Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Грешка при Гранд Чероки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Грешка при Гранд Чероки

    Здравейте драги съфорумци! От около три месеца съм собственик на Гранд Чероки WK2.Автомобила е произведен през 2016 г. и е с дизеловия CRD двигател. От няколко дни ми се появи икона.Днес ходих да диагностицират автомобила. Грешката е С2221-цитирам надписа- "Произв.на системата съединител-заден диференциал-Нарушение на функциите". За съжаление майстора не можа да ми даде смислен съвет, според него била комуникационна грешка. Разбрах единствено със сигурност, че джипката има 31 бр. компютри. Моля посъветвайте ме към какъв специалист да се обърна! В тази връзка, след появяването на иконата не ми работи круиз контрола. Живея в Шумен, като най близкия специализиран сервиз ми е във Варна......
    LZ3YG

  • #2
    Привет !
    Един Рангелов , от форума е колегата аз съм адски доволен , дори дистанционно свършихме работа .
    мога да те посъветвам да си вземеш J scan , и едно OBD II Bluetooth устройство върши страшна работа , и при WK 1 и при WK2 в момента съм със същия като теб .
    Поздрави !
    Димитров

    Коментар


    • дядо владо
      дядо владо коментира
      Редактиране на коментар
      Един Рангелов.........вероятно имаш предвид Еди Рангелов🙄

    • DimitroffCRD
      DimitroffCRD коментира
      Редактиране на коментар
      Привет !
      Да аутокоректа на телефона е свършил тая работа .
      P.S Извинявам се на колегата ..
      Поздрави и лек уикенд !

  • #3
    Имаш проблем с блокажа на задния диференциал. То си пише нарушение на фунциите. Не е комуникационна грешка. Такива грешки започват с U. Огледайте окабеляването. Ако, искаш да ти помогнем повече дистанционно, накарай майстора да обърне езика на тестера на англииски и пусни тука грешката, че българския превод не е много ок.
    Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
    SSang Yong Kyron 2.0xdi
    Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

    Коментар


    • #4
      Наско благодаря, ще го направя!
      LZ3YG

      Коментар


      • #5
        В предвид всичко изчетено до момента,основно в руските форуми, успях да си направя тест и изводи, че ще трябва да сменя или да се отремонтира т.н. актуатор/електродвигателчето, което служи за блокажа на задния диференциал/. Попрегледах информацията на търговците в родните сайтове и не можах да намеря фирма, която може да ми достави частта. В китайски сайт го намерих, но категорично не искам да е от там. Посъветвайте ме , ако някой знае читава фирма, които да ми го доставят! Поздрави на всички и много безаварийни километри с любимите автомобили.....!!!!
        LZ3YG

        Коментар


        • #6
          Това ли е? https://www.rockauto.com/en/moreinfo...c0jak0thT3w%2B
          Има и "оригинално" пак от САЩ: https://www.ebay.com/itm/19316096937...-desc-maincntr

          Коментар


          • #7
            Някой из facebook групите също продаваше, чисто ново.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #8
              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Някой из facebook групите също продаваше, чисто ново.
              Китайско.
              Jeep Cherokee KJ, 2.8crd LIMITED Auto, 2004г. & TABBERT Jeunesse 560
              Око за око, паста за зъби!
              Когато вярата срещне надеждата, животът намира начин!

              Коментар


              • #9
                Първоначално публикуван от murfito Преглед на мнение

                Китайско.
                Той и Dorman-а от Rockauto най-ввроятно е китайски.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #10
                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

                  Той и Dorman-а от Rockauto най-ввроятно е китайски.
                  То тогава по-добре директно от китайците, цената е на половина. Под 400лв.
                  Jeep Cherokee KJ, 2.8crd LIMITED Auto, 2004г. & TABBERT Jeunesse 560
                  Око за око, паста за зъби!
                  Когато вярата срещне надеждата, животът намира начин!

                  Коментар


                  • #11
                    Първоначално публикуван от murfito Преглед на мнение

                    То тогава по-добре директно от китайците, цената е на половина. Под 400лв.
                    В Rockauto има за 280 долара, и шипинга им е с DHL и едновременно с това неприлично евтин. Ще излезе крайна цена нещо като 700 кинта и ще е тук за 5 дни. От Aliexpress не знаеш какъв брак ще ти пратят и след колко месеца ще дойде.
                    В Rockauto имаш година гаранция и срещу 100ина лева им го пращаш обратно, като още като им дадеш тракинг номера ти пращат замяна. Играх го това с една хидравлична помпа.

                    Вариант за оригинално е moparpartsgiant или някой подобен, и спедитор като eshopwedrop. Ще е оригинално, но ще пътува поне 20ина дни.
                    Последно редактирано от sparkybg; 26-08-23, 11:06.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #12
                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

                      Вариант за оригинално е moparpartsgiant или някой подобен, и спедитор като eshopwedrop. Ще е оригинално, но ще пътува поне 20ина дни.
                      Като спедитор бих препоръчал https://www.shipito.com. Тествани над десетина пъти с успех.
                      Работят с dhl, сроковете им са до 5дни и цените за доставка са приемливи.
                      Отделно предлагат много услуги, като консолидиране на пратки, снимки, преопаковане и т.н. за нищо пари или абонамент.
                      Ако се пазарува често от Щатите стоки, които не се доставят до България са отлична алтернатива.
                      Вече и с адрес в Япония, което е доста добра възможност, макар и не свързана с автомобили :-)
                      Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive II *
                      2" lift (Bilstein 5100 & IronRocks springs), General Grabber AT3 31"

                      Коментар


                      • #13
                        Ще ги разузная при първи удобен случай. Благодаря. Мен много ме дразнят такива, дето не пращат към Европа. А повечето тамошни сайтове за части не пращат.

                        Сега чакам пратка през ushoppr, но те са бавни. Иначе като цена са добри.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X