Обява

Свий
Няма добавени обяви.

грешник

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • грешник

    здравейте момчета,тоя моя грешник 2,7 черок пак ми сви номер,еее сефте,,,вчера го згазих на един прав участък и той се разсърди,ритна малко и като спрях изплю 0190,поразпитах го с четеца и ми се оплака от датчика на рейла,този който е отпред,зарових се в нета и намерих само един бразилец дето показа за кво става върос,а аде,пусто с португалския съм скаран,братушките показват само задния датчик за налягане,моля някой препатил ако може да ме светне малко,моля,,,,

  • #2
    Опитай да се изразиш нормално на Български език без проза и малко по-технически.

    В кой град се намира джипа?
    Какви симптоми?
    Пали ли?
    Върви ли?
    Какво си проверил ток, гориво, филтри,какво си направил до момента и т.н.?
    И т.н.
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • #3
      На рейла отпред е датчик, отзад е регулатора. Ако кабелите са здрави диагностиката много рядко успява да познае кое е проблемното - датчик, регулатор или помпа.


      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:s-l1600.jpg
Прегледи:390
Размер:138.5 КБ
ID:6828379
      Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD
      Suzuki Grand Vitara 1.6
      LZ1ZPM

      Коментар


      • stormbringer 66
        stormbringer 66 коментира
        Редактиране на коментар
        благодаря,според четеца май е предния датчик,но не знам какви параметри има,там са три пина,не им знам параметрите и захранването,

    • #4
      джипа е в пловдивско,като го настъпя спъва и и светва чека без авариен режим грешка 0190,пали и държи нормални обороти,върви на ниски обороти,засега не съм проверявал нищо,само чета и трия грешки,

      Коментар


      • #5
        Провери буксата и сензора за окис или лош контакт. Ако имаш контактен спрей.
        Jeep Cherokee KJ, 2.8crd LIMITED Auto, 2004г. & TABBERT Jeunesse 560
        Око за око, паста за зъби!
        Когато вярата срещне надеждата, животът намира начин!

        Коментар


        • #6
          Свали регулатора на налягането. Виж му уплътнителите - гумичка и тефлонов пръстен за микро нацепване/скъсване. Провери цедката му за стружки.

          Коментар


          • #7
            много благодаря за съветите,май ще свалям рейла,или това е крайна стъпка,

            Коментар


            • #8
              О-пръстена и тефлона се продават като ремонтен комплект. Наноцедката може да се промие с някакъв разредител или да се пусне на ултра звук. Ако има стружки - помпата е тръгнала.
              Jeep Cherokee KJ, 2.8crd LIMITED Auto, 2004г. & TABBERT Jeunesse 560
              Око за око, паста за зъби!
              Когато вярата срещне надеждата, животът намира начин!

              Коментар


              • #9
                Задължително провери инсталацията !
                За 10 г. опит не съм сменял датчик в понеделник мога да проверя кода за грешка дали е правилно разчетен , за 2,7 crd има много неправилно разтълкувани грешки в интернет !
                Може да се обадиш на 0885088444 в понеделник след 10:00ч.
                Еди Рангелов : 0885 088 444
                Няма незаменими има незабравими хора !!!

                Коментар


                • #10
                  здравейте пак,докладвам но и ще питам паксъс сигурност грешката 0190 на гранда с дизел 2,7 е датчика за високо налягане който стои отпред на рейла,много лесна смяна,само дето разправийте по намирането е малко тегава,същия е и на мл 2,7 аз от там го монтирах,и покрай разправийте по него реших да сменя и дихтунгите на първа и втора дюза,те сага си е,,,а мамата,главата спукана на болта,явно пичовете които са го барали преди мен са го пренатегнали и спукалирешението,,,наляли са силикон отрязали болта и го навили,в интерес на истината са си свършили добре работата,аз тоя дръгел го търкалям вече шеста година и ако не беше изтървала дихтунгата изобщо нямаше да разбера,повторих упражнението,но сега съм на трънимисля че имаше тема за подобен проблем но не мога да я открия,така че ако има препатил нека да каже, ,,,,,,,,и много благодарности на еди рангелов,,,,,,не знам кога ще дойда до софия но еди не е забравен

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X