Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за покупка на Гранд

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ за покупка на Гранд

    Здравейте колеги!
    Като чета какво му се е случило на колегата от "Не случих на Гранд" и тръпки ме побиват. Молбата ми е следната: Понеже тия дни ми предстои оглед и евентуална покупка на един Гранд в Пловдив, та ако някой, случайно познава машината, да помогне с мнение.
    На мен лично, това ще ми е първият джип, а и съм на Ви с автомобилите като цяло, та всякаква помощ ще ми е добре дошла. Пускам линк към обявата в мобилето:http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?...175&f1=details
    Последно редактирано от kalio_kkk; 20-07-09, 23:37.
    Nisan Patrol`92, GR, RD28T дълга база

  • #2
    До: Помощ за покупка на Гранд

    Колега, като гледам обявата, продавачът или не разбира от джипове, или счита, че потенциалните купувачи си нямат представа от Джийп.
    Това "Мощност (к.с.) - 280 к.с." дори и с двигател V8 5,9 литра не може да се постигне, да не говорим с 6 цилиндровия 4,0 литра.
    Снимките са така направени, че общо взето, никаква информация не придобиваш от тях (като изключим, че се вижда кожения салон).
    Лостът на раздатката се вижда в далечината, без шанс да разбереш каква е.
    Общо взето - ако имаш някой познат, който е запознат с тази марка, не е лошо да отидете заедно до Смолян или там където се намира.

    Прочети и из форума повечко за модела ZJ, има какво да се научи.
    Ако ползваш руски език, хвърли един поглед и тук: http://jeep.avtograd.ru/Grand_Cherokee/index.htm
    Успех.
    Последно редактирано от nickbochev; 21-07-09, 00:16. Причина: поправен линк от автора
    proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
    NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
    Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

    Коментар


    • #3
      До: Помощ за покупка на Гранд

      Оправих го. Оказа се, че съм на Ви, не само с автомобилите...
      Nisan Patrol`92, GR, RD28T дълга база

      Коментар


      • #4
        До: Помощ за покупка на Гранд

        Колеги, молбата ми беше, ако някой е виждал или чувал нещо за конкретната машина, да каже. Джипа се намира в Пловдив, близко до Бриколаж, а този "златен" ролбар отпред се набива на очи отдалеч. Все пак света е малък, ако не, здраве. Ще го водя на сервиз и ако не открият нещо кофти /което пък не е гаранция, че няма/, ще скачам. А обявата е сбъркана, мощността е 180, а не 280. То е ясно, с този мотор.
        Nisan Patrol`92, GR, RD28T дълга база

        Коментар


        • #5
          До: Помощ за покупка на Гранд

          Преди да броиш парите, З А Д Ъ Л Ж И Т Е Л Н О го покарай примерно към хижа Здравец /нанагорно/ и по магистралата.
          Прегледай нивата на маслото и антифриза преди и след пробата.
          Ослушвай се за странни шумове и вибраций.Ще си сипеш бензина и няма да се чувстваш задължен за нищо.
          НЕ прави компромиси!
          Успех!

          П.п. Прочети теми за проверки при закупуване на МПС ІІ-ра употреба - има добри съвети.
          ________________________________________________________________________________________
          Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
          HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

          Коментар


          • #6
            До: Помощ за покупка на Гранд

            Днес ходих на оглед на джипа. Като визия положението беше задоволително. Карахме го из града малко. Не чух странни шумове, но на място двигателя работи осезаемо неравномерно на газ. На бензин, положението беше същото. Продавача каза- така си работи. Иначе в движение дърпа здраво. Джипа е автоматик. Раздатката е 242, но не знам как да пробвам, дали всичко работи. Продавача не беше наясно с възможностите и, защото ми "обясни", че като има малко сняг го кара на Part time, но тази зима така и не му се е наложило да включва Full time. Нищо не му казах. Радвам се че си намерих Гранд, с 242, но не знам как да проверя, дали не е скапал нещо, карайки го цяла зима на Парт тайм. Иначе го е накичил с ролбари, стипенки и прочее излишна железария. Златиста на цвят. Задният диф беше здраво омаслен? Това успях да видя и чуя. Уговорих се с продавача, да докара машината тази събота в Пазарджик, за да я вкараме в сервиз за проверка. Дотук добре, ама в кой? Ако някой има идея, къде в Пазарджик могат да ми направят обстоен преглед и да ми дадат компетентно мнение, ще съм му много благодарен. Иначе имам добри впечатления от някои майстори, но те са специализирани кой елкон, кой ходова част, кой по електриките.Не мога да разкарвам човека цял ден от майстор, на майстор и да чакам ред навсякъде. Трябва да е на едно място. Имам идея за Еврокар, след изхода от Пазарджик за Пловдив на 200м в ляво, но дали разбират от Jeep, идея си нямам. Където и да попитам, всички викат - докарай джипа, демек дай парите. Ама, какво знаят и могат, и дали някъде дават писмено заключение. Съмнявам се.
            Всъщност, най-много ме притеснява, защо мотора работи неравномерно на празен ход и на газ, и на бензин. Нали шест цилиндровият трябва да работи по-мазно от четери цилиндров?
            Еми това е, засега. Ако някой може да помага с акъл до събота...
            Умишлено поисках огледа в сервиз да е в Пазарджик, защото продавача е майстор тенекеджия в Пловдив и вероятността да налетя на негови познати колеги, които да ми спестят цялата истина ми се стори много голяма.
            Забравих да кажа, це джипа е купуван нов 1992г. и каран само в България. Бил е собственост на бизнесмен. Вероятно и гора не е виждал. Километрите са му 170хил, за които се твърди, че са реални. То аз кола от автокъща да не е на 170, не съм виждал де. Независимо от възрастта и. Майтап.
            Последно редактирано от kalio_kkk; 23-07-09, 22:14.
            Nisan Patrol`92, GR, RD28T дълга база

            Коментар


            • #7
              До: Помощ за покупка на Гранд

              Колега, сега ти видях темата. Обади се като имаш време. Познавам някои тенекеджий и джамбази в Пловдив и мога да поразпитам. Или ела в петък 19 часа в кафе Графити. Там се събира Пловдивската група. Все някой нещо знае.
              Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
              Към модераторите-А изтрийте го сега.
              Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

              Коментар


              • #8
                До: Помощ за покупка на Гранд

                part time режим на "малко сняг" предполага че е имало и сухи участъци това хич не се отразява добре на 242 раздатка!!!!

                какви масла е слагал в дифовете, раздатката и скоростите и кога????

                някои хора си мислят, че като е джип, няма нужда от поддръжка

                огледайте го добре, с човек който знае какво да гледа, че после много боли
                ________________________________________________
                Subaru OUTBACK 2,5
                Hyundai TUCSON 2.0

                Коментар


                • #9
                  До: Помощ за покупка на Гранд

                  Калйо, аз самиа съм родом от Пазарджик и то4но преди 2 седмици ходих на преглед за ходовата част във еврокар сервиза ( по шосето за Пловдив от лиаво се пада мисля че е последния сервиз че сега несто много са се навъдили има шоуруум на Форд отпред) майстора се казва Жоро и прави предници. той със сигурност си разбира от работата. препоръчаха ми го много хора и аз самиа останах много доволен от него.

                  поздрави

                  Коментар


                  • #10
                    До: Помощ за покупка на Гранд

                    Наистина бъди много внимателен.И не приемай приказки от сорта на:''това се оправя за две минути...'' и тем подобни.
                    Най-добре го закарай в сервиз, плати си за компетентна диагностика, за да не обикаляме после заедно сервизи и морги.
                    За съжаление не познавам никой в този регион.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Помощ за покупка на Гранд

                      Мерси, момчета. Обаче моля темата да бъде закрита. Продавача се оказа не твърде коректен и току що ми сервира че "обещал джипа на едни момчета, които ще му пратят още утре, кеш" Аз щото бях уговорил бартер с доплащане. Все тая, да е жив и здрав. Явно не ми е бил на късмет.
                      Nisan Patrol`92, GR, RD28T дълга база

                      Коментар


                      • #12
                        До: Помощ за покупка на Гранд

                        Не ти трябва джип които е каран с блокаж на асвалт.
                        Знам къде има перфектна раздатка 242 за 500лв, обаче пораженията след такова каране не са само по раздатката.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Помощ за покупка на Гранд

                          Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                          Не ти трябва джип които е каран с блокаж на асвалт.
                          Знам къде има перфектна раздатка 242 за 500лв, обаче пораженията след такова каране не са само по раздатката.
                          А в какво друго ще има поражения?

                          Мой познат кара служебна ТЛК около 70-та серия.
                          Имат 2 такива, и защото се случвало шефа да покара някоя от колите и да влезе в нивата и да закъса, защото предния мост и хъбовете не са включени. Издал заповед ВИНАГИ с включени хъбове и преден мост, независимо, че 90% карат на асфалт. И вече 2 г. освен гуми и по-голям разход на нафта други промени нямали.
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X