Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Grand Cherokee 2.5 TD VM Repair manual

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Jeep Grand Cherokee 2.5 TD VM Repair manual

    Здравейте!
    Има ли някъде инструкции за ремонт на двигателя, нещо да се попрочете, преди да се захвана с разглобяването!
    Или ако има някаква програма, както е ЕЛСА за ВАГ.
    Благодаря!
    Последно редактирано от pesho.1975; 17-04-22, 17:38.

  • #2
    https://www.scribd.com/doc/19477634/vm-2-5-manual.........примерно. Въведи в Гугъла "2.5 ВеЕм Рипеър мануЕл" на тяхния език.........
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      Програма няма, ръководство може и да намериш.

      Правилния въпрос е : готов ли си да инвестираш пари, труд, време, нерви ( от всичко по много ) за мотор който е морално остарял, слаб, чуплив, калпав, труден за ремонт, неикономичен, капризен, непригоден за всякакъв тунинг, склонен към прегряване, изтръгване шпилките на кобилиците, постоянни неизличими течове на масло, ниско КПД, проблемно ГНП, трудно за намиране части и инфо, рецидив в ремонтите и още стотина косура?

      Все пак това е мотор за лодка/агрегат за ток, мислен преди 60 години......

      Най ме е страх от хора без мечти...

      Коментар


      • #4
        Ами купил съм го вече, така че ще трябва да инвестирам.
        Нали го монтират в 10 различни видове коли.
        Колко пък да е ужасен?

        Коментар


        • Dilyan Zagorchev
          Dilyan Zagorchev коментира
          Редактиране на коментар
          Те може и да го монтират в 10 модела, но не значи че е хубав. Ще станеш монтьор, като с руските нужници.
          Обаче като се замисля, в Испания има доста ZJ с този мотор.
          Имам приятел с такъв мотор в Алфа 155 и в Рейндж Ровър Класик,не се е оплаквал, ма той си има собствен сервиз 😁
          Последно редактирано от Dilyan Zagorchev; 18-04-22, 16:36.

      • #5
        Доста...

        В другата тема питаше за присаждане на мотор от Голф.
        Или от друго.
        Със сигурност каквото и ДВГ да му сложиш, ще си по доволен.
        Най ме е страх от хора без мечти...

        Коментар


        • Dilyan Zagorchev
          Dilyan Zagorchev коментира
          Редактиране на коментар
          В сурат групата имаше такова питане, даже имаше и снимки на правена конверсия. Не разбрах с какъв 1.9д мотор обаче. Аз като пристрастен бих се спрял на ФЯт/Алфа 2.4жтд 200/210кс ако е възможна смяната, разбира се.
          Последно редактирано от Dilyan Zagorchev; 18-04-22, 16:31.

      • #6
        Имам един комшия с тоя боклук, като пали сутрин одимява света много е зле, отделно поне 3 пъти му прави основен ремонт . Човека си е мазохист.

        Коментар


        • #7
          Провери тук !
          https://en.jeep-club.net/manuals?ddl...dlb_submodel=5
          Еди Рангелов : 0885 088 444
          Няма незаменими има незабравими хора !!!

          Коментар


          • #8
            Имам подробен ремонтен каталог за Chrysler Voyager след 95г.Ако не бъркам в него има и глава за ремонт на VM-a, но до 98г. (виж долу). Ще го потърся след празниците.
            Ползвам такъв VM на Voyager вече 12 години, в момента е на 389 000 по километраж. Никакви сериозни проблеми с мотора, и въобще с колата, при правилно ползване и подържане. За това си го притежавам още.
            Обаче този мотор до 98г. и от 99до 2000г. има конструктивни разлики не само в задвижването на ГРМ които правят "новият" много по-надежден, моят е 2000г.Не вади шпилки, не разтяга верига с всичките последствия, има пръскскалки под буталата и др. Доколкото съм запознат на JEEP се монтира само "новия"(може да бъркам) който е и с по-висок въртящ момент 280NM.
            От мен толкова, ако го намеря ще пиша.
            Пожелавам успех с ремонта и хубави празници.
            ПП. Помислете за друг мотор от Voyager, задължително от последното"EVO" 99-00г.

            Коментар


            • #9
              http://www.xjmanuals.com/99%20XJ%20F...999/EXJ_9A.PDF
              ZJ 5.9 (x3.5)

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X