Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Grand Cherokee WH 3.0 CRD проблем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Grand Cherokee WH 3.0 CRD проблем

    Здравейте колеги,
    Имам следния проблем: След като е стоял ден или повече неподвижен след тръгване на около километър или повече започва да тресе като при спиране с криви спирачни дискове. Спирам, включвам бавните, минавам метър, изключвам бавните и от там нататък проблема го няма. И така до следвщия престой.
    Проблема се появи след ремонт на хидротрансформатор, за което се свали скоростната кутия. Тогава се оказа, предното каре на малкия кардан е за ремонт и той самия се крепеше само на два болта. След оправянето на тези неща се появи този проблем. Сменени са лагерите на предните главини, предният диференциал е разглобен и няма проблеми както и тампоните, на които се крепи.
    Единствено раздатката не е пипана. Всички масла са сменени преди две години. Дисковете на спирачките и накладките са сменени също тази година. Сменено е и дясното предно каре, защото се скъса и работеха само бавните с блокажите.
    Някакви идеи или да търся Дядо Владо?
    Grand Cherokee 3.0 CRD 2006 г.
    Kia K5 LPG 2012 г.
    LZ1DED

  • #2
    Дедо - разбира се, ама сега баш май е с ковид.

    Коментар


    • #3
      Махни предния кардан изобщо и виж дали ще го има проблема - ако продължи да го има, това ще изключи всичката предница и кардана като проблем, и съответно ще трябва да се насочиш или към ремонтирания хидротрансформатор, или към нещо друго по скорости/раздатка.

      Няма лошо от консултация с Дядо Владо.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • cecoa1
        cecoa1 коментира
        Редактиране на коментар
        Е, как ще махне предния кардан, това е с диференциал в раздатката... Нали, има там някакви блокировки (с ел.магнитни съединители ли, кво беше там), ама не са мислени да работят баш така...

      • sparkybg
        sparkybg коментира
        Редактиране на коментар
        Оф, не съобразих.

        Той "блокажа" на раздатката не че не може да се пусне постоянно де (прост клапан, доколкото ми е известно), ама вече става сложно.

    • #4
      Когато строших предно дясно каре можех да се движа само на бавни защото тогава са включени блокажите.
      Grand Cherokee 3.0 CRD 2006 г.
      Kia K5 LPG 2012 г.
      LZ1DED

      Коментар


      • #5
        Колеги,
        как се свалят напречните греди на покрива?
        Grand Cherokee 3.0 CRD 2006 г.
        Kia K5 LPG 2012 г.
        LZ1DED

        Коментар


        • Пенчо
          Пенчо коментира
          Редактиране на коментар
          Обикновено се сваля тапицерията на тавана.

        • Bogoljub Gagic
          Bogoljub Gagic коментира
          Редактиране на коментар
          Освен ако не пита за напречните греди на багажника? За тях - който и да е авто-ключар ще ги свали и ключ за обратното им поставяне ще направи.

      • #6
        Точно за багажника питах. А защо ключар - не видях дупка за ключ„
        Grand Cherokee 3.0 CRD 2006 г.
        Kia K5 LPG 2012 г.
        LZ1DED

        Коментар


        • Bogoljub Gagic
          Bogoljub Gagic коментира
          Редактиране на коментар
          Трябва да имаш под пластмасовите краища... или от вътрешната на надлъжните греди страна... Нямам спомен - моите синът ми ги разкара, че шумяха от вятъра, преди 10-на години точно при първия авто-ключар и ми показа направен от ключаря ключ.

      • #7
        Откъде в България може да се купят датчици за налягането в гумите? В един пост се споменаваше някаква фирма но не мога да го намеря.
        Grand Cherokee 3.0 CRD 2006 г.
        Kia K5 LPG 2012 г.
        LZ1DED

        Коментар


        • #8
          Питай някой гумаджия. Или алармажия.Че само датчици не са достатъчни.

          Коментар


          • denkov
            denkov коментира
            Редактиране на коментар
            За Premium системата трябват само датчици. Купувах от Ebay но те ту работят ту не.

        • #9
          Първоначално публикуван от denkov Преглед на мнение
          Откъде в България може да се купят датчици за налягането в гумите? В един пост се споменаваше някаква фирма но не мога да го намеря.
          Има в "olx". Търсиш по модел на колата на всяка цена, защото са много и различни видове. Има със сигурност и в разни сайтове за авточасти.
          Сигурен ли си, че проблемът е в датчиците ? Да не е традиционното съобщение "Spare pressure low" - против това лечение НЯМА.
          Иначе на мен (модел 2005, първа рег. 2007) датчиците все още работят Имам си и едни от "Liberty KK" - визуално, като честота и марка са същите като на "WK" ми, но не знам дали ще станат...
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #10
            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение

            Има в "olx". Търсиш по модел на колата на всяка цена, защото са много и различни видове. Има със сигурност и в разни сайтове за авточасти.
            Сигурен ли си, че проблемът е в датчиците ? Да не е традиционното съобщение "Spare pressure low" - против това лечение НЯМА.
            Иначе на мен (модел 2005, първа рег. 2007) датчиците все още работят Имам си и едни от "Liberty KK" - визуално, като честота и марка са същите като на "WK" ми, но не знам дали ще станат...
            Сигурен съм - нямам съобщение за резервната гума. Изключил съм системата заради изчезването на някой датчик на колелата. Сега ми хрумва да си включа за малко системата и да видя какво ще ми покаже. Най вече ме интересува налягането на резервната гума, че не е проверявана 2 години.
            А какъв е номера на твоите датчици?
            Grand Cherokee 3.0 CRD 2006 г.
            Kia K5 LPG 2012 г.
            LZ1DED

            Коментар


            • Bogoljub Gagic
              Bogoljub Gagic коментира
              Редактиране на коментар
              Тия на колата не съм ги гледал. Тия, които ги имам от KK Liberty са марка "Schrader", серийни номара: 8C77AA87 ; 8C7D17B2 ; 8C77D3C6 и 8C7E1D33

            • Здравко1982
              Здравко1982 коментира
              Редактиране на коментар
              Колега,как я изключваш тая система,за да не показва тия досадни грешки за налягането на гумите и най-вече въпросната "Spare pressure low.Нямам намерение да сменям датчици,ако има начин да ги изключим софтуерно?

          • #11
            "Spare pressure low" го имах, когато я купих. Датчиците бяха умрели. След като ги замених, съобщението изчезна но щом някой датчик отпадне се появяват показанията на гумите.
            Grand Cherokee 3.0 CRD 2006 г.
            Kia K5 LPG 2012 г.
            LZ1DED

            Коментар


            • Bogoljub Gagic
              Bogoljub Gagic коментира
              Редактиране на коментар
              С какво включваш и изключваш TPMS ?

          • #12
            Appcar DiagFCA за компютър и OBD Jscan за телефон. Става и AlfaOBD.
            Grand Cherokee 3.0 CRD 2006 г.
            Kia K5 LPG 2012 г.
            LZ1DED

            Коментар


            • #13
              Първоначално публикуван от denkov Преглед на мнение
              Колеги,
              как се свалят напречните греди на покрива?
              Ако са оригиналните с "врътки" отгоре и без заключване се свалят като се отвият надлъжните от единия край за да се повдигнат нагоре, иначе закрепващата планка опира в тавана и неможе да се свали.
              Скоро си купух такива и вчера ги сложих, не открих друг начин. Но така немогат да се откраднат здрави.
              Да ползвам отговора, купувам една напречна оригинална.
              За датчиците в Продавалник има няколко обяви за 17" джанти с датчици които се продават и отделно.

              Коментар


              • #14
                А надлъжните откъде се отвиват? Да не е като се свали тавана“
                Grand Cherokee 3.0 CRD 2006 г.
                Kia K5 LPG 2012 г.
                LZ1DED

                Коментар


                • #15
                  В задният край от горната страна, има капачки. Под тях са два болта с торкс глава. Може да става и в предния край, но не съм пробвал.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X