Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Интервал за смяна на масло в автоматична скоростна кутия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Интервал за смяна на масло в автоматична скоростна кутия

    Здравейте,
    Знаете ли на какъв интервал се сменя маслото в автоматика на 8-степенния ZF 845E . Джипа е Grand Cherokee 2014та WK II.
    Като чета в американските форуми виждам, че има различни мнения - от 30 000 мили (или 50к. км.) до никога. Различни менения има и за това как е по-добре да се смени - ръчно или на машина. Моля за съвет.

  • #2
    Първоначално публикуван от bdst Преглед на мнение
    Здравейте,
    Знаете ли на какъв интервал се сменя маслото в автоматика на 8-степенния ZF 845E . Джипа е Grand Cherokee 2014та WK II.
    Като чета в американските форуми виждам, че има различни мнения - от 30 000 мили (или 50к. км.) до никога. Различни менения има и за това как е по-добре да се смени - ръчно или на машина. Моля за съвет.
    А в ръководството какво пише? Тук за двигателно ще ти кажат от 7-8 до най-много 15 хиляди, нищо че в ръководството пише друго. Говоря по принцип, не за конкретния модел. Сравнително нова кола, ръководство в нета не може да няма.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • #3
      На мен ми наближава времето за смяна - моята автоматична кутия е ZF8 - точно 8 скоростна (мисля че е същата)
      След 14337384 разпитвания и мнения установих следното:
      За 8 степенния автоматик ZF8 интервала за смяна на малкото е около 80 000 на първа смяна (после на 60к)
      Под смяна се разбира маслото (не всичкото) с някъв си филтър който е монтиран на долния капак и се сменя комплект. И така и се продава комплект!
      И един от съфорумниците си беше купил(поръчал) този комплект от някъде из Германията (щот излизало по евтино а оригинално) имаше тема тук някъде.....
      Сменя се определено маслото - просто е спорен интервала но е между 70 и 100к.
      И цената варираше много....
      Май трябва да намерим темата и съфорумника

      Коментар


    • #4
      50-60 000 км
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • #5
        Никакво значение няма ръководството,на много вече пише да не се сменя,а сменя ли се?

        ДА,обикновенно на 50 000 мили тук или 50 000 километра там
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #6
          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
          Никакво значение няма ръководството,на много вече пише да не се сменя,а сменя ли се?

          ДА,обикновенно на 50 000 мили тук или 50 000 километра там
          Е не се сменя поне първите 5-7 години. После производителя му дреме. Но пък не се знае, като ти го сменят какво ще стане с това , което ще налееш. Абе не са толкова много дето не им дават смяна на масло на автоматик. Все пак ръководството не е лошо четиво.
          Ford Maverick II 2.3 XLT
          Ford Mondeo MK5

          Коментар


          • Asen Kushlev
            Asen Kushlev коментира
            Редактиране на коментар
            Подробно ръководство няма, то вече няма и кой да си прави сам обслужване, камо ли ремонти. Трябват си и специализирани инструменти в доста случаи, не става с ключовете от домашния комплект. Повечето хора не могат да сменят изгоряла ламба, еле ако се бърка през някое капаче, дето само третокласник може да си навре ръката. Гледам вече никой не му се занимава да прави нещо по колата, най-много течност за чистачки да налее. Днешната младеж гледа само да маже на телефона и да види какво ново има в мола, за съжаление. Ние се движим някоя година по-назад със събитията, но натам вървим.

          • BENZBOSS
            BENZBOSS коментира
            Редактиране на коментар
            От ново добро масло никой не е пострадал,виж от старо и скапано случаи колкото искаш.

            На женското комби уж не се сменяло,върви си с новото масло вече 60 000 и нищо му няма,то вече наближава и неговата смяна,5 години ще стават

          • дядо владо
            дядо владо коментира
            Редактиране на коментар
            Босе, преди години едни братчета съседчета ме питаха вярно ли маслото на скоростите не се сменява никога ( бяха си купили "Туарегавици" и така им казали ) изкарах няколко нощи в ровене по нета и документациите на "ВАгина груп" и верно - лайф тайм видиш ли, но ( то винаги има "но") след лайф тайм има звездичка баааму, още ровене и звездичката се оказа 100000км или 3 години и след това връщаш колата на най-близкия оторизиран вагински дилър, той ти приспада някакви пари и излизаш с нова, "бай бак" му викали те ........като в онзи виц за срЪбина в Щатите - йеб@ш па фъргаш

        • #7
          Аз съм с 8HP70 на 5.7 хеми.
          Сега ми предстои смяна на маслото на кутията, реално ще е първа смяна която аз правя (преди това не знам какво е ставало) тъй като колата дойде преди месец/два.
          А кой може да сменява маслото тук в София, кадърно, без значение от цената.

          Аз се консултирах тук с едни младежи ютубъри, и те ме посъветваха да мина през Жоро. (по познат като Жоро Дрифта с Беемвето).
          Доколкото говорих с него процедурата е следната.
          - масло, само оригинално на ЗФ
          - картера върви барабар с филтъра и се сменява комплект, само оригинално на ЗФ
          - гарнитурки, болтове и други неща, оригинални на ЗФ
          - Има такива ремонтни комплекти.

          Той спомена, че за да стане като хората, колата седи 24 часа при него.
          Като процеса по изтакането е цяла нощ, да си изтече на самотек и после наливат.
          След като се налее обаче, какво се прави и как се обучава/стартира наново кутията не съм в час.

          Цена на удоволствието с труда - приблизтелно 800 лева (цената ми се струва много разумна)

          Аз обаче имам едно притеснение, че сега кутията работи много добре, сменя мазно, бързо, не придърпва и тн.
          След смяна на маслото да не преебеме нещо.

          Коментар


          • #8
            Първоначално публикуван от A.Georgiev Преглед на мнение
            Аз съм с 8HP70 на 5.7 хеми.


            Той спомена, че за да стане като хората, колата седи 24 часа при него.
            Като процеса по изтакането е цяла нощ, да си изтече на самотек и после наливат.
            )
            Каква цяла нощ бе? Гъбаркат те нещо...
            Я прочети темата на нашия съфорумник дето сам е сменил? Май два пъти...
            Накратко:
            Не се сменя цялото ами частично - големия майсторлък бил да докараш отново правилното ниво - в смисъл пълниш караш мериш...При опеределена температура...
            Е да... ама има и по лесен начин...
            Източил си 5 литра (точно измерени) наливаш отново 5 и готово!

            Коментар


            • #9
              Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
              ..Е да... ама има и по лесен начин...
              Източил си 5 литра (точно измерени) наливаш отново 5 и готово!
              Междувременно нещо сълзяло някъде. Маслото е било на минимум преди смяната. След смяната отново е на минимум.
              Майсторска работа Мишо! Еваларката!
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • mishomishev
                mishomishev коментира
                Редактиране на коментар
                Не си прочел внимателно .
                Не говорим за смяна на двигателно масло а масло за автоматична кутия. Нищо никъде не сълзи ! Нито се изпарява.
                Ако прочетеш внимателно темата на колегата дето е сменял - особено процедурата по пълнене - ще разбереш..

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X