Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със скорости Qadra trak 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем със скорости Qadra trak 2

    Добър вечер съфорумци. Голям съм ви фен от години, винаги съм си ремонтирал колите сам и много често с ваша помощ, за което съм благодарен.
    Никога не съм отварял тема понеще винаги съм намирал нужното без да питам излишно, но днес се затрудних.
    Проблема на новото за мен Grand Cherokee 2 което е с 3.1 тд мотор и qadra trak 2 скорости е следния.
    Мисля че няма 2-рата предавка на моята кутия.
    Пример:
    Потеглям гладко и плавно на равно без мн. Газ оборотите се вдигат до към 3 000 и сменя на следваща скорост около 30-40км. Като оборотите падат до към 2000 ако е по байрче и карам с 40 км постоянно сменя и следователно сато свали скорост се форсира доста.
    Колата я имам от месец и още първата седмица отворих мотора защото някой ,майстор' е избивал напи на главите и е дабравил да извади една от тях. Следователно ня застава на отвора за 'рейката' на антифриза и тази глава се цепи. Става въпрос за 2-ри цилиндър, а там няма датчик за температура и дори не съм усетил кога е станало.
    Та мотора е в ред вече, но със скоростите не е така проблема го имаше и преди ремонта и след това маслото и филтъра са сменени докато чаках главите, сменена е и така наречената акомулаторна пружина и почистих соленоида и датчика за налягани, които стоят закрепени с обща планка.
    То въпроса ми е следния може ли проблема да е в соленоида или е някъде по-дълбоко. Моля за помощ и ви благодаря предварително

    ​​​

  • #2
    Като гледам граматиката, ми се струва че в 20.24ч явно рАкията е в повече.
    "Куадра трак" е комплектацията на 4х4 задвижването т.е. след скоростната кутия.
    Тя пък е 44RE. Намери "рипеър мануЕл" в нета и се запознай с него.
    Подробното му четене и вникване в съдържанието помага при ремонта..............
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      Извинявам се за граматиката, но ми се струва ,че това не е толко важно, а и не е по темата. Иначе уважавам критиката и ще се старая повече.
      Благодаря Дядо Владо за съвета, и разяснението относно кутията.
      С рипеър мануела мисля, че няма да се справя понеже не го намирам на български, но пак ще п обвам.
      И все как ако някой има идея моля да сподели.
      Поздрави на всички.

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X