Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep GC 2014 3.0 diesel

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Jeep GC 2014 3.0 diesel

    Здравейте колеги!
    Скоро си купих от САЩ Jeep GC 2014 3.0 ecodiesel. Това ми е първия автомобил от тази марка и ще съм благодарен ако ми дадете повече информация за обслужване и евентуални проблеми. Само разбрах, че двигателя е италианско производство мисля беше 240 к.с. На 200000 км е реални.
    Благодаря предварително!

  • #2
    Честито, напиши ВИН номера или сподели какво пише на билд шийта?

    Хубави/правилните масла, оригинални филтри на СК ако е автомат, другото всеки читав сервиз ще се справи и без подсказване.
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • cecoa1
      cecoa1 коментира
      Редактиране на коментар
      То ръчна кутия на Гранд няма от четвърт век...

  • #3
    Мерси! Ще кача снимка на оборудването.

    Коментар


    • #4
      Честито,но от Щатите да си купиш дизел е като от плод-зеленчук да си купиш месо.
      Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
      Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
      Враца

      Коментар


      • #5
        С 8 степенната кутия ли е тоя уред?
        Поправка: горе в build-a пише, но едва се чете.
        ​​​​​​
        "Ob Arm, ob Reich, im Tode gleich“
        Русофилия: Тежка, наследствена незаразна болест, която не се лекува и от която за съжаление не се умира. Същата е дефиницията и за шизофрения.

        Коментар


        • #6
          Честито! Според мен сега трябва да й се порадваш и да не прибързваш с проблеми. Но на пръв поглед единствения малък проблем е, че е дизел от САЩ, но щом ти така си преценил.

          Коментар


          • #7
            За този мотор няма нищо. Няма гарнитури ,вериги ,лагери...За сметка на това е чуплив. За смяна на датчика на коляновия вал се свалят скоростите. Преди 2 години, на здрав такъв мотор ,му търсеха 12к лв. И имаше само едно предложение в БГ.
            Калин Владов,09РСПБЗН

            Коментар


            • #8
              Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
              За този мотор няма нищо. Няма гарнитури ,вериги ,лагери...За сметка на това е чуплив. За смяна на датчика на коляновия вал се свалят скоростите. Преди 2 години, на здрав такъв мотор ,му търсеха 12к лв. И имаше само едно предложение в БГ.
              В Rockauto не намирам липси на каквкото и да е по гарнитурите:
              https://www.rockauto.com/en/catalog/...ad+gasket,5412

              За 2015 същото:
              https://www.rockauto.com/en/catalog/...ad+gasket,5412

              Нещата от Rockauto идват за максимум седмица до тук, понякога и за 3 дни.

              Или нещо бъркам? Поне на картинка гарнитурите са драстично различни от тия на по-ранния мерцедесов.

              ПП: Лагери верно няма, верига също. Но пък има капак на веригата и банани. Stellantis, баце!
              Последно редактирано от sparkybg; 25-10-22, 11:59.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • kalin09
                kalin09 коментира
                Редактиране на коментар
                Като извадиш и разхвърляш един ,тогава може да коментираш наличностите. Мотора НЕ Е мерцедес. ВМ е. И от 240 до 248 коня ,все ВМ ,е различно ВСИЧКО ,нищо не става от единия на другия.

            • #9
              Моторът е VM и маслената помпа в консуматив, който ако не се смени на време, превърта основни лагери… Мой познат бра големи ядове с такъв джип. Общо взето половин година близо ходене по мъките и солидна сума пари.
              TLC LJ70 2LT
              Mitsubishi Pajero II 3.0 V6

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X