Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Плафоните в салона не гаснат WJ 2.7 CRD 2003

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Плафоните в салона не гаснат WJ 2.7 CRD 2003

    Здравейте колеги. Става въпрос за следния случай,от известно време като затворя врата и плафоните в салона остават да светят още известно време,понякога и по половин час и повече и след това изгасват. Без значение дали джипа е в движение или съм го заключил. По някой път дори при затворена врата ми изписва на дисплея ,че вратата не е затворена.
    Също и прозорците не искат да се отварят по някога. Всичкото това се случва на Гранд Чероки WJ 2.7 CRD 2003 г.
    Някой има ли представа какъв е проблема или да ме насочи към някой читав майстор в София
    Благодаря

  • #2
    Дедо Владо Костинбродски?

    Коментар


    • motor_men
      motor_men коментира
      Редактиране на коментар
      При деди вече се ходи само с разрешение от каскета.

    • дядо владо
      дядо владо коментира
      Редактиране на коментар
      Има и байпаси, но по телефона или "Гугъл мапс"

  • #3
    Имаш проблем във вратата която ти изписва, че е отворена. Най-често са прекъснати кабели в гуменият маншон между вратата и купето.

    Като спре съвсем да изгасва и акумулатора пада за няколко дни (за седмица при мен спря да пали, като през седмицата не беше карана колата). Дори и да ги изгасиш от копчето - модула който се грижи за тия работи не заспива, защото засича отворена врата.

    Ремонта е лесен. Разгледай в youtube за клипчета аз да се оринетираш какво включва.

    Коментар


    • #4
      Виж реостата за осветеноста на уредите. В крайно положение светват плафоните. Поне така е на ZJ. Глупост голяма...
      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

      Коментар


      • #5
        кабелите в маншоните,малко търпение и много псувни

        Коментар


        • #6
          ..........за протокола - ако кабелите са прекъсналЕ не`а да сФети, че гаснИ или не`а дЪ сЪ палИот обща теори на електротехниката ( и Бойко Бог немож` я отменИ) щом сФети ` начи има връзка неправилна нек` де си
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #7
            Може и да не е прекъснат, а да е окъсяващ кабел в маншона на вратата. Поне така си обяснявам комбинацията от светещ плафон, неработещи прозорци и сигнализация за отворена врата които се наблюдават от време на време.

            Ама може и да греша. Ще се разбере от къде е в един момент .

            Коментар


            • дядо владо
              дядо владо коментира
              Редактиране на коментар
              .....просто са два проблема в един

            • nikar
              nikar коментира
              Редактиране на коментар
              И аз така мисля..а къде ще ме посъветваш да го закарам да отстранят този проблем?

          • #8
            Първоначално публикуван от nikar Преглед на мнение
            Здравейте колеги. Става въпрос за следния случай,от известно време като затворя врата и плафоните в салона остават да светят още известно време,понякога и по половин час и повече и след това изгасват. Без значение дали джипа е в движение или съм го заключил. По някой път дори при затворена врата ми изписва на дисплея ,че вратата не е затворена.
            Също и прозорците не искат да се отварят по някога. Всичкото това се случва на Гранд Чероки WJ 2.7 CRD 2003 г.
            Някой има ли представа какъв е проблема или да ме насочи към някой читав майстор в София
            Благодаря
            100% черния кабел в вратата(шоферската)-имах абсолютно същия проблем!

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X