Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нагорял цокъл на фара - H4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нагорял цокъл на фара - H4

    Днес викам да сменя двете крушки, че едната светеше по-слабо и установих, че цокъла е за смяна и кабелите са се затопили.
    Та...
    На някои да му се намира куплунг с кабела за крушка H4 - трябва ми за Liberty KJ.
    Става и от всяка друга марка автомобил, важното е да бъде за H4 крушка.

    Ще си я платя... Ако има 2 ще ги купя и двете с кабел 20см.
    Ако има някой от София - мога да си ги взема..

    Търсих в магазините, по 2лв са, но не ми харесаха...

  • #2
    Тоя проблем е класически.
    Скоро за пореден път го коментирах с приятели, щото алтернативата е нещо читаво "втора употреба", което все пак ще е работило поне 3 петилетки.
    На тия керамики които се предлагат по магазините жичките са им като за 5W, та не става да ги метнеш директно, а трябва да се правят на ново, което си е разправия.
    Търся решения, но алтернативите са китайски, а там разбираш какво ще получиш след като си го получил.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #3
      Отиваш в първата автоморга и си скубваш две букси от нещо по-истинско.По възможност със силиконова изолация на кабелите.

      Коментар


      • #4
        скоро купувах, но за Н7, 6 лева за чифт и изглеждат читави.
        магазинчето е в Овча Купел
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • #5
          Не знам дали ще е пресилено ако кажа, че всеки фар с H4 рано или късно стига до тая фаза.
          Части бол. От морга по-скоро не. Със сигурност ще е бил у еврогейска държава, където се кара и през деня на фарове, та буксата ще е пак в същото жалко състояние.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #6
            Навременно пристягане на буксите дава добър резултат. След подобни проблеми съм се научил, че изгори ли крушка задължително се стягат клемите(обувките) иначе гори пак до няколко месеца. Стигне ли се до нагаряне на кабелите вероятно вече е късно. Лекувал съм със смяна на обувките и тунинг на буксата, която остава за ориентир коя обувка на кой пин е, ама е прекалено грубо. Най-добре нови букси и леко пристягане на обувките вътре.
            Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
            Телефон - в профила!

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
              Навременно пристягане на буксите дава добър резултат. След подобни проблеми съм се научил, че изгори ли крушка задължително се стягат клемите(обувките) иначе гори пак до няколко месеца. Стигне ли се до нагаряне на кабелите вероятно вече е късно. Лекувал съм със смяна на обувките и тунинг на буксата, която остава за ориентир коя обувка на кой пин е, ама е прекалено грубо. Най-добре нови букси и леко пристягане на обувките вътре.
              Точно това се прави на керамичните букси които продават, ако човек може и му се занимава, разбира се.
              Новите букси се взимат само заради керамиката, а после се слагат нови обувки, кеф ти на оригиналните жици на инсталацията, кеф ти с некви парчета които после да се запоят.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                Ходих до една морга и ми дадоха букса с 2см кабели.
                Разглобих я почистих клемите с контактен спрей за окиси.
                Заголих върха на кабелите и моите. Сложих термо шлаух и ги запоих.
                Изолирах и стана супер. Дано не нагорява пак.

                Не ми се искаше да слагам обикновенни кабелни обувки, защото медта е мека.
                Тези на оригиналните не са чиста мед, те са доста твърди като метал, за да не се деформират и после
                да не правят добър контакт.

                Благодаря на всички които се включиха с предложения.
                Дано помогне на още някой колега темата.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X