Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джиип Гранд чероки2.7 crd 163кс проблем с диференциал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Джиип Гранд чероки2.7 crd 163кс проблем с диференциал

    Здравейте колеги,преди известно време започна да вие отпред,но вече става непоносимо,след посещение при дядо Владо 🥺се оказа преден Диф,мисълта ми е някой ремонтирал ли е и къде има читави майстори,не да сменя двама трима и да продължава да вие...и от къде мога да намеря ремонтен комплект че в нета намирам само чужди сайтове...благодаря предварително

  • #2
    Дядо Владо не се ли наема да го поправи?
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #3
      До колкото знам диференциала от тоя мост се вади с някакви специални скоби и не е проста работа. Соти (Ninja1) знам,че ги може тези работи. Дядо Владо предполагам също.

      Но ако на мен ми се случи това ще потърся мост втора ръка. От разни хора чувам, че имало читави за под 500 лева.

      Само от любопитство - колко често и с какво е сменяно маслото на предният диференциал? По спецификации маслото се сменя на 20 000км.

      Коментар


      • #4
        За дядо Владо виж не се сетих да го питам дали ще се наеме,но не мога да намеря никъде по нета ремонтен комплект,а за маслото не съм го сменял изцяло защото ми тече от едната страна и постоянно му доливам за момента докато сменя семерингите вътре в дифа,но го отлагам за момента да се случи заедно с ремонта....да не се разглобява два пъти

        Коментар


        • #5
          Дядо Владо може да намери ремонтен комплект... Предполагам, де.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #6
            По спомени 2.7CRD е събиран в Германия в заводите на Мерцедес в Гратц. И по спомени на база на информация от Соти имаше разлика между другите Grand Cherokee-та от тази серия и него в предният диференциал. Дали короната и пиньона, дали дисковете на varilock-а - не помня. И пак по спомени тая различната част я имаше само при официалният представител. Та питай там за цени на частите и наличност. Ако ли не - остави хората дето ще правят ремонта да търсят.

            Тия неща горе са базирани на непроверена информация. Да се има в предвид .

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от ivkoni1978 Преглед на мнение
              За дядо Владо виж не се сетих да го питам дали ще се наеме,но не мога да намеря никъде по нета ремонтен комплект,а за маслото не съм го сменял изцяло защото ми тече от едната страна и постоянно му доливам за момента докато сменя семерингите вътре в дифа,но го отлагам за момента да се случи заедно с ремонта....да не се разглобява два пъти
              А защо ти ще търсиш каквото и да било ?! Който може да ти го направи, той и ще си намери частите, както, естествено, ще си поеме и гаранцията.
              Ако си мислиш, че спестени 50÷100лв от най-евтините части които евентуално би намерил, ще са ти по-евтини от повторно отваряне на дифа, което ще си платиш ако всичко не е от майстора, Гагич веднага може да те обори.

              ... и като си бил при Дèдо, логично е още на момента да си изкоментирал ремонта с него.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                Ще се ходи пак при дядо😊благодаря за инфото,като цяло коментирахме ремонта но не и дали ще се наеме да го направи....

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                  По спомени 2.7CRD е събиран в Германия в заводите на Мерцедес в Гратц...
                  Двойка по география.
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • brum
                    brum коментира
                    Редактиране на коментар
                    Въй, к'аква глупост съм написал. Приемам забележката.

                • #10
                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение

                  Двойка по география.
                  И по история ...
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • brum
                    brum коментира
                    Редактиране на коментар
                    Що пък по история? Не ги ли правят в заводите в Грац в Австрия?

                • #11
                  brum коментира
                  Днес, 15:31
                  Що пък по история? Не ги ли правят в заводите в Грац в Австрия?
                  Щото заводът в Грац не е на "Мерцедес" и никога не е бил. Заводът е на "Щайер".
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • brum
                    brum коментира
                    Редактиране на коментар
                    Грешни са ми източниците явно. Записвам си .

                • #12
                  Първоначално публикуван от ivkoni1978 Преглед на мнение
                  Здравейте колеги,преди известно време започна да вие отпред,но вече става непоносимо,след посещение при дядо Владо 🥺се оказа преден Диф,мисълта ми е някой ремонтирал ли е и къде има читави майстори,не да сменя двама трима и да продължава да вие...и от къде мога да намеря ремонтен комплект че в нета намирам само чужди сайтове...благодаря предварително
                  Ремонтен комплект от "Рокауто", колкото до виенето - да диагностирам някой с вой се случва няколко пъти седмично, и кой е точно този не се сещам Ела пак да го погледнем, трябва да се свали и капака на диференциала и да се огледа за наранени зъби, ако воя е бил тих в началото може и да е било задно каре на преден кардан и да ме е забудило.....т.е. пак вторична диагностика и после ще му мислим.......... (кафе)
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • #13
                    Ще намина със сигурност,поздрави

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X