Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обезвъздушаване на спирачки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Обезвъздушаване на спирачки

    Здравейте. Моля за малко помощ и акъл. С две думи джипа е Grand Cherokee WJ 2002 2,7 cdi. Наложи се да разкача абс помпата защото не успях да стигна по друг начин до тампона на амортисьора. Всичко ок сложих я на място след това, но разбира се педала на спирачката потъна. Въпроса ми е как да обезвъздуша без софтуер. По старомодния начин започвайки от задно дясно и тн ?

  • #2
    Аз по принцип с вакум предпочитам... Нямам помпичка, но практикувам с един шприц за масло дето се налива масло в диференциали. Ако оправиш спирачките и може да се кара, засилваш колата по черното и спирачки до долу да почне да чука АБС на педала и по този начин се обезвъздушава помпата (Поне при доста коли се получава) .. но нека се изкаже някой с Jeep.

    Коментар


    • #3
      И със спринцовка става - от тия големите. Пак ефекта е същия. Но ако ти е лична колата и може да седи няколко часа, ако я оставиш да си капе би трябвало да се обезвъздуши сама каквото и да е. Естествено, следиш я да не остане без течност отгоре ...

      Коментар


      • #4
        Комбинацията от знание,умения и подходящи "инструменти", решават този "проблем " за броени минути.
        Пс. С вакуум може да не успеете ,но ако създадете налягане в "казанчето" около 1ат. лесно ще обезвъздушите системата,дори да има проблем с някой от компенсационните отвори (от раздути уплътнители или омекнала пружина).

        Коментар


        • #5
          Или с ОБД четец и приложение ДжейСкан, което струва никакви пари.
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • #6
            Колега от опита ми, не става без софтуер при някои коли, просто си иска процедурата.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X