Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Check gages

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Check gages

    За много години момчета, като за начало на годината реших да сменя маслото на ДВГ на моето Grand Cherokee WJ 2.7CRD
    Маслото е Total Quartz 5W40, филтъра е Hengs, с тях е карат винаги и не е имал проблеми.
    След въпросната смяна започна да светка лампата check gages и пада уреда за налягането на маслото при подаване на газ в движение, върна ли газта уреда за налягането се вдига и лампата изгаста на място или с лека скорост не се обажда.
    Проверих всичко ли е стегнато, слохих друг филтър(помислих че този е дефектен) но, пак го прави, най-вече като загрее.
    Не открих нищо в интернет, затова пускам темата, ако вече е дискотирана моля да ме извините.
    Благодаря и хубав ден!
    Grand Cherokee 2.7CRD

  • #2
    Ами звучи като задръстен смукател на маслената помпа. Преди смяната да си слагал промивка за ДВГ?

    Коментар


    • #3
      Не, загрях го източих маслото смених филтрите и налях новото масло.
      В картера ли се намира този смукател?
      Grand Cherokee 2.7CRD

      Коментар


      • #4
        А дали проблема не е в масления филтър? Аз лично бих го сменил с друг, за да го изолирам като проблемна точка.
        По принцип във масления филтър трябва да има възвратен клапан - ако няма или има проблем с клапана може да губи налягане на маслото

        Коментар


        • #5
          Тотал в БГ не е най-добрият избор. Възвратният клапан служи след като се изгаси мотора, маслото да не се връща обратно. Има и байпасен клапан, той се отваря ако филтъра е тотално задръстен та все пак да има мазане. Или маслото е проблем, или уреда който мери налягане. Проверете налягането с външен уред.

          Коментар


          • #6
            1: Още в първия пост си пише,че това е направено.
            2: Би ли постнал снимка на верния филтър с клапан?
            А към питащия, да в картера се намира този смукател.
            На ниски обороти дебита е малък и явно минава достатъчно количество масло за да не свети лампата,на високи обороти иска по голямо количество а на достига и свети.
            Има и един друг вариант,да засмуква леко въздух между помпата и смукателя ,но пак трябва да се свали картера.

            Коментар


            • #7
              А възможно ли е датчика да прави белята?
              Grand Cherokee 2.7CRD

              Коментар


              • Чавдар (V93)
                Чавдар (V93) коментира
                Редактиране на коментар
                За дизела не знам, ама на бензинов наскоро за 2-и път сменях датчик за налягане на маслото.

            • #8
              Кое е направено? Мерено с външен уред ли, че от написаното не се разбира ? Иначе за филтър, МАН не са лоши, ама ме съмнява да е от единия филтър.

              Коментар


              • bocho64
                bocho64 коментира
                Редактиране на коментар
                Не беше към твоя коментар а към горния преди твоя.

            • #9
              На пластмасовото тяло на което се нанизва филтъра има два О пръстена, там ли са (смени ли ги)?!

              Коментар


              • #10
                Три са, единия е над резбата, с всеки филтър слагам новите 😉
                Grand Cherokee 2.7CRD

                Коментар


                • #11
                  Аз бих постъпил по следния начин. Отвивам холендъра на високото на турбото и на негово място завивам друг направен на струг с извод за манометър(обикновено ползвам с манометър с глицерин проверен). Паля колата и засичам: 1. След колко време след запалването вдига налягането. 2. Какво е самото налягане на студен двигател. 3. Какво е налягането на топъл двигател. 4 Показанията на налягането взависимост от оборотите. Спрямо отчетините стойности си правя изводите и последващите ремонти. Ако показанията са в норма търся електрически проблем!

                  Коментар


                  • #12
                    Мисля да сменя датчика, за да го махна от прицел и ще огледам за прекъснати кабели, ако след това го направи свалям картера за да видя помпата.
                    Ако някой има други предложения ще съм ви благодарен 😊
                    Grand Cherokee 2.7CRD

                    Коментар


                    • #13
                      За начало изхвърли Тотал-а. Щом проблема ти е почнал със смяна на маслото.
                      Фиат Купе
                      Опел Фронтера В
                      Мицубиши Паджеро Пинин

                      Коментар


                      • #14
                        +1 за датчик налягане. С времето дават фира. Ако не ти се дават пари за нов, пробвай от колега или морга, ей така за информация.
                        WG Limited 2.7 CRD 02
                        WG Overland 2.7 CRD 04/05

                        Коментар


                        • #15
                          Момчета, смених датчика за налягането на маслото и за сега всичко е наред
                          Grand Cherokee 2.7CRD

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X