Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Grand Cherokee ZJ 2.5 TD Въпроси за мотор и раздатка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Jeep Grand Cherokee ZJ 2.5 TD Въпроси за мотор и раздатка

    Здравейте!
    Купих си въпросния джип с проблем в мотора и раздатката.
    На пръв поглед има масло в антифриза и думка във филтърната кутия.
    Въпроса ми е, заслужава ли си да ремонтирам този мотор, с нови глави и каквото е необходимо или да присаждам друг (1,9 тди на ВАГ).
    Втори въпрос. Ако все пак ремонтирам настоящия мотор, по какъв начин бих могъл да го засиля. По-голямо турбо, друга помпа...
    Трети въпрос.
    Джипа е с раздатка 231, но не може да включи само на задно. Стои на Парт тайм 4х4 и съответно завиването е голяма мъка.
    Бутам лоста максимално напред, но не иска да изключи парт тайм 4x4 и да включи задно. А може и аз да не правя нещо както трябва.
    Да я ремонтирам ли тази раздатка или да я сменя с друга, ако се сменя с каква друга?
    Благодаря за мненията!

    П.П. Знам, че този мотор е най-големия боклук евър и само умствено изостанали люде си го купуват и го карат.

  • #2
    Във форума има хора които си карат джипките с тези мотори вече над 10 години, так че е въпрос на шофиране и поддръжка след качествен ПЪЛЕН ремот. За раздатката - сваляй отваряй гледай, преди това провери дали не са разбити втулките на привода или изкривени щангите му......
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
      Във форума има хора които си карат джипките с тези мотори вече над 10 години, так че е въпрос на шофиране и поддръжка след качествен ПЪЛЕН ремот. За раздатката - сваляй отваряй гледай, преди това провери дали не са разбити втулките на привода или изкривени щангите му......
      Благодаря за информацията!
      Удобно ли е утре да звънна с няколко въпроса?

      Коментар


      • дядо владо
        дядо владо коментира
        Редактиране на коментар
        Да след 11.00ч

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X