Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво може да се направи от преобръщало се KJ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какво може да се направи от преобръщало се KJ?

    Здравейте,
    Сина ми обърна по таван моето KJ 2005та година. Не е търкалян, с 40 км в час е тръгнал с левите врати напред, после сина ми ударил спирачката, и оттам се обърнал на врати, после на таван. Не се е търкалял. Смачкан е тавана над челното стъкло, не съм убеден в какво състояние са А пиларите...както и да е, маслата на двигател и трансмисия са изтекли.
    Въпроса ми е - дали има смисъл да се занимавам, за да го докарам до работно състояние, но не за пътя, а за село? Защото ми дават 2200 лева за бракуван автомобил....но си мисля, че все още има сила в това джипче?
    А да, най-важното, детето и гаджето му са добре, само са изплашени...

  • #2
    Снимките са малко за уточнаване на щетите .........
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      Моя съвет е да преспиш, утре да го огледаш пак, да звъннеш тук - там на разни тенекиджии и да сметнеш хубаво дали ти се дават толкова пари ;-)
      Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
      Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
      Opel Campo 3,1 TD '99
      Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

      Коментар


      • #4
        Ето снимки.
        Прикачени файлове

        Коментар


        • #5
          Оправяне на това го виждам като нещо като 4-5 бимберици. Преценявай си.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от Kalin Galinov Преглед на мнение
            ...
            Въпроса ми е - дали има смисъл да се занимавам, за да го докарам до работно състояние, но не за пътя, а за село?
            Зависи от "селото". У наше село щяха да го направят на бъги, напр.

            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • #7
              Именно, нещо като бъги искам да е.

              Коментар


              • #8
                По нашите села вече патрулката не е като да не се мярка, та карането на бъги по обществен път може да излезе дебело, плюс книжка на трупчета за 6 месеца. Приятел баш кварталния го закопчал с малогабаритен трактор, разминал се с писането но вече го регистрира в КТИ и си е изряден. Иначе нищо непоправимо няма, въпроса е колко ще искат за ремонт, че труда по сервизите доста скочи. И дали ти се дават толкова. Абе според зора.
                Ford Maverick II 2.3 XLT
                Ford Mondeo MK5

                Коментар


                • #9
                  Преди година на мой приятел му падна дърво на Паджеро Спорт. Щетите бяха - крив таван, люк, челно стъкло, предна лява колонка, рамка на стъклото на вратата, леко преден капак и калник.

                  Аз колата я бях отписал, но той я остави на майстор. За труд взе под 1000 лв. За части не знам. Стана машинката, не и личеше. За седмица беше готова.

                  Та закарай я на майстор да я види и оцени щетите. Ако мислиш, че е читава, може и да си струва ремонта.
                  Nissan Terrano 2,7 TDI

                  Коментар


                  • #10
                    На пръв поглед изглежда зле но като се вгледа човек щетите не са толкова страшни.
                    Вземи мнение поне от двама майстори и преценява.
                    Щом си склонен да я хабиш за бъги значи би склонил и за нормално възстановяване а не за ювелира реставрация дето да не и личи.
                    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                    Място и хора към които да принадлежи ...

                    Коментар


                    • #11
                      Бихте ли ми дали координати на майстор, около Перник, София, който работи качествено?

                      Коментар


                      • #12
                        Не ми изглежда да е много зле
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #13
                          От видяното на снимките, без да съм спец в тази област, определено на пръв поглед щетите изглеждат наистина минимални, та според мен ще си струва да се оправи, единствено си предвиди няколко месеца само докато ти дойде реда на джипката ти, поне тук в София при добри тенекеджии се чака от половин до една година само докато ти дойде реда и да почнат да я правят.

                          Най-важното е че сте живи и здрави!
                          Последно редактирано от Еделвайс; 30-11-23, 05:42.

                          Коментар


                          • #14
                            Кола, която ти е спасила живота винаги заслужава да се оправи,а тази може!
                            Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                            Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                            Враца

                            Коментар


                            • #15
                              Така, заредих двигателно масло и ATF +4, и джипа запали Работи идеално, както и преди...
                              Сега остава да намеря тенекеджия, който да иска да я оправи, основно тавана.
                              И друг въпрос - ако намеря само купе, примерно с кофти мотор и/или скорости, каква е процедурата за регистрация в КАТ, ако има нужда, разбира се.

                              Коментар


                              • DimitroffCRD
                                DimitroffCRD коментира
                                Редактиране на коментар
                                Привет !
                                Мога да ти дам много добри маистори в Благоевград , правят чудеса , ако не намериш по София/Перник , драсни ще ти дам контакт ако трябва ще те запозная с тях .
                                Последните две , три коли магии са правили по тях .
                                Поздрави!
                                Димитров!

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X