Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Осветление на бутони WK/WH

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Осветление на бутони WK/WH

    Здравейте, подменял ли е някой диодите за осветление на бутоните от централната конзола на Grand Cherokee WH/WK, подгрев седалки, задни фарове за мъгла и другите.
    Въпросът ми е на тема какви са, и от къде са купени, за да се снабдя предварително.
    Благодаря и бъдете здрави.

  • #2
    Не били диоди, а малки крушки с жичка - има тема. Звънни на дядо Владо, ако не я намериш.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • s_s1
      s_s1 коментира
      Редактиране на коментар
      Има и теми у чуждите форуми как се сменят и с какви светодиоди с точния зеленикав цвят, като оригиналните лампички.

  • #3
    Най- педе.....ско е смяната на крушката на бутона за регулиране на педалите.
    Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
    SSang Yong Kyron 2.0xdi
    Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

    Коментар


    • #4
      Ползвах т.н. "миниатюрни крушки", най-евтино ги намерих в квазер. Отварят се панелите внимателно, разпояват се старите и се запояват новите. Не си играх със синьо-зелените шапчици, но ги има и тях по магазините.
      http://kvazer.com/100285-miniature-lamps?

      Преди
      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC_0298.JPG Прегледи:0 Размер:160.3 КБ ID:6583883

      След
      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC_0299.JPG Прегледи:0 Размер:259.5 КБ ID:6583884

      И най-добре е да смениш всички, без значение дали светят или не. Просто старите при най-малкото сътресение гаснат и се наложи да го правя два пъти. И наистина най-гаден е бутонът за педалите, щото трябва да се разпоят клемите на самия бутон за да стигнеш до крушките. Търпение, спокойствие и няколко часа време, пипкава работа.
      Последно редактирано от nick1; 06-04-20, 08:46.
      ZJ 5.9 (x3.5)

      Коментар


      • #5
        Първоначално публикуван от Pavkata_svt Преглед на мнение
        Здравейте, подменял ли е някой диодите за осветление
        Ако бяха диоди тая тема нямаше да се състои. Но пък нищо не пречи да ги направиш диоди, ако знаеш от коя страна се дръжи поялникът.

        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #6
          Благодаря за отговорите. Ще ги сменя всичките, за да не отварям два пъти. Цветните Цветните шапки задължително,обичам зелената подсветка.
          Несветещи светодиоди съм подменял много, незнам дали са "изгорели" но спират да светят.

          Коментар


          • #7
            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

            Ако бяха диоди тая тема нямаше да се състои. Но пък нищо не пречи да ги направиш диоди, ако знаеш от коя страна се дръжи поялникът.
            Два пъти слагам диоди вече,първо почват да премигват после гаснат.

            Коментар


            • #8
              При мен нещата стават отложено поради липса на свободно време.Особено с нещата които търпят отлагане.
              Но стигнах до решение. Разглобих панела с бутоните на борд компютъра, за да видя какви са тайните крушки. Поръчах 20 бр. и дойдоха.
              Днес ги смених и панела светна.
              На ред е следващият с педалите.
              Това сложих:

              https://vikiwat.com/userfiles/produc...arge_24010.jpg
              Каталожен номер 50190 от Викиват.

              По-високи са с 3.5 десети от оригиналните и цветният калпак не стига до долният край, но смятам че не е страшно.
              След това намерих и комплект със син калпак, но и оригиналният без светлина е син.
              Поръчах няколко да ги видя.
              Това са:
              http://pepina.org/elementi.php?redx=100&c=10&grup=3&t=

              Номер 36000
              Последно редактирано от Pavkata_svt; 21-11-20, 18:13.

              Коментар


              • #9
                Аз ще слагам бели светодиоди, щото таблото ми е с бяла подсветка, само навигацията май ще остане зелена. Ама на нея не и работи тъчскриина, така че при разглабянето/подмяната и тя ще светне в бяло.

                Коментар


                • #10
                  Угасна ми /подсветката/ навигацията. Следващия път като карах джипа светна. После НЕ светна...
                  Дайте идея за лекарство.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #11
                    А колко броя са лампичките? Мисля да ги сменя всички, дори работещите, за да не си играя втори път.

                    Коментар


                    • #12
                      Първоначално публикуван от v_0 Преглед на мнение
                      А колко броя са лампичките? Мисля да ги сменя всички, дори работещите, за да не си играя втори път.
                      Купих 20 бр. за горния и долния панел. Ще останат, необходими са 12 или 13,не помня точно.
                      Средният панел за климатроника свети, и няма да го отварям. Самото демонтиране на панелите е елементарно, но ако угасне една се сменят всички.

                      Коментар


                      • v_0
                        v_0 коментира
                        Редактиране на коментар
                        Ок, благодаря! Значи взимам 20 от сините ( вторите)? За да стигне, трябва да остане 😃

                    • #13
                      Незнам вторите как светят, още не са дошли.
                      Може да се окаже че наистина са сини.

                      Коментар


                      • #14
                        Първоначално публикуван от Pavkata_svt Преглед на мнение
                        Незнам вторите как светят, още не са дошли.
                        Може да се окаже че наистина са сини.
                        Вторите крушки с цокъл които купих от Пепина се оказаха по-правилните.Наистина светят в син цвят, но внимателно се "събличат" без да се издърпва лампата и се подменят калпаците с оригиналните. Цокълът има перваз нагоре, който компенсира по-високата лампа (виж горните мнения) и цветният калпак покрива изцяло видимата част на лампата. С първите лампи оставаше отдолу видима бяла линия и заради това бутоните светеха малко по-бяло. С тези е същия цвят.
                        Панела с "врътките" за климатроника е с по-големи лампи диаметър 5мм.
                        Почвам да търся, свети в момента, но да съм подготвен 😉.
                        Последно редактирано от Pavkata_svt; 28-11-20, 13:45.

                        Коментар


                        • #15

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X