Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Grand Cherokee Wj 2.7 CRD не върви/стои на място

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Jeep Grand Cherokee Wj 2.7 CRD не върви/стои на място

    Автомобилът е Jeep Grand Cherokee WJ 2004г 2.7 CRD 120kw.
    От 5 месеца стои в сервиз и няма решение на проблема.
    Форсира се, но не тръгва нито напред, нито назад.
    Гледаха го и еладжии и казаха, че проблеми с окабеляването няма.
    Майсторите успяха да разберат, че не достига захранване до някакви клапани в скоростната кутия.
    Когато подадат принудително захранване, въпросните клапани тръгват.
    Сменени са скоростна кутия, компютър на избирача, избирач и още не знам какво.
    Съмненията сега са, че компютърът на двигателя не пуска захранване към кутията
    До момента съм дал 2000лв и колата стои в състоянието, в което е влязла в сервиза.

    МОЛЯ ПОМАГАЙТЕ

  • #2
    Къде е?

    Коментар


    • #3
      гр. Добрич

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от cen7 Преглед на мнение
        Автомобилът е Jeep Grand Cherokee WJ 2004г 2.7 CRD 120kw.
        От 5 месеца стои в сервиз и няма решение на проблема.
        Форсира се, но не тръгва нито напред, нито назад.
        Гледаха го и еладжии и казаха, че проблеми с окабеляването няма.
        Майсторите успяха да разберат, че не достига захранване до някакви клапани в скоростната кутия.
        Когато подадат принудително захранване, въпросните клапани тръгват.
        Сменени са скоростна кутия, компютър на избирача, избирач и още не знам какво.
        Съмненията сега са, че компютърът на двигателя не пуска захранване към кутията
        До момента съм дал 2000лв и колата стои в състоянието, в което е влязла в сервиза.

        МОЛЯ ПОМАГАЙТЕ
        От страната на пътника на тунела стои компютъра на скоростите .Не пипайте компютъра на колата,че ще берете още по големи ядове.Откачете двете букси на компютъра на скоростите и пробвайте да тръгнете, ще бъде в авариен режим,но трябва да тръгне. Ако и тогава не тръгва има проблем с Торка. Компютъра на двигателя няма нищо общо с работата на скоростите,имат връзка ,но обратна. Компютъра на скоростите подава сигнал на компютъра на ДВГ да върне газта при определени условия.

        Коментар


        • BatGeorgeone
          BatGeorgeone коментира
          Редактиране на коментар
          Много добър съвет.

          Някои положения на скоростния лост на автоматика са изцяло хидравлични без компютатори и елктриратори.... евала на майсторите моите съболезнования.

      • #5
        Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение

        От страната на пътника на тунела стои компютъра на скоростите .Не пипайте компютъра на колата,че ще берете още по големи ядове.Откачете двете букси на компютъра на скоростите и пробвайте да тръгнете, ще бъде в авариен режим,но трябва да тръгне. Ако и тогава не тръгва има проблем с Торка. Компютъра на двигателя няма нищо общо с работата на скоростите,имат връзка ,но обратна. Компютъра на скоростите подава сигнал на компютъра на ДВГ да върне газта при определени условия.
        Проверили са, не е там проблема.

        Коментар


        • bocho64
          bocho64 коментира
          Редактиране на коментар
          Нищо не са проверили, първа и задна нямат клапани, задействат се механично от лоста. Ток ,но не 12в а ШИМ отива до модулиращия клапан само. С изключването на буксите кутията влиза в авариен режим и вдига модулиращото налягане .
          Питаш за помощ,но не слушаш! Здраве да е! От мен толкова и успех!

        • cen7
          cen7 коментира
          Редактиране на коментар
          Ще мина пак през сервиза,но това беше техен, а не мой отговор.Благодаря все пак за отделеното време

        • BatGeorgeone
          BatGeorgeone коментира
          Редактиране на коментар
          Моя съвет, ако го търсиш, би бил, не минавай повече през тия сервизи за нещо различно от смяна на масло и накладки, за такива неща и аз ходя в Добрич да си ги правя, всичкото ремонт изискващо нещо по-сложно от чук и отвертка гледам да си го правя сам, защото...

          Сервиза до Албена на Мерцедес гурутата, преди 2-3 години на авера, му взеха 2-3 бона, сума време вътре и накрая на Унгария му отказаха спирачките, забравили клетниците да стегнат болтовете на апарата(предния) и докато стигне до за където беше тръгнал се окоти и автоматика, а той при тях влезе за автоматик....

      • #6
        Първоначално публикуван от cen7 Преглед на мнение

        Проверили са, не е там проблема.
        Подобни "майстори" , никога няма да си признаят , че от някакъв форум , някой който е в час , ги е светнал как да открият проблема. Ще ти смъкнат още колкото могат , и накрая ще открият проблема както са ги светнали , а освен това ще научат нещо. Станал си им абонат , бягай докато е време.
        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

        Коментар


        • #7
          Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение

          Подобни "майстори" , никога няма да си признаят , че от някакъв форум , някой който е в час , ги е светнал как да открият проблема. Ще ти смъкнат още колкото могат , и накрая ще открият проблема както са ги светнали , а освен това ще научат нещо. Станал си им абонат , бягай докато е време.
          Проблемът е,че не ми се почва целият филм отначало - дал съм въпросната сума и ако трябва да почвам да давам пари наново на нови майстори,които ще продължават да ровят по колата, не знам къде ще му излезе края...

          Коментар


          • #8
            Буксата ок ли е?
            WG 2.7 CRD

            Коментар


            • #9
              Първоначално публикуван от cen7 Преглед на мнение

              Проблемът е,че не ми се почва целият филм отначало - дал съм въпросната сума и ако трябва да почвам да давам пари наново на нови майстори,които ще продължават да ровят по колата, не знам къде ще му излезе края...
              Срещу бутилка Кока Кола от два литра изпратена по Еконт ще ти направя дистанционна диагностика ,ей така за спорта ,но ще трябва и ти да участваш на място и да тормозиш колегите да правят каквото ти пиша.

              Коментар


              • #10
                За идея само - е тоя горе ^^^^^^ който ти дава съвети го познавам виртуално от поне 15 години от Мерцедес форума още / твоята кутия я знаеш каква е /,занимава се професионално с тия кутии,ремонтира и диагностицира,не бутилка ми каса по 2 литра да му пратиш пак си заслужава.

                Ясно,че не ти се влиза с още пари в странни филми ма АЗ ако съм ще направя точно което ми казва,баси една букса имаш да откачиш за проба,няма го носиш на гръб това я.

                Ако не искаш букса да разкачиш за проба то какво правиш тук и защо вьобще питаш? Нищо напреки да питаш,така и аз научавам нещо ма не разбирам какво търсиш,заклинание някакво,магия от дистанция,баене против уруки от 3 метра или?Вади и буксите и пробваш,пиши какви кодове дава и пак тук, наврял си се с майстори,време ти е да си го изриташ или…….късмет ти желая
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #11
                  За Варна мога да дам контакт на специалист който ремонтира само автомати
                  Land Rover Discovery II, V8 4.0
                  VW Golf VI variant
                  Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X