Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Масло диферинциал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Масло диферинциал

    Здравейте.Какво масло се слага в предния диф.на Jeep Liberty KJ и колко.

  • #2
    80w90 GL5
    Но, тъй като в задния се препоръчва 75W140, аз слагам и на двата от него.
    Ти поотделно ли ги "обслужваш" ? По-добре заедно със задния, за да не им изпуснеш "графика".
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #3
      Аз примерно сложих и на двата 75W140 LSD Castrol + добавката на MOPAR за задния диф

      Коментар


      • Nikolajk
        Nikolajk коментира
        Редактиране на коментар
        Може би е писано за това,но колко от добавката да сложа на задния диференциал?Мисля че има колеги които под наклон сипват маслото,да събере повече,било по-добре.Ще се радвам на всеки съвет.

    • #4
      Първоначално публикуван от sttekata Преглед на мнение
      Аз примерно сложих и на двата 75W140 LSD Castrol + добавката на MOPAR за задния диф
      Колега,а има ли смисъл от добавката,след като я има в маслото което си сложил?

      Коментар


      • sttekata
        sttekata коментира
        Редактиране на коментар
        Страх лозе пази

    • #5
      Първоначално публикуван от Nikolajk Преглед на мнение

      Колега,а има ли смисъл от добавката,след като я има в маслото което си сложил?
      В някои случаи може и да има, ако маслото не е достатъчно качествено. Лично мен това на Кастрол нещо доста ме съмнява.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #6
        1.25 литра 75w110
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #7
          Първоначално публикуван от sttekata Преглед на мнение
          Аз примерно сложих и на двата 75W140 LSD Castrol + добавката на MOPAR за задния диф
          За тази добавка говориш предполагам.Цялата ли да налея?
          Прикачени файлове

          Коментар


          • sttekata
            sttekata коментира
            Редактиране на коментар
            Сложих 75W140 LSD + 80ml от тази добавка

        • #8
          Първоначално публикуван от Nikolajk Преглед на мнение
          Цялата ли да налея?
          Цялата е ако маслото няма фрикционна добавка. Дядо Владо обикновено слага по половин шише, ако на тубата на основното масло се твърди, че е за такива LSD, vari-lok и т.под. диференциали.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #9
            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение

            Цялата е ако маслото няма фрикционна добавка. Дядо Владо обикновено слага по половин шише, ако на тубата на основното масло се твърди, че е за такива LSD, vari-lok и т.под. диференциали.
            Четох че било ХУБАВО количеството на маслото да е малкооооо повече в задния диференциал,но колко в повече?Имаш ли инфо относно това?

            Коментар


            • #10
              сипвай до преливника. Аз сложих 80мл на задния и 40 в предния, макар че не е lsd. Разбира се маслото беше Castrol lsd

              Коментар


              • Nikolajk
                Nikolajk коментира
                Редактиране на коментар
                Благодаря колега.Сега е точно до преливника.Ще сложа от добавката и дори да е малко в повече,мисля че няма да има проблем.

            • #11
              Препоръчвам ти да смениш и в раздатката и да ти е мирна главата

              Коментар


              • Nikolajk
                Nikolajk коментира
                Редактиране на коментар
                Сменено е навсякъде,но бих искал и добавката да сложа.

            • #12
              Първоначално публикуван от Nikolajk Преглед на мнение

              Четох че било ХУБАВО количеството на маслото да е малкооооо повече в задния диференциал,но колко в повече?Имаш ли инфо относно това?
              Има такова виждане - понеже задните полуоски се смазвали от ръкавите на задния мост, колите ги "надупват" на някой насип и доливат отзад (а при старите "Гранд Чероки" съответно им вирват муцуните и доливат отпред, защото и отпред са с цял мост). Но това е престараване и понякога води до избиване на масло през тапи и семеринги като се загреят диференциалите. Поне при мен на две коли - Jeep KJ и Jeep WH винаги е сипвано новото масло в хоризонтално положение.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • Nikolajk
                Nikolajk коментира
                Редактиране на коментар
                Мисля че тия 80 мл добавка няма да вдигнат толкова нивото,че да протекат семерингите.Това обаче е мое мнение

              • Bogoljub Gagic
                Bogoljub Gagic коментира
                Редактиране на коментар
                Няма, разбира се.

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X