Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свирене на турбо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Свирене на турбо

    Привет на всички!

    Grand Cherokee 3.0 CRD 2007 Оста на моето турбо имаше доста голям радиалин луфт и пускаше масло та го смених с рециклирано от Турбос Хют с обслужен и настроен актуатор и сменена геометрия. Сменен е и маркучат към интеркулера и бъбрека (резонатора на турбото) МАйстора пред мен изключи помпата и няколко пъти въртя на стартер за да подкачи масло към турбото преди първо палене. Колата сега ускорява уникално, но започнах да чувам свистенето на турбото в купето - почва от 1500 обората. Старото с разбитата ос не се чуваше грам. Проверих студената част до интеркулера - нови уплатнения и не изпуска.
    Интересува ме има ли някакво обезшумяване под топлинния щит на турбото, което майстора не е качил? Някакви предложения?

  • #2
    рециклирано от Турбос Хют с обслужен и настроен актуатор и сменена геометрия.
    А дали в подчертаното не е причината? Сменена геометрия какво ще рече, и значи ли че тази турбина не е същата като оригиналната? Възможно е това да си е нормална работа, подобно на някои други, примерно тези в някои модели на WAG групата доста се чуват.
    Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
    First impression is not always true. Get inspired.
    Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
    Reading is sooo boring, unlike writing!

    Коментар


    • #3
      Турбото за рециклиране го взех от абсолютно същият джип, същият каталожен номер....само заводският номер е различен. Турбото беше без омасляване и луфт. Турбос Хют ми върнаха направляващият апарат на турбината, моторче и червяк на актуатора + разпечатка на стойностите от стенда. След монтажа и пълненето с масло запалихме изчакахме да загрее и при подаване на газ рубото изсвистя - чува се как разтоварва. Над 1500 оборота си се чува тихо - като реактивен двигател, който се форсира само че тихо. МИсълта ми е възможно ли е да е от монтаж - разхлабени скоби на кюнеца след горещта част (към катализатора) .....примерно . На чероки не се чуват! Не е ВАГ....МАГ и тнт

      Коментар


      • #4
        Па кефѝ се, бре? Пернишките рацери нарочни устройства монтират, да им свирят и съскат като турбо, без да имат такова, ти се кОсиш, че ти шуми!
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #5
          Не е опция. Дразни ме, а на дълъг път ще е ужас

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от Alamo Преглед на мнение
            Не е опция. Дразни ме, а на дълъг път ще е ужас
            Гледам, отдавна си регистриран в този форум, за Еди Рангелов не си ли научил?
            Първоначално публикуван от edirangelov Преглед на мнение
            ...Свържете се с мен на edirangelov@abv.bg , във форума или на тел. 0885088444
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение

              Гледам, отдавна си регистриран в този форум, за Еди Рангелов не си ли научил?
              МАлко ми е далече.

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от Alamo Преглед на мнение

                МАлко ми е далече.
                Звънни му, може да те насочи към някой по-близо до теб.
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #9
                  Да нямаш някоя дупка по изпускателната система?
                  При мен така изведнъж се опищя нещо...като залегнах отдолу, пробойна колкото 2 стотинки преди гърнето. Пищи, та се къса.
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • #10
                    едва ли. Оставих я за ремонт без дупка и свистене. По-скоро грешка при монтажа на турбината ....предполагам.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X