Обява

Свий
Няма добавени обяви.

772.6 автоматик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 772.6 автоматик

    Имам Чероке 2.8 CRD , взех и Рекстън 2.7 Xdi. Доколкото чета по форуми и двете кутии са еднакви, 772.6 на МБ. Та въпроса ми е, къде да отида да ми сменят маслото на двете коли? Взех Fucsh ATM 4134 16 литра, гарнитури, филтри и щекер/букса. Къде да отида да ми ги сменят, от Слънчев бряг съм. Изключвам сервиза на Мерцедес и Ратола в Бургас.

  • #2
    Първоначално публикуван от Indian Преглед на мнение
    Имам Чероке 2.8 CRD , взех и Рекстън 2.7 Xdi. Доколкото чета по форуми и двете кутии са еднакви, 772.6 на МБ. Та въпроса ми е, къде да отида да ми сменят маслото на двете коли? Взех Fucsh ATM 4134 16 литра, гарнитури, филтри и щекер/букса. Къде да отида да ми ги сменят, от Слънчев бряг съм. Изключвам сервиза на Мерцедес и Ратола в Бургас.
    да не бъркаш нещо - ЧерокЕ 2.8 CRD няма с мерцедесова кутия
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #3
      Няма.
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #4
        Ако е Jeep Cherokee KJ, с двигател 2.8 CRD, то кутията най-вероятно е 545RFE, а тя е на Chrysler, не на Mercedes. Ако е Grand Cherokee, то е с двигател 2.7 CRD и тогава вече двигател и скорости са на Mercedes
        Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
        First impression is not always true. Get inspired.
        Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
        Reading is sooo boring, unlike writing!

        Коментар


        • #5
          cherokee kk 2.8 е с мерцедесова кутия. въпросът е какъв точно е джипа...

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от Indian Преглед на мнение
            Имам Чероке 2.8 CRD , взех и Рекстън 2.7 Xdi. Доколкото чета по форуми и двете кутии са еднакви, 772.6 на МБ. Та въпроса ми е, къде да отида да ми сменят маслото на двете коли? Взех Fucsh ATM 4134 16 литра, гарнитури, филтри и щекер/букса. Къде да отида да ми ги сменят, от Слънчев бряг съм. Изключвам сервиза на Мерцедес и Ратола в Бургас.
            Обади ми се.

            Коментар


            • #7
              KJ e, значи е на Крайслер. Та , смених маслата и на двете кутии сам. Интересувам се, дали се прави и ресет на кутиите както е при Мерцедес? И как се прави при тези коли?

              Коментар


              • #8
                При Jeep с NAG1(Мерцедес) се нулират адаптациите (ресет).
                При Jeep с 545RFE (Крайслер) се прави обучение. Малко по-дълга процедура е от ресет и се прави с работещ двигател.
                И в двата случая трябва софтуер който има такава функция.
                И в двата случая не е нужно да се прави когато се сменя маслото а само когато се сменят компоненти от кутията.
                И в двата случая, ако след смяна на масло кутията думка и блъска, и и се направи обучение или ресет, кутията започва да прегрява.
                Защото и в двата случая маслото трябва да е Mopar ATF+4 MS-9602

                Коментар


                • Indian
                  Indian коментира
                  Редактиране на коментар
                  Така, след смяна на маслата, Черока го карам основно като работно добиче, дърпам платформа с железарии и един агрегат, общо с ремаркето 3700кг . Незнам дали прегрява кутията, но за в двете посоки 400км си върви с 70-80км/ч без ядове, е сваля до 3-та по нагорнищата, но върви , за 15 000км 2 пъти смених накладки. И маслото не е онова скъпото, а Фукса от 15 л литъра от някъде от интернет.

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X