6
            Правилната стратегия за покупка на резервни части е: Първо се проверява колко струва оригинална част, при официалния вносител. Повтарям - не на някъде, а при вносителя. И чак след това се проверява за алтернативи.
            Спестава доста главоболия, а и понякога се получават парадокасални резултати - ментакис е на цената на оригинален компонент или е по-скъп от него.
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
              ...а и понякога се получават парадокасални резултати - ментакис е на цената на оригинален компонент или е по-скъп от него.
              Напълно се припокрива и с моята практика.
              Иначе цената в първият пост не е сериозна.
              Или е някакъв вид грешка.
              Няма начин тази глупост да струва толкова.

              Враг усраине

              Коментар


              • #8
                Колеги благодаря за коментарите и дискусията. Реално погледнато цената, която цитирах ми я дадоха от сервизи тех-ко. Като ми я даде, самият колега от сервиза каза, че това е парадоксално, но навсякъде по система им излиза толкова. Днес купих един обикновен горивен филтър, италианско производство, за 38 лв и го поставих с тапа отдолу. На таблото нищо не свети и колата си върви напълно нормално. Смятам да привържа с една кабелна връзка буксата, която е за датчика, за да не влиза много мръсотия в нея и да си го карам по този начин. Аз и без това на всеки две смени на маслото (около 20000 км) си сменям и горивен филтър.. Преди десетина години имах cherokee xj 2,5 л дизел, там нямаше такъв датчик и никога не съм имал проблем. Редовната смяна на горивен филтър си върши достатъчно добре работата. Ако все пак някой колега може да сподели опит със сайт, където има такива части и са на разумни цени, ще си поръчам.

                Коментар


                • BENZBOSS
                  BENZBOSS коментира
                  Редактиране на коментар
                  Редовната смяна върши идеална работа ако си късметлия с качеството на горивото,някои коли и горивен филтър нямат пък си работят 20 и малко години горница без проблем.
                  Тоя датчик е там като ти свърши късмета и се набълбуца филтъра с вода,да спреш преди да строшиш мотора,тъп датчик е обаче,не е 1000 лева далаверка


                  А и да добавя - то си знаеш какво караш,аз обаче идея нямам какво е за да проверя нормалната му цена

              • #9
                За колегата BENZBOSS, вярно видях че не съм посочил автомобила Карам Jeep Wrangler 2015, 2.8 CRD, 200 kоня, 4 врати! Ако някой колега има информация за по-добра цена на датчика, ще съм благодарен.

                Коментар


                • BENZBOSS
                  BENZBOSS коментира
                  Редактиране на коментар
                  https://www.ebay.com/itm/155306857662

                  Ако е тоя аз повече от 20-25 кинта не бих му дал,тъп сензор е



                  Е го за 25

                  https://www.factorychryslerparts.com...5143002AA.html

                  На Амазон го има,но на някои места го дават до 11та,на други до 16та,номер ако има на него най-лесно става,3 кутии цигари макс,за 1000 евро трябва да идва с 4 гуми и 5 литра масло

              • #10
                Така е, но сега сядам и аз да видя дали ще намеря нещо. Лошото на поръчката отвън е, че ако не е точната част, няма как да я върнеш до САЩ. Не че е невъзможно, неоправдано става. Но ще гледам и аз къде има. Благодаря много за поста и линковете по-горе. Явно ще се търси отвън.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X