Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Grand Cherokee 2003 2.7 crd проблем със скоростите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Grand Cherokee 2003 2.7 crd проблем със скоростите

    Здравейте, колеги.

    Имам джип Grand Cherokee 2003 2.7 crd 163к.с 120kw с мотор Мерцедес.
    От известно време когато включвам на директна или на задна колата ми рита/придърпва
    и превключването от първа към втора скорост е много дълго.
    От последните два дни като включа на директна само на първа мога да карам.
    Не включва да друга скорост.
    Казаха ни, че това може да се дължи на недостиг на масло на скоростите,
    тъй като на мен ми сълзи отдолу скоростната кутия предположих че е това,
    тъй като нямам щека за проверка на маслото,
    долях 1 литър масло и предирпването се подобри но остана и е зациклило само на първа скорост.
    Бихте ли дали мнение какво може да и да е и да ни препоръчате някой съвестен майстор на
    скоростни кутии от софия.

    Благодаря ви предварително.

  • #2
    Има няколко причини за такова поведение на скоростната кутия, но без диагностика е невъзможно да се локализира проблема. Не е от липсата на масло. Направи някъде читава диагностика и ако, там не могат да ти помогнат, сподели грешките тук. Ще опитаме доколкото може от клавиатурата. Или, поне да те насочим към правилния човек в твоя регион, ако споделиш, разбира се от къде си.
    Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
    SSang Yong Kyron 2.0xdi
    Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

    Коментар


    • BORISxBG
      BORISxBG коментира
      Редактиране на коментар
      Благодаря ти за отговора, ние сме от София до Южния Парк ако можеш да ни дадеш координатите на някой който може да ни направи диагностика
      Поздрави

    • дядо владо
      дядо владо коментира
      Редактиране на коментар
      Като в онзи стар виц "....ама господине, Вие за първи път ли сте в Южна африка"..............понеже дизелите го недолюбвам, почни с Еди Рангелов О885 О88444

    • BORISxBG
      BORISxBG коментира
      Редактиране на коментар
      Мерси за контакта

  • #3
    Аз съм със същия дзвер и ми зацепи на 2ра. Смених компютъра на скоростите. Намира се от дясно на скоростния лост под пластмасите. Черна поска кутия. Става и от мерцедес едни и същи са от 50 до 130 лв., зависи как си с пазарлъка. Ако не е от компютъра отиваш на въпросната платка под скоростния лост 300 евро с доживотна гаранция.
    П.С. При мен не са ритали скоростите. Чипосах го и след няколко кика просто зацепи.

    Коментар


    • #4
      Не мога да разбера хора, които сменят наред неща, без да знаят какво и е на колата. А, тези коли(джипове), си казват всичко, само да попаднат на човека, който ще ги разбере какво казват.
      Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
      SSang Yong Kyron 2.0xdi
      Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X