Обява

Свий
Няма добавени обяви.

GC SRT WK2 - Communication Lost with Body Control Module

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • GC SRT WK2 - Communication Lost with Body Control Module

    Здравейте, колеги!
    Снощи SRT-то ми пожела Весела Коледа. Даде грешка "Communication Lost with Body Control Module", в следствие на което цялото табло почна да свети и мига. Загуби мигачи, фарове, чистачки, ел. стъкла. Изписа ми че трябва да сервизирам почти всички ситеми по колата. Осветлението на таблото се пускаше и изгасяше. След изчистване на грешката всичко се оправя, но за три дни ми го направи два пъти, та в този смисъл моля за съвет какво да правя и какъв "доктор" да търся за болежката? Ако може да ми препоръчате някой, особено в райноа на Велико Търново, ще съм благодарен.
    Jeep Grand Cherokee WK2 6,4 SRT

  • #2
    Виждал съм такова поведение от дефектен обд четец. Случайно да имаш нещо на обд порта включено?

    Ясно е и че сами боди контрол модул може да е фира. Или шината която свързва всички контрол модули. Оправянето на тия неща ще е мътна и кървава.

    Коментар


    • #3
      Тъпото е че такова нещо като Body Control Module, поне при WK1, няма. Има Front Control Mоdule, залепен за едния блок с бушони и релета при двигателя. При WK1 е еднакъв за бензини, дизели, европейки и американки, та е лесно - сменял съм го и просто си тръгва. Но не знам при WK2 как е хавата - модулите при мотора изглеждат приличащи си, но как е на живо, не знам.

      ПП: Различно е - видях. Като за начало намери го къде е (сам не успях да видя), изключи му и включи буксите. Втора точка е евентуално да му се смени интерфейсния чип на входа за CAN шината/шините. Ако след тия 2 процедури няма промяна, вече става по-сложно.

      ППП: Ако си чел грешки, хубаво е да им дадеш списъка. Щото надали е само една.
      Последно редактирано от sparkybg; 14-09-23, 11:19.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • KingofROAD
        KingofROAD коментира
        Редактиране на коментар
        ....................

    • #4
      Те тук точно същите симптоми на 1-ва генерация "гранд" беше информационния дисплей в средата ............няколко месеца търсене
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • #5
        Като за начало откачи акумулатора за пет минути, като през това време може да дадеш на късо плюсовия и минусовия кабел, за да се разредят кондензаторите в модулите. Само внимавай да не дадеш на късо акумулатора, че ще се взриви. Няма да повярваш какви чудеса се случват с всякакви припаднапи автомобили при тази процедура. Дано и при теб да е "забил" някой модул и да се оправи след хардуерния рестарт.
        Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
        SSang Yong Kyron 2.0xdi
        Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

        Коментар


        • #6
          На този етап, след изчистването на грешките, проблемът не се е появявал отново и не мисля да я човъркам, освен ако не се наложи. Гледах, че въпросното компютърче е някъде под жабката и можело да се овлажнява от теч през стъкления таван и по предна дясна колонка.
          Jeep Grand Cherokee WK2 6,4 SRT

          Коментар


          • #7
            Тогава си провери отводнителните маркучи на стъкления таван.

            При WK1 предните вървят по колонките и стигат до пода, като на края им има гумен накрайник, който би-трябвало да отваря при наличие на вода в маркуча, обаче от отлагания се слепва и спира да отваря. Излекувал съм ги с леко подрязване. Но тръбичките са гофре и доста тънички и при много обилен валеж и "подходящ" наклон на колата не могат да поемат водата. Смятам да ги сменям с по-дебели и съвсем да подкастря накрайника, защото при обиния дъжд в Приморско откъм пътника пак текна, а със сигурност не са запушени - просто колата беше леко наклонена напред и надясно и всичко отиваше само към един от 4-те маркуча.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • stefsab
              stefsab коментира
              Редактиране на коментар
              Тези "устни" са против буболечки - да не влизат в тръбата и да си правят пашкули.
              За почистване става добре с шлаух за сгъстен въздух 4-ка, 5-ца ... Пъха се през отворите на шибидаха и внимателно, докъдето стигне. Може по него да се пусне сгъстен въздух или вода за промиване.
              В някои случаи може да се достигнат по този начин и задните отточни тръбички.

            • sparkybg
              sparkybg коментира
              Редактиране на коментар
              Мда, има резон (за "устните" това). Но привсе това, съдейки по безбройните теми по въпроса, създават повече и по-чести проблеми, отколкото решават. Гофрето също - задържа кал по "релефа", калта завъжда зеленилки и т.н., докато се запуши или поне не му се намали размера достатъчно за да започне да прелива.

              За тръбичката със сгъстен въздух е идея. Даже имам подходяща, макар че аз със запушване проблем със сигурност нямам.

            • stefsab
              stefsab коментира
              Редактиране на коментар
              Най-често, като "духнеш" със сгъстен въздух в началото на отточната тръба, налягането "изплюва" отточния маркуч на снадката - често е само нахлузен.
              С пъхането на тръбичка ( шлаух за сгъстен въздух), усилието от въдушното налягане го намаляваш поради сечението и го прилагаш близо до края, където няма снадки... и често е най-мръсно...
              Също задните можеш да измиеш от обратната страна - пъхаш тръбичката през "устните", ако са достъпни лесно.

          • #8
            Филмче конкретно за WK2. Явно казусът е същия.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X