Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    Re: Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

    И аз ще ходя , ако искаш да тръгнем заедно от София , че е малко труден за намиране (аз не съм ходил)
    Grand Cherokee ZJ 96 5.9 Limited + 4'' Rubicon Express Coils. 4'' Rough Country 2.2 shocks, MAxxis Mudder 33/12.5/15

    тел. 0897818449

    Коментар


    • #77
      От: Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

      Ок съм, само Дедо Владо да каже кога
      Audi A6 Avant - 2.7TDI (4F)
      Kawasaki Vulcan S ABS SE '17

      LZ1FLY

      Коментар


      • #78
        От: Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

        Здравейте,

        от вчера съм собственик на WJ 4.7 V8 Quadra Drive 2001г(ляв волан). Имам проблем с парното, който е:

        От страната на шофьора (ляво) парното духа студено каквото и да правя. Докато от дясно си работи нормално. В темата видях как се прави диагностика на климатроника и ми изплю следните грешки:

        20 = AI (Recirc) door travel too large
        45 = Mode motor was not responding
        46 = AI (Recirc) motor was not responding
        47 = Left temperature door was not responding
        48 = Right temperature door was not responding
        51 = AI (Recirc) door travel range too small
        54 = Left temperature door travel too large

        Пробвах се да изтрия грешките. Не не знам дали съм успял, но пуснах теста няколко птъи и получих номерата изписани горе.
        Jeep Grand Cherokee WJ 4.7 V8 Quadra Drive 2001г

        Honda Shadow 600cc 1998г.

        Коментар


        • #79
          От: Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

          Първоначално публикуван от wolfcub Преглед на мнение
          ...Пробвах се да изтрия грешките. Не не знам дали съм успял, но пуснах теста няколко птъи и получих номерата изписани горе.
          Поне 2 клапи/моторчета не работят като хората. Механичен проблем.

          Коментар


          • #80
            От: Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

            Първоначално публикуван от peerless Преглед на мнение
            Ок съм, само Дедо Владо да каже кога
            Всеки ден след10.00 и преди 22.00 (събота и неделя след 11.00, че обичам да мързелувам и да си поспивам) Задължително е телефон преди старта, че може са съм умрял междувременно
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • #81
              Re: Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

              Обади ми се мой познат от Варна с WJ 2.7 CRD . Вика абе не духа топло, не прави баня са в студа. Каза че температурата я държи на 60-70 градуса. Неам о-пит с тоя двигател та се обръщам към колегите от Варна (и от София де ако някои даде съвет).
              Къде да отиде да му направят свестна диагностика във Варна? Кой сервиз има опит с WJ?
              Grand Cherokee ZJ 96 5.9 Limited + 4'' Rubicon Express Coils. 4'' Rough Country 2.2 shocks, MAxxis Mudder 33/12.5/15

              тел. 0897818449

              Коментар


              • #82
                От: Re: Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

                Първоначално публикуван от joro_cska Преглед на мнение
                ...Къде да отиде....
                Тази седица и двата "джипа" които са при мен са за парно, и при двата сваляне на таблоНатиснете снимката за да я уголемите

Име:11-01-11_1205.jpg
Прегледи:1
Размер:35.4 КБ
ID:5242761 и после целия възел "парно"Натиснете снимката за да я уголемите

Име:13-01-11_1236.jpg
Прегледи:1
Размер:53.8 КБ
ID:5242763 за визуална инспекция и промиване. На "Вранглера" след третия сменен термостат и цялостно промиване на охладителната система парното тръгна, на малкия "черок" открихме приплесканиНатиснете снимката за да я уголемите

Име:13-01-11_1221.jpg
Прегледи:1
Размер:32.8 КБ
ID:5242760 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:13-01-11_1220.jpg
Прегледи:1
Размер:29.7 КБ
ID:5242762въздховоди от некадърен предишен монтаж, промивката с водоструйка вътрешно на радиатора също извади много тиня, но пробите ще са утре
                .....кажи му на твоя човек че процедурата с пълната ревизия си е почти задължителна, без значение какви грешки ще отчете диагностиката. Където и да отиде .....
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • #83
                  От: Re: Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

                  Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                  Тази седица и двата "джипа" които са при мен са за парно, и при двата сваляне на табло[ATTACH=CONFIG]288940[/ATTACH] и после целия възел "парно"[ATTACH=CONFIG]288942[/ATTACH] за визуална инспекция и промиване. На "Вранглера" след третия сменен термостат и цялостно промиване на охладителната система парното тръгна, на малкия "черок" открихме приплескани[ATTACH=CONFIG]288939[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]288941[/ATTACH]въздховоди от некадърен предишен монтаж, промивката с водоструйка вътрешно на радиатора също извади много тиня, но пробите ще са утре
                  .....кажи му на твоя човек че процедурата с пълната ревизия си е почти задължителна, без значение какви грешки ще отчете диагностиката. Където и да отиде .....
                  Абсолютно си прав за профилактиката, но очевадно желанието на всеки е да спести едни поне 150 лева за сваляне на табло. А за термостатите....не знам цената за Wrangler, но на Liberty дизел e 427 лева в БС и ако "тръгне" 4-тия това са 1708 лева в експерименти .
                  Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

                  Коментар


                  • #84
                    От: Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

                    Уау да не е 42.70 че иначе трябва да е позлатен... И моето парно е умиращо, един от маркучите е горещ другия хладен. Значи предполагам трябва водоструйката и градинския маркуч
                    Jeep Grand Cherokee 3.1 Td 2000
                    Jeep Cherokee 2.5 Td L 1996
                    Audi Q7 3.0 TDi 08
                    Peugeot 306 1.8 16V 99 139dB

                    Коментар


                    • #85
                      От: Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

                      Първоначално публикуван от HuKuTy^KeP4eB Преглед на мнение
                      Уау да не е 42.70 че иначе трябва да е позлатен... И моето парно е умиращо, един от маркучите е горещ другия хладен. Значи предполагам трябва водоструйката и градинския маркуч
                      Няма никаква грешка. За Jeep Cherokee Libery само за дизел моделите в БС е 427 а неоригинално (Crown) от други доставчици е 280 лева. По нета гледам са по 135 EUR отделно транспорт и т.н. В Щатите 65 USD + доставка.
                      Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

                      Коментар


                      • #86
                        От: Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

                        Здравейте пичове,
                        Дойде време и аз да поразбудя малко темата. Моя проблем бяха 2 грешки - 52 и 54. Едната е за рециркулацията, а другата - за клапата топло-студено, която подава въздух към лявата част на купето. Тези грешки си ги има от миналата година, но тогава си духаше топло и за това не съм се занимавал. Сега за сега и рециркулацията си работи, въпреки грешката. Така, ама откакто откриха свинския лов усетих, че не ще да ми духа топло...
                        Изчетох всичко тук, включително и няколкото други подобни теми, включително и "инструкцията" на МОПАР.
                        Свалих жабката, разрязах кутията и извадих първата клапа (всъщност тя е за левия кръг). По-навътре не продължих, защото клапата за десния кръг работи нормално - вижда се как се движи, а и няма проблем с топло/студено отдясно.
                        Ето как изглежда свалената жабка - това е информативно, за да се видят чоповете, които се подпират в гумените тампони. Аз видях голям зор, докато я сваля, но напразно съм се притеснявал. Излиза без проблеми с малко повече натиск:


                        Ето и разреза. Вижда се вътрешната клапа:


                        На снимката, в дясната част се вижда питата на изпарителя на климатика. Когато кутията се реже от тази страна трябва да се внимава!
                        Клапата беше счупена. Ремонтирах я много старателни и мисля - здраво.
                        Снимка преди ремонта. На щифта - ос съм навил малко тефлонова лента, за да не залепва за епоксидното лепило, с което ще изграждам:


                        Подготвих и метален пръстен за по-здраво:


                        Напълних обилно с поксипол:




                        Слагам щифта така, че да избута добре и навсякъде Поксипола:


                        Ето крайния резултат:


                        Щифта влиза и излиза свободно, като шлица, който го фиксира е в добро състояние и фиксира правилно положението.
                        Монтирах клапата:


                        Облепих,


                        монтирах електромоторчето, свързах датчика и т.н. Всичко стана много добре.
                        Крайния резултат, обаче не беше добър. Още същия ден се зарадвах на топлото, но на обяд, вместо да задуха студено продължи с топло... Лошото е, че отдясно си духаше студено, а от ляво - топло. Освен това грешките не се изчистиха. След няколко паления започна да духа хладно и изобщо не рачи да духа топло, колкото и да въртях врътките.
                        Вчера бях премръзнал и реших да се натопля - тц. Добре, че подгряването на седалката ми работи...
                        Толкова се изнервих, че спрях на една бензиностанция и разглобих отново всичко на място.

                        Какво установих:
                        1. Без значение как въртя врътката за температурата моторчето на тази клапа изобщо не реагира.
                        2. Обикновенно няколко минути след като угася двигателя в цялото това устройство с клапи и т.н. настъпва някакво оживление - въртят си, тропат си и т.н. Откакто имам Гранда винаги си е било така. Интересното е точно с тази клапа: Моторчето започва да я върти надолу (към студено). Завърта я до край и продължава да се върти (очевидно ремонта ми е отишъл на кино). Прави няколко оборота и започва да върти на обратно - към топло. И там превърта.

                        Теглих една майна и го свалих. Пробвах да движа клапата на ръка - стори ми се добре. Реших да пробвам и да превъртя щифта - ТЦ! На ръка не стана. Пробвах с клещите - стана, ама с голям зор. Монтирах пак моторчето, с идеята, че нещо може да съм объркал предния път при монтажа и щифта да не е влезнал добре в леглото на червяка му.
                        Пак нямаше реакция при движение врътката топло/стуено. Изчаках да се раздвижат като в т.2 и пробвах да спра моторчето след като клапата достигна в (да го наречем) долна мъртва точка. Това моторче е толкова яко, че даже и с голяма отверка от клапан не можах да го спра! В този случай за мен е очевидно, че проблема не е в счупената клапа! Не трябва ли да има някакъв датчик, който да казва на моторчето кога да спре? Много се съмнявам да има някакъв ампермер, който да следи тока през него и да изключва при по-голямо натоварване.
                        Моля за помощ - дайте някакъв съвет, защото вчера седях в гаража до никое време и не можах да направя така, че да се преборя с ефектите (дефектите) от точка 1 и 2...
                        Т.е. няма никакъв смисъл да ремонтирам клапата, ако не мога да кажа на моторчето да спре, след като я е докарало до нужното положение... Да не говорим, че не разбирам защо не реагира изобщо след "заповед" от врътката. Подозирам, че е заради "фалшивата калибрация", но...
                        Suzuki GSXR
                        VW Touareg
                        Mitsubishi Pajero II

                        Коментар


                        • #87
                          От: Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

                          Здравей,що не скокнеш до К-брод при Дедо?Успех!
                          Grand Cherokee 2.7crd Limited

                          Коментар


                          • #88
                            От: Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

                            Ох... обадих се на Дядо Владо, ама преди да ида при него ще погледна пак сам. Ето тук ясно е казано, че моторчето спира, когато тока стане голям - малко неподходящ начин според мен. Освен това пише, че все пак е трябвало да има някакъв чоп, който да ограничава движението на клапата. При мен го нямаше.
                            Ако съвсем не ми хареаса тази ос (drive connector) ще пробвам да направя нова. Направо, обаче се чудя колко трябва да е здрава, за да издържи на огромния въртящ момент на това моторче?..
                            Последно редактирано от Чавдар (V93); 10-10-11, 16:51.
                            Suzuki GSXR
                            VW Touareg
                            Mitsubishi Pajero II

                            Коментар


                            • #89
                              От: Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

                              Ще се обадя на Дядо Владо, че няма да ходя при него
                              След малко по-внимателно четене със сигурност установих, че проблема не е в клапата. Противно на почти общото мнение, на което робуваме, цялата беля става след като се счупи ограничителния чоп, който е на оста, предаваща движението от моторчето към клапата. Колкото и здраво да е направена тя няма как да издържи на могъщия въртящ момент, ако го няма този чоп. Ето снимка на оста. Ясно се виждаше къде е бил този чоп. Пробил съм отвор на това място. Там ще завия винт, който да служи за ограничител:



                              Винта е за пластмаса с диаметър 2.5 мм. Изпилих малко главата, за да ляга добре на ограничаващите "гърбици":


                              Дунапрена на клапата съвсем беше сдал багажа. Почистих я добре:


                              Изрязах и залепих нов от 2-те страни:


                              Монтирах всичко отново. Не съм "ремонтирал" предишният ремонт на клапата (леглото на оста). Нужно е голямо услие, за да превърти в нея оста и това се е получавало, следствие на липсващият ограничител.
                              Ето колко се движи клапата и как ограничителя се "грижи" да не превърта нищо:


                              Второто важно нещо, което не бива да се пропуска е калибрирането веднага след монтажа. Ето как става:
                              1. Дава се на контакт и лявото копче се слага на AUTO. Изчаква се малко да се понагласи режима на климатроника. Изключва се от контакт.
                              2. В коша на двигателя се отваря кутията с бушоните. Вади се номер 15, от яките, 50 амперови бушони. Може да се откачи и акумулатора, но с бушона е по-интелигентно:
                              3. Сега е добре да се монтира клапата. Можеше и преди това, но аз го направих 2 пъти - единият път само оста с клапата (след което направих калибровка, просто за да видя резултата), вторият - монтирах всичко, както си му е редът.
                              4. След като всичко е вързано се слага бушонът и се дава на контакт. Изчаква се минимум 2 минути, като през това време не се пипа нищо. Ето как изглежда калибрирането и как трябва да изглежда нормалната работа на тази клапа отвън:


                              Сега всичко работи както трябва. Успех на тези, които ще тръгнат по този път!
                              Suzuki GSXR
                              VW Touareg
                              Mitsubishi Pajero II

                              Коментар


                              • #90
                                От: Проблем с парно на Grand Cherokee 2.7 CRD 2003 WJ

                                Описал си всичко в стил "DIY" за което браво!
                                системата за точкуване е малко кофти и не ми позволи да ти оценя труда, за това го правя по този начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X