Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Крушки за къси светлини Гранд Чероки 2007

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Крушки за къси светлини Гранд Чероки 2007

    Здравейте,
    решил съм да си поръчам Osram Night Breaker., но не съм сигурен за точния модел на крушките на късите. Според мен са НВ4, но ако някой има идея, моля да сподели. Не ми се иска да поръчвам нез да съм сигурен.Също така и дългите какви са, мога да се разгледам и за тях.

  • #2
    https://www.sylvania-automotive.com/apps/vlrg-us/Vlrg/

    недей брейкъри

    поръчай си 20 вата по-силни от оригинала ако искаш да свети по-добре и да имаш крушки
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      Същия тип гледам и аз. Благодаря за инфото!
      Изборът ми е между Sylvania, Osram и General Electric. Osram са двойно по-скъпи и лесно ще отпаднат от избора, щом не ги и препоръчвате.

      Коментар


      • BENZBOSS
        BENZBOSS коментира
        Редактиране на коментар
        Така де,вместо 55 вата си взимаш 70,не повече,волтажа с кабели ма там друга заигравка,оригинала ше държи

      • brum
        brum коментира
        Редактиране на коментар
        За напрежението - тия дни мерих разни акумулатори под товар. Използвай някаква обикновена крушка на Hella (дойде комплект с едни фартове). Крушката 55W. Пускам 14V - тока 5.3А. Или реално - почти 75W.

        Та инсталацията има много голямо значение. Едни релета и по-дебели кабели които намалят пада на напрежението реално могат да накарат обикновена крушка от 55W да свети повече от лъскавите златни крушки. Това като се вземе в предвид, че силата на светлината не нараства линейно спрямо мощността, а доста по-бързо. Та 20W мощност отгоре по спомени бяха едни 60% светлина отгоре.

        Ама мързела е велико нещо. И аз карам с Sylvania дето май беше с десетина повече от колкото фабричната.

      • brum
        brum коментира
        Редактиране на коментар
        За напрежението - тия дни мерих разни акумулатори под товар. Използвай някаква обикновена крушка на Hella (дойде комплект с едни фартове). Крушката 55W. Пускам 14V - тока 5.3А. Или реално - почти 75W.

        Та инсталацията има много голямо значение. Едни релета и по-дебели кабели които намалят пада на напрежението реално могат да накарат обикновена крушка от 55W да свети повече от лъскавите златни крушки. Това като се вземе в предвид, че силата на светлината не нараства линейно спрямо мощността, а доста по-бързо. Та 20W мощност отгоре по спомени бяха едни 60% светлина отгоре.

        Ама мързела е велико нещо. И аз карам с Sylvania дето май беше с десетина повече от колкото фабричната.

    • #4
      Аз пък съм за брейкърите. И не, не си поръвай по-силни крушки, защото вероятно може да имаш проблем с инсталацията/цокъла.

      Коментар


      • BENZBOSS
        BENZBOSS коментира
        Редактиране на коментар
        Да не продаваш крушки?

    • #5
      Хаха, не продавам нищо, просто съм доволен ползвател. Да, горят по-бързо от нормалните, но и светят по-силно, без да натоварват цокъл/инсталация.

      Коментар


      • BENZBOSS
        BENZBOSS коментира
        Редактиране на коментар
        Е нямам Черок,моите ги ползвам на друго поне 6-7 години вече,една изгоря миналата година,другата още свети......това по спомени,може да бьркам с някоя друга година

    • #6
      В Амазон са 10 € чифта, не е фатално дори и да горят. Искам да светят хубаво. Последните 10-12 години карам само с ксенон, с изключение на едно Паджеро, на което фаровете светеха като свещи

      Коментар


      • #7
        HB3 и HB4 са крушките на гранда,ако искаш да свети по-силно от заводското сложи диодни.Моя от щатско доиде със силвания светят идеално,от тук взех два осрама за резерва под 10лв бр.

        Коментар


        • #8
          В различните програми излизаха различно, за това свалих за да видя. Моите се оказаха Н11 за къси и НВ3 за дълги. Чисто от интерес поръчах и за двете Осрам брейкъри. Моите са здрави и бяха Philips i Sylvania, която май е Осрам за щатите. Искам да видя разликата, светят ли повече наистина.

          Коментар


          • onufriz
            onufriz коментира
            Редактиране на коментар
            Как ще разбереш дали светят по силно?
            Само не ми казвай - едната стара, едната нова и пред блока на стената...

          • v_0
            v_0 коментира
            Редактиране на коментар
            Ами, чисто субективно. Просто да видя как се вижда. Ксенонови съм карал с Осрам и с други, но разлика определено има.

        • #9
          Това съм взел за резерва.Поглеждал ли си мигачите с какви крушки са?

          Коментар


          • v_0
            v_0 коментира
            Редактиране на коментар
            Мигачите не. Това поръчах аз : Osram Night Breaker Laser H11 next Generation, +150% mehr Helligkeit, Halogen-Scheinwerferlampe, 64211NL-HCB, 12V PKW, Duo Box (2 Lampen) https://www.amazon.de/dp/B07FXRDJW2/..._8mP2EbTV0ZQJW

        • #10
          Вече са сложени крушките, добре светят, по-бяла е светлината и по-добре осветява, но разлика от 3 пъти в цената не знам дали оправдава. Беше ми интересно просто да пробвам. Смених и дългите, там мисля, че повече си заслужава, макар, че е само до усещане, чисто субективно.

          Коментар


          • #11
            И аз съм с брейкъри вече над година. Категорично светят по-добре от обикновени. Доста по-добре. +150% категорично не са - това естествено е маркетингова простотия.

            Не карам често на фарове така че ми е все тая колко по-често горят.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X