Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на Cherokee (KL) 2.2 Multijet - съвети, мнения, моля помогнете?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Покупка на Cherokee (KL) 2.2 Multijet - съвети, мнения, моля помогнете?

    Здравейте колеги,

    Моята история накратко, преди 10 години притежавах Jeep Grand Cherokee с американския дизелов двигател, за съжаление тогава не случих на добър екземпляр и известно време карах автомобили от WAG групата, любовта към марката обаче остана, и сега пак се оглеждам за джип, и какъв друг да бъде освен Jeep

    Не смятам да ползвам джипа за оффроад така че не ми са важни тези характеристики, въпреки че всички знаем че за българските пътища постоятно си в оффроуд режим. Това което ме интересува са стандартни проблеми, тежки болести и въобще дали има някакви скрити проблеми за по-новите модели.

    Имам дилема между 2 модела Jeep Cherokee KL 2.2 MJ / 9-степенна кутия - 2016 г.
    и
    Jeep Compass Limited - 2.0 MJ двигателя / 9 степенна кутия - 2018 г.

    Мойте впечатления бяха че компаса има малко по голям дисплей, малко по висок е и има допълнителни екстри като dist-тронник и т.н., освен това е по нова година. Но ме посъветваха че Cherokee-то е по високия модел и въпреки че е с по малко ексти е по доброто изпълнение.

    Какво ме интересува:
    1. 2.0/2.2 MJ мотора, кой е по добър? Основни слаби места и др.
    2. ZF 9-степенната кутия - някой казват че не карала повече от 200 000 км, което си е проблем.

    Въобще ако се счупи двигател/кутия има ли как да се ремонтира в България и дали струва половината от цената на колата?

    Благодаря предварително на всички който отговарят!
    #jeep #cherokee #2.2 #multijet

  • #2
    Двигателите са на Фиат, не са скъпи за поддръжка. За ZF не знам нищо, по спомен Фиат първи почна да ползва тая кутия преди доста години, още при появата на 500Х.
    "Ob Arm, ob Reich, im Tode gleich“
    Русофилия: Тежка, наследствена незаразна болест, която не се лекува и от която за съжаление не се умира. Същата е дефиницията и за шизофрения.

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X