Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв акумулатор?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв акумулатор?

    Май ще се наложи да сменям акумулатора, сега съм с 60 Ah, 510 CCA.
    Чета, че стандартния е 71 Ah със 700 CCA, обаче като гледам размерите му, нма начин да се хване в гнездото...
    https://kanex.bg/shop/avtochasti/p/a...EB%E0%F2%EE%F0
    Вашите наблюдения и съвети?

  • #2
    Има десетина теми - пилиш стойката от едната страна или правиш два-три разреза с ножовка и с клещи изправяш ръба, за да влезне малко по-дълъг акумулатор.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #3
      Ако имаш лебедка - стартерно - тягов. Парите обаче са по две, или повече.

      Коментар


      • #4
        Благодаря, търсачката не я бива нещо...както и да е, може и мен да не ме бива вече
        Добре, ясно тогава, преправяне на стойката е начина
        Нямам лебедка, предполагам данните на тия акумулатори, дето съм ги посочил, ще са достатъчни

        Коментар


        • #5
          https://youtu.be/-jgP5yVtq8s
          Имам познат който е вносител и търговец на почти всякакви акумулатори.
          Той потвърждава правилото-"най-тежкия" влизащ в кутията. С редки изключения.
          Това е на тема качество, не А иAh.

          Коментар


          • Bogoljub Gagic
            Bogoljub Gagic коментира
            Редактиране на коментар
            Ама под видеото има готин коментар: "Отсега нататък очаквайте евтини акумулатори фрашкани с бетон, за да тежат повече"

        • #6
          Само самодейците и разсипниците наливат скъп бетон в акумулаторите. Напредналите китайски другари, за тая работа използват употребявано прозоречно стъкло. Копрономика, батка.

          В катедрата по акумулатори в МЕИ-то, има специално срязани, да ги показват на студентите. Иновативно, креативно и хайтек нано-еко-био менте. Ако някой се сеща още някоя нова гнусна дума - да я добави.

          Коментар


          • #7
            На WJ-я акумулатора дето уж е за него не влиза заради 5мм. Като ходих за смяна онези в MaxCar се почесоха по главата (щото бяха казали, че ще влезе според техните каталози), хванаха един ъглошлайф и изрязаха малко от корпуса на акумулатора (това за което би трябвало да го хване скобата). Това по идея на този дето извадихме от там - и той беше така срязан (нейде в Италия).

            Корпуса реално остава незасегнат. Това в само стърчащата пластмаса която влиза под скобата дето се хваща с болт. Само че в WJ-я тая скоба е на дългата страна, а парчето което се маха е на късата страна.

            Коментар


            • #8
              На моето KJ сложих червена Optima. Събира се без проблем в гнездото, не се налагат модификации. Зимата не съм имал проблеми при всякакви температури.
              JEEP Liberty 2.8CRD Limited 2005

              Коментар


              • #9
                Първоначално публикуван от ARTU73 Преглед на мнение
                На моето KJ сложих червена Optima. Събира се без проблем в гнездото, не се налагат модификации. Зимата не съм имал проблеми при всякакви температури.
                Е, то само "Оптима" влиза. Или друго творение на "Johson Controls", съответно както сега се казва бившият им отдел с акумулаторите (май "Clarios"). Бензиновото ми "Либърти" (2004 г.) беше с някакъв също така малък, но ръбат и черен, пишеше "Мопар" на него, предполагам произведен пак от "Джонсън Контролс". През 2012 г. "мопарският" умря внезапно през лятото, боднах една червена "Оптима" и още съм с нея...
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X