Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна лагер на перката на охлаждане 2.8CRD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смяна лагер на перката на охлаждане 2.8CRD

    Здравейте! От известно време чувах странен шум от двигателя отпред и след сваляне на пистовия ремък установих, че лагерите на перката на вискосъединителя са разбити. Освен дразнещ шум имаше и аксиален луфт. И проблемът е, че след като ги извадихме, няма замяна... Прегледах сума и наши сайтове, като установих, че продават само вискосъединителя, но не и основата му. Моля за помощ!
    В тази връзка - дали е разумно да сменя и вискосъединителя? Колата е Jeep KJ 2005 2.8CRD
    JEEP Liberty 2.8CRD Limited 2005

  • #2
    Първоначално публикуван от ARTU73 Преглед на мнение
    Здравейте! От известно време чувах странен шум от двигателя отпред и след сваляне на пистовия ремък установих, че лагерите на перката на вискосъединителя са разбити. Освен дразнещ шум имаше и аксиален луфт. И проблемът е, че след като ги извадихме, няма замяна... Прегледах сума и наши сайтове, като установих, че продават само вискосъединителя, но не и основата му. Моля за помощ!
    В тази връзка - дали е разумно да сменя и вискосъединителя? Колата е Jeep KJ 2005 2.8CRD
    Може ли да се извади лагера, обикновенно това става с преса за такива цели или с т.н. обратен чук, ако ги няма тия неща електрожен с малко железарии пак могат да свършат работа ако лагера се вижда, тоест ако физически е възможно да се подмени.

    Не си спомням точно как беше при мен, но мисля, че когато се свали това което наричаш основа, лагера можеше да се извади, но мога и да греша, на памет разчитам

    Извадиш ли лагера с шублера за точни размери или направо ще прочетеш какво пише на лагера и после поръчваш, хубавите лагери са колкото бутилка водка

    Fan Pulley Bracket Assembly for Jeep Liberty 2.8L CRD

    Fan support assy 0512060 PN

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:5142661AB-SasquatchParts-Fan-Pulley-Bracket-Jeep-Liberty-28L-CRD-img1.png Прегледи:0 Размер:365.7 КБ ID:6645658
    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:external-content.duckduckgo.com.png Прегледи:0 Размер:675.4 КБ ID:6645659
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dsfdsfdsfd.jpg
Прегледи:546
Размер:185.6 КБ
ID:6645661
    Последно редактирано от BatGeorgeone; 15-09-20, 18:01.
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • #3
      Извадихме го с преса. Вътре има два лагера - един широк и един тесен. И аз погледнах в eBay е 300 долара за два лагера ми се вижда някаква безумна цена....
      JEEP Liberty 2.8CRD Limited 2005

      Коментар


      • #4
        На мен ми излиза това за 2005 Liberty 2.8CRD 163 HP

        Mopar Part No.:5142661AA

        BRACKET-FAN
        • Part Description
          BRACKET Fan
        • Replaced By5142661AB
        Но това е цялата част - основата и ролката. При цени от около 300 евро. Не го откривам из нашенските сайтове
        JEEP Liberty 2.8CRD Limited 2005

        Коментар


        • #5
          Звънни ми - 0898 82 ОI 82.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #6
            Няма ли кой да премери размерите на лагерите?

            Коментар


            • #7
              Довечера ще ги пусна тук.
              JEEP Liberty 2.8CRD Limited 2005

              Коментар


              • #8
                Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20200916_144855.jpg Прегледи:0 Размер:48.5 КБ ID:6646037Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20200916_144907.jpg Прегледи:0 Размер:46.2 КБ ID:6646038Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20200916_144913.jpg Прегледи:0 Размер:44.7 КБ ID:6646039Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20200916_144947.jpg Прегледи:0 Размер:52.0 КБ ID:6646040
                Прикачени файлове
                Последно редактирано от ARTU73; 16-09-20, 15:34. Причина: Добавяне на актуалните размери от sheet-а.
                JEEP Liberty 2.8CRD Limited 2005

                Коментар


                • #9
                  Ето още един колега Мексиканец на когото не са му се дава ли пари по напълно разбираеми причини ($300 за един лагер...нямам думи) и е решил да вземе нещата във свои ръце...
                  Разрязал е старият лагер и извадил остта. Измерил е диаметърът на остта и диаметъра на отливката. Намерил е два лагера съответстващи на размерите и ги е набил. Задният както се вижда на втората снимка го е ''оперирал'' с телоподаващото за по-сигурно...ето и линк към форума - http://www.lostjeeps.com/forum/phpBB...hilit=#p920391


                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20171231_112955_zpsxt8u3arz.jpg
Прегледи:581
Размер:210.9 КБ
ID:6646305Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180104_150945_zpsvwkwjmyo.jpg
Прегледи:476
Размер:301.3 КБ
ID:6646306

                  Офроуд-Несмъртоносно заразно заболяване при мъжките екземпляри.Разпространява се по финансов път-при спиране на финансирането симптомите изчезват.Възможни са рецидиви и патологични отклонения

                  Коментар


                  • #10
                    Да, оказва се, че този лагер FAG-WR01565 за водна помпа вече не се произвежда и цената му е леко "колекционерска". А тепърва започват да "сдават багажа" по чероците. И аз съм се насочил към "операция" със съществуващата ос и подходящ лагер. Ще докладвам, когато стане.
                    JEEP Liberty 2.8CRD Limited 2005

                    Коментар


                    • #11
                      Стискаме палци и чакаме развитие.
                      Офроуд-Несмъртоносно заразно заболяване при мъжките екземпляри.Разпространява се по финансов път-при спиране на финансирането симптомите изчезват.Възможни са рецидиви и патологични отклонения

                      Коментар


                      • #12
                        Братята с дръпнатите очи май още ги произвеждат http://www.bearing.sg/fag-wr01565-03...p-bearing.html

                        Коментар


                        • ARTU73
                          ARTU73 коментира
                          Редактиране на коментар
                          Не съм убеден, че размерите са същите. Все пак се води 01565.03

                      • #13
                        Преди всичко, искам да изкажа огромни благодарности на Джоу (x3mrjoe) за помощта, всъщност за това, че свърши всичко. Първо - намери подходящия лагер, второ - намери подходящ стругар, който да пригоди оста от стария лагер, и трето - извърши сглобяването на детайла.

                        PS По някаква необяснима причина, не мога да качвам снимки във форума. При опит излиза съобщение : The attachment storage directory does not exist or is not writable.
                        JEEP Liberty 2.8CRD Limited 2005

                        Коментар


                        • #14
                          Да поизтупам темата от прахта.

                          При смяна на ангренажа установих, че лагера на виско перката е сух и се въртеше с голяма инерция, като имаше минимален луфт. Демонтирах конзолата с лагера и реших да го гресирам пък колкото изкара. За да не си усложнявам живота, отрязах един Г- образен, 4мм. шестограм на подходяща дължина за да отвия фиксиращия лагера глух шестограм 8мм.без да избивам ролката. Нямах под ръка Г-образна на 90⁰ гресьорка и ползвах маркуч 8мм, който навих до колкото може през отворите на ролката. Със спринцовка вкарах грес за лагери до като не изби от двете страни на лагера и почистих излишната грес Резултата е повече от задоволителен.
                          Бях поръчал подходящ лагер и подходящо лепило за рециклирането на конзолата, но няма да го ползвам.
                          Jeep Cherokee KJ, 2.8crd LIMITED Auto, 2004г. & TABBERT Jeunesse 560
                          Око за око, паста за зъби!
                          Когато вярата срещне надеждата, животът намира начин!

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X