Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep wk2- 2011 ,грешка SERV 4WD.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Jeep wk2- 2011 ,грешка SERV 4WD.

    Здравейте ,преди два дни на излизане от една пресечка, светна това:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20230825_184151.jpg
Прегледи:349
Размер:264.6 КБ
ID:6934849
    Потърсих KINEX ,да я закачи на диагностика, че ми е близко.
    Вчера я закачихме ,показа грешка "Transfer Case Motor Control-Performance or Incorrect Operation" /Забравих да снимам точния номер на грешката /.
    Пусна някаква адаптация на раздатката ,или нещо такова ... /простете, просто не съм в час със диагностики, модули и тн. пълна мъгла /.
    Уговорихме се за днес да ида пак до КЪРДЖАЛИ , да я закачи на бързо ,да снимаме точния код.
    Mеждувременно ,реших да прегледам буксите и кабелите на модула за управление и мотора на раздатката.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20230825_174259.jpg
Прегледи:312
Размер:402.5 КБ
ID:6934850 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20230825_180537.jpg
Прегледи:310
Размер:187.4 КБ
ID:6934851

    Общо взето не видях проблем , побутнах буксите без да ги вадя , случайно да няма нещо изскочило, нямаше.
    Днес я закачихме пак ,появи се друг код:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20230826_082901.jpg
Прегледи:320
Размер:762.6 КБ
ID:6934852 тези двата си ги имаше и при първото закачане.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20230826_083250.jpg
Прегледи:317
Размер:823.8 КБ
ID:6934853 Код: C140A-92
    Интересното е ,че се ПОЯВЯВА и ИЗЧЕЗВА, горните два кода си стоят постоянно .

    Погледнах кода в нета ,дават го за управлението /модула/ на двигателя на раздатката /може и да бъркам/.
    Лампите на таблото /Serv 4wd и ESP/ светят постоянно, нямам шумове ,тракания ,скърцания и тн. от към раздатката.
    Само ми се загубиха бавните ,тоест не мога да ги включа.
    Забравих да кажа че колата има газ от 2 месеца /АКО ИМА ВРЪЗКА/.
    Някакви препоръки ,какво да правя?
    Стана малко като ферман , ще прощавате.


    0896 396 700 Димчо Костов.

  • #2
    Пламен не ти ли предложи "лечение"?

    И при мен излиза тази грешка, след много дълги(5-6-7+ часа) карания или след карания с по-висока скорост за повече от час-два, иначе може и месеци да не се появи.

    Чел съм по темата и категорични и специфични причини не успях да открия но не съм и задълбавал, ще ми е интересно да се види при теб как ще се излекува проблема.
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • #3
      Тука този таланлив младеж се занимава с подобини "грешки". Има и други клипове с ДЖИП.
      https://youtu.be/K0QzlgHQh3U
      FORD Maverik-2,3L, AWD, XLT-2 броя

      Коментар


      • #4
        Някой да знае, как да поставя раздатката в неотрално положение?
        От бутона до скоростния лост, не ми позволява. Смятам да монтирам нов двигател на раздатката, разбрах, че новите моторчета идват в неотрално положение.
        Раздатката и тя трябва да е в неотрал, иначе няма да работи оравилно.
        0896 396 700 Димчо Костов.

        Коментар


        • #5
          Проблема решен , след доста ровичкане, мерене на кабели,проверка на моторчета и модули .Съвети от майстори , четене и пускане на теми по американски и руски форуми ,насоките бяха за Моторче на раздатката , макар че всичко сочеше модула за управление.
          Поръчка на моторче от Рокауто, голямо шматкане се шматкат тук при освобождаването на пратката , както и да е . Дойде моторчето , слагам го ,и един голям Х..й .
          Поръчка на модул, пак едно шматкане със освобождаването, две седмици доставка и освобождаване.
          Слагам модула ,нещата си дойдоха на мястото.
          Сега си имам резервно моторче .
          Апропо ,и двете поръчки от Рока са със ФЕДЕКС ,при опит за доставка с DHL,първоначално приема поръчката ,после дава грешка.
          повторен опит за поръчка , излизат всики възможни доставчици , но не и DHL.
          0896 396 700 Димчо Костов.

          Коментар


          • #6
            Аз поръчвах с DHL миналата седмица. Нула проблем.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X