Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Майстори на Jeep

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Майстори на Jeep

    Здравейте, искам да споделя мнение за един самозванец-майстор на Jeep и други американски марки. Преди по-малко от 2 години се подведох да си паркирам Grand Cherokee-то в неговия двор в Люлин, за ремонт на двигателя. Човека ми разглоби двигателя, занесе при едни момчета да изпилят главите, да сменят клапаните и да напаснат леглата и при сглобяването си остави ръцете (защото толкова си може). Преди 2 седмици пак ми пропаднаха няколко клапана и след щателно разследване и разпитване се установи, че нашият човек (Димата) не си е зацепил правилно веригата и джипката ми отново е за основен ремонт. След неговото вмешателство усетих аз, че джипа не върви много, много, но си мислех, че може да си внушавам. Та сега слагам друг двигател, защото този вече е за скрап, а на Димата "майстора" от Люлин му пожелавам весели празници и... всичко най-...
    Ако някой чуе това име - Димата, да бяга далече. В последствие чух още много истории, които ме е яд, че не чух преди да го посетя. Да сме живи и здрави!

  • #2
    Майстора няма да коментирам ,имам ред лични причини, Пиша за двигателя и по-точно за клапаните, При шлайф на глава и клапани е важно да се види колко са износени, не просто да се припаснат, Шлайфиста или "майстора" трябва да види и да прецени стават ли или ще доведат проблеми


    На дядо от материалите за онагледяване на клиента


    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07387.JPG Прегледи:0 Размер:112.0 КБ ID:6903543


    Най-горния е шлайфан, но изходящия ръб става остър като бръснач и е предпоставка да се обзаведеш с гаранционен ремонт в къси срокове, във втория има хляб, а третия си е за коша Ако си намерил и сложил двигател -ОК но ако още търсиш, може би главите с нови легла и клапани са спасяеми ако надолу е запазено
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      Ако говориш за последния ремонт, то тогава клапаните бяха сменени с чисто нови. И съм сигурен в момчетата, които се захванаха с това. А сега мисля, че в този двигател вече няма хляб. Главите са шлайфани 2 пъти. Намерил съм друг прегледан, здрав, читав мотор и направо го слагам него.

      Коментар


      • дядо владо
        дядо владо коментира
        Редактиране на коментар
        Добре е щом си си решил проблема!🥂

    • #4
      Главите са ремонтно шлайфани (защо?) или само челосвани за проверка? Защо за да се ремонтира един двигател на Jeep, майстора трябва да е специално майстор по Jeep? Нужно е спец. инструмент за зацепване и информация.
      Jeep Cherokee KJ, 2.8crd LIMITED Auto, 2004г. & TABBERT Jeunesse 560
      Око за око, паста за зъби!
      Когато вярата срещне надеждата, животът намира начин!

      Коментар


      • дядо владо
        дядо владо коментира
        Редактиране на коментар
        Би ли ми обяснил "ремонтно шлайфана глава"🙄

      • murfito
        murfito коментира
        Редактиране на коментар
        Шлайфане, примерно на крива глава.

      • дядо владо
        дядо владо коментира
        Редактиране на коментар
        Ясно какво имаш предвид, мерси.

    • #5
      Защото "майстора" е "майстор" само на Jeep. И му се носи слава...

      Коментар


      • #6
        Не е зле човекът да е правил точно тоя модел мотор. Не че има кой-знае какво по него, но всеки мотор си има типичните болежки и особености.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #7
          Става. По-бавно, с повече внимание и повече мислене...ако е майстор. Другото е гаражен "специалист". Много ми е интересно като каже някой, че не се наемали някъде си да работят по Jeep. Това да не са космически совалки! На 80-90% от сервизите им куца диагностиката - дали по механика, дали по електроника.
          Последно редактирано от murfito; 18-12-22, 18:06.
          Jeep Cherokee KJ, 2.8crd LIMITED Auto, 2004г. & TABBERT Jeunesse 560
          Око за око, паста за зъби!
          Когато вярата срещне надеждата, животът намира начин!

          Коментар


          • #8
            Не съм твърдял че не става, а че човек, дето е правил такива мотори, знае на какво да обърне повече внимание.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X