Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Радиатор за охлаждане на трансмисионното масло?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Радиатор за охлаждане на трансмисионното масло?

    Здравейте, радиатора протече, или поне е омаслен в долна лява част, но не го намирам като резервна част......моля да ми помогнете да го идентифицирам, преди да го сваля
    2005 KJ 2.8, автоматик 5 скорости.

  • #2
    https://www.rockauto.com/en/catalog/...id+cooler,2088

    5183566AA
    Последно редактирано от murfito; 25-10-22, 20:34.
    Jeep Cherokee KJ, 2.8crd LIMITED Auto, 2004г. & TABBERT Jeunesse 560
    Око за око, паста за зъби!
    Когато вярата срещне надеждата, животът намира начин!

    Коментар


    • #3
      Благодаря!
      Обаче MOpar дават този ниомер само за бензиновите....
      Последно редактирано от Kalin Galinov; 26-10-22, 12:43.

      Коментар


      • #4
        Това е радиатора.
        Прикачени файлове
        Jeep Cherokee KJ, 2.8crd LIMITED Auto, 2004г. & TABBERT Jeunesse 560
        Око за око, паста за зъби!
        Когато вярата срещне надеждата, животът намира начин!

        Коментар


        • #5
          Да де, ама аз гледам в Мопар какво пише, въпреки, че радиаторчето е точно каквото е и на джипа...като сваля броня и го открия, ще го изчистя и ще видя дали някъде не пише P/N.

          Коментар


          • #6
            Така, айде пак отново, щото явно не е това, което ми бе посочено по-горе
            Става въпрос за A/C condenser за коли с автоматична скоростна кутия.
            Ето това е:
            https://www.autodoc.bg/abakus/13298837
            Много е важно долу да има вход/изход за тръбите от скоростната кутия!

            Коментар


            • дядо владо
              дядо владо коментира
              Редактиране на коментар
              Важно, важно, коллко пък да е важно? Ако кондензатора пасне, слагаш пред него отделен радиатор за автоматика и няма проблеми. Отделни радиатори продава примерно МиД ауто в Бг-то, а за твоята конкретно питай в БНР радиатори какво имат.☕

            • Kalin Galinov
              Kalin Galinov коментира
              Редактиране на коментар
              Само че се налага и преработка тук-таме
              Аз говоря за директно заместване.

          • #7
            Кондензатор ли търсиш или радиатор за автомата?
            Jeep Cherokee KJ, 2.8crd LIMITED Auto, 2004г. & TABBERT Jeunesse 560
            Око за око, паста за зъби!
            Когато вярата срещне надеждата, животът намира начин!

            Коментар


            • #8
              Първоначално публикуван от murfito Преглед на мнение
              Кондензатор ли търсиш или радиатор за автомата?
              2 в едно е. В случая долните 10-15 сантиметра са охладителя на автоматика, от там нагоре кондензатора.

              На WK 5.7 и 3.0CRD също е така, само че "парчето" на трансмисията е отгоре, вместо отдолу.

              Към пусналия темата - вместо да го сваляш хубаво го измий, както си е на колата, и наблюдавай от къде ще започне пак да се омаслява. Може да е тривиално O-пръстенче за 5 стотинки - там, където влизат тръбичките от трансмисията. И кондензатор и охладител на автоматика се пукат изключително трудно и в общия случай, когато пропускат е или заради короция, или заради удар.

              И... аз не би преправял, освен ако е ненамираем, а имаш поне 5-6 варианта, които пише че са налични. Неприятното на тая концепция е че се източва и климатика, ама такъв е животът.
              Последно редактирано от sparkybg; 27-02-23, 11:53.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • murfito
                murfito коментира
                Редактиране на коментар
                Фреона да му го съберат и след това ще си плати допълването.

            • #9
              Аз намерих в Аутодок, товя, дето съм дал линк по-горе. Звънях на БНР, нямат, щели да попитат в склада им в чужбина.
              Още не съм го поръчал тоя в Аутодок, но е точно това, което търся - 2 в 1, както спомена колегата по-горе.
              И явно ще трябва да ходя да изтеглят фреона първо.

              Коментар


              • #10
                Пак, преди да поръчваш, източваш и откачаш, измий го и виж дали наистина е спукан или тече уплътнението на някоя тръбичка. При WK е О-пръстенчета и едни телчета, които го щракват, и силно ми разваля фън шуя още по дефиниция.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #11
                  Да, така и ще направя, но на първо четене не е от уплътнението...но това е без да свалям бронята...явно ще почакам и хубавото време да почна да разглабям, през това време доливам течност и карам Дано не прецакам скоростите, но течността по щека е на Мин...

                  Коментар


                  • #12
                    Ако стане малко ще трупат грешки при дадени обстоятелства (рязко потегляне, стръмен баир/нанадолнище). Щом не трупат, няма проблем.

                    Щом тече като лейка, та се налага и да доливаш, вероятността да е O-пръстен намалява. От тях обикновено пропуска колкото са омасли, но не и чак да тече толкова че да налага доливане.

                    и... нали знаеш че при топло масло нивото е едно, при студено е друго. Внимателно гледай кво пише на щеката.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #13
                      Миналата седмица ми смениха кондензатора/радиатора, и вече не губи ATF+4 Сложих NRF кондензатор/радиатор за 300 лева вместо no name за 160 лева. А можеше и по-евтино да мина само с маслен радиатор, както каза и Дядо Владо, но реших да не рискувам с блъскане на главата къде да му търся място, удължители на тръбита, ала-бала...
                      Имах 500 мл масло и го налях, показва малко над долните 2 точки на щеката, поръчал съм си още ATF+4 и ще го направя да се между двете дветочия

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X