Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем!!! Тече антифриза на Jeep-a

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем!!! Тече антифриза на Jeep-a

    Здравейте,
    Точно преди да тръгнем на почивка, утре, се оказа, че тече яко антириз някъде изпод колата. Долях около 2,5 литра за отрицателно време пак изтече. Потърсих сервизи в нета. Намери се някакъв човек дето ми обърна внимание и каза, след оглед, че или е спукана глава, или гарниура или....:"Абе, трябва да се разглоби двигателя , за да се азбере истината". Още един "специялист" гледа има сходно мнение, но мисли, че е само гарнитура.
    Искам съвет, къде да отида утре че да ми свършат работа, без да ми "отсекат глаата". Аз нищо не разбирам и това вероятно е видно за майсторите. Позмава ли някой, честен човек, дето да разбира от джипки, че да ме свърже с него, та да ми поправят каляската.
    Ясно е, че Морето се отлага, ама поне да има с к,во да стигнем до там.
    Помагайте приятели!
    P.S. Аз съм от София.
    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА! ... и без чалга!
    "Един казл едно, друг друго и...делото преуспяло..." /Я. Хашек/ :)

  • #2
    До: Проблем!!! Тече антифриза на Jeep-a

    Съмнявам се, че е толкова сериозен проблемът. Вероятно тече от някое гумено съединение или щуцер. Пиши все пак и за кой мотор става въпрос и непосредствено преди да протече имало ли е нещо необичайно.
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #3
      До: Проблем!!! Тече антифриза на Jeep-a

      +1 Кажи какъв е джипа, погледни откъде тече, все пак и да не разбираш различаваш радиатор от блок нали?
      Grand Cherokee WJ 4.7 V8
      Това е положението.

      Коментар


      • #4
        До: Проблем!!! Тече антифриза на Jeep-a

        Jeep Grand Cherokee 2,5 TD модел от 1996 година с италианския двигател на ВМ мотори. Дето навсякаде тук пише, че е сдухан.
        Последния човек, който гледа на един канал, каза че вероятно е гарнитура на блока и течало от три места. Обаче трябва да се разглоби колата, че да стане ясно каква е драмата. Та затова, търся свестен и съвестен майстор, който срещу заплащане, да ми реши проблема.
        Благодаря са съветите, предварително!!!
        Поздрави!
        ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА! ... и без чалга!
        "Един казл едно, друг друго и...делото преуспяло..." /Я. Хашек/ :)

        Коментар


        • #5
          До: Проблем!!! Тече антифриза на Jeep-a

          Първоначално публикуван от hristota Преглед на мнение
          Jeep Grand Cherokee 2,5 TD модел от 1996 година с италианския двигател на ВМ мотори. Дето навсякаде тук пише, че е сдухан.
          Последния човек, който гледа на един канал, каза че вероятно е гарнитура на блока и течало от три места. Обаче трябва да се разглоби колата, че да стане ясно каква е драмата. Та затова, търся свестен и съвестен майстор, който срещу заплащане, да ми реши проблема.
          Благодаря са съветите, предварително!!!
          Поздрави!
          Този двигател има едни тенекиени тапи отстрани на всяка глава - целта им е да "излитат" при замръзване на антифриза. Понякога тези тапи ръждясват(особено ако колата е карана с вода, а не антифриз), пробиват се и в резултат се появяват силни течове (точно както ги описваш) от областта на главите. Затова и повечето мейстори се заблуждават, че тече от гарнитурата на главата. А тапите струват стотинки...

          Мога да ти препоръчам да оставиш Жипа във Ванторейд, те са официален сервиз на Фиат/Алфа Ромео и там има един монтьор, който е голям майстор на 2,5 ТД-двигателя на VM Motori, който масово се монтираше на старото поколение Алфи (конкретно 155 и 164). Много готин и точен пич, със златни ръце.

          Ако проблема е в тапите, цената на ремонта няма да е никак висока и ще стигнеш до морето....

          Мога да ти пратя лично съобщение с координатите на сервиза и майстора, че иначе ще прозвучи като реклама.
          ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
          Volvo XC90 D5 Executive '12
          Volvo XC60 D5 Summum '11
          Alfa Romeo Spider 2.0 '90

          Коментар


          • #6
            До: Проблем!!! Тече антифриза на Jeep-a

            Eто, намерих и снимки от немския форум

            Ето така изглежда здрава тапа на главата на първи цилиндър



            Ето това е най-честата гледка при излетяла или пробита от ръжда тапа на някоя от вътрешните глави - все едно тече гарнитурата на главата - ама не е тя...



            А ето и снимка на типична пробита от ръжда тапа на някоя от вътрешните глави



            Утре сутринта тичай във Вантотрейд на ъгъла на Самоковско шосе и околомръсното (срещу OMV-то) и търси Антон (Тони). Кажи че Иван Мутафчиев от АутоБилд те праща, надявам се да стане за един ден. Ще трябва обаче и гарнитура да купиш.

            Ако има нещо, звънни - тел. 0887 631329
            Последно редактирано от Carburettor; 06-07-09, 00:34.
            ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
            Volvo XC90 D5 Executive '12
            Volvo XC60 D5 Summum '11
            Alfa Romeo Spider 2.0 '90

            Коментар


            • #7
              До: Проблем!!! Тече антифриза на Jeep-a

              На един мои приятел имаше същия проблем и ни отне около 6 часа за ремонта. Като време ни трябваха 2 дена защото нямаше то каде в Пловдив да вземем гарнитурата и тапите и ги поръчахме от София но работата беше 6 часа сьс моткането и бирите

              Коментар


              • #8
                До: Проблем!!! Тече антифриза на Jeep-a

                Първоначално публикуван от gun Преглед на мнение
                На един мои приятел имаше същия проблем и ни отне около 6 часа за ремонта. Като време ни трябваха 2 дена защото нямаше то каде в Пловдив да вземем гарнитурата и тапите и ги поръчахме от София но работата беше 6 часа сьс моткането и бирите
                Да ама си разбирате от тая работа. Аи на мен може някой "спец" да ми каже , че. двигателя е за смяна и нищо не ми пречи да му повярвам. Вече един "чичо" ми каза да хвърлям колата в реката и да бягам да си взема застраховката. Тоест, че ремонта щял да излезе толкова за колкоо съм я взел. Разни хора.....все майстори
                Зная, че понякога нещата са по-прости от колкото си ги представяме, но ако попаднана на свестен майстор, на когото да имам вяра / таки,ва не познавам /може да се наредят нещата. Колегата, Иван ми препоръча един. Сега отиваям там....пък какво сабя покаже...и монтьора.
                Благодаря за подкрепата!
                Поздрави!!!
                ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА! ... и без чалга!
                "Един казл едно, друг друго и...делото преуспяло..." /Я. Хашек/ :)

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем!!! Тече антифриза на Jeep-a

                  Здравей, пиши какво е излезнало в крайна сметка, Успех с ремонте

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем!!! Тече антифриза на Jeep-a

                    Първоначално публикуван от sag9765 Преглед на мнение
                    Здравей, пиши какво е излезнало в крайна сметка, Успех с ремонте
                    Бях при майстора. Огледа отвсякъде. Според него е гарнитура или главата е пукната. Каза, че с такъв ремонт не се захваща. Билпълен с изненади / ремонта /. Трудоемко и не се знае какво ще се види като се разглобят главите на двигателя. По този начин ме озпроводи. Поне не каза дай ......лева и си готов. Каза човека да си взема една добавка на Вюрт. Наливам я в охладителната система и временно решава проблема. Предполагам, че е временно, обаче след като налях добавката съгласно инструкциите, ни капка не капва от никъде. Тя колата пак ще трябва да се прави, ама поне не харчи толкова вода, че и тя е скъпа... Нямам представа какво има в тая добавка, ама за 10 минути запуши теча.
                    Та това са патилата ми за днес. Сега остава да се намери майстор, който да ми оправи колата. А такъв, на този етап няма.
                    Поздрави!!!
                    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА! ... и без чалга!
                    "Един казл едно, друг друго и...делото преуспяло..." /Я. Хашек/ :)

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем!!! Тече антифриза на Jeep-a

                      Колега,тази добавка е за съвсем временна употреба!!И аз съм сипвал в какви ли не кочини,но протича след 200-300 километра!!Не тръгвай на море по този начин,ще си развалиш почивката!Остави пустото железо по-добре ,иди си с автобуса да ти е мирна главата!!И проклети Италиянски недоразумения-не ги купувайте...колко оплаквания вече от тези боклуци.....а и след ремонт карат по 500-1000км..абе мъка!!!
                      0899 шест5313нула
                      За всекиго по нещо

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблем!!! Тече антифриза на Jeep-a

                        Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                        Колега,тази добавка е за съвсем временна употреба!!И аз съм сипвал в какви ли не кочини,но протича след 200-300 километра!!Не тръгвай на море по този начин,ще си развалиш почивката!Остави пустото железо по-добре ,иди си с автобуса да ти е мирна главата!!И проклети Италиянски недоразумения-не ги купувайте...колко оплаквания вече от тези боклуци.....а и след ремонт карат по 500-1000км..абе мъка!!!
                        Абе по тоя въпрос може да се поспори. По принцип аз също съм противник на тези добавки, но пък имам много добри впечатления от ефективността им.

                        Навремето имах един Фиат Уно, който имаше няколко пукнатини по радиатора и буквално пръскаше на струйки, като душ. След едно шишенче добавка на Вюрт радиатора абсолютно се подсуши и така вече 9 години - това се случи през 2000 г. и оттогава колата е минала над 100 000 км с "оня" радиатор - първо я караше приятелката ми, после един приятел я купи за гаджето си и колата и до ден-днешен се движи из София - в събота отново я видях в Младост под Бизнеспарка. Не може да се сбърка, щото розовите Фиат Уно с розови джанти и розов интериор са само няколко...

                        През 2006 г. пък имах една ланча Капа - и тя почна да пръска на две-три места от питата и след едно шишенче Вюрт се оправи - след "ремонта" аз я карах още около 20 000 км и я продадох на един колега-журналист от вестник Труд и той я скъсва от каране и до ден-днешен - без да е сменял радитора.

                        Така че си зависи - нищо не струва да се пробва. Ако стане - стане, ако продължи да тече - нов радиатор.
                        ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
                        Volvo XC90 D5 Executive '12
                        Volvo XC60 D5 Summum '11
                        Alfa Romeo Spider 2.0 '90

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проблем!!! Тече антифриза на Jeep-a

                          Първоначално публикуван от Carburettor Преглед на мнение
                          Така че си зависи - нищо не струва да се пробва. Ако стане - стане, ако продължи да тече - нов радиатор.
                          Само че в случая не става на въпрос за радиатор..... А за ,уж, тапи за глави, дето, уж, се губило па два литра и половина дневно
                          Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                          Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                          Коментар


                          • #14
                            До: Проблем!!! Тече антифриза на Jeep-a

                            Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                            Само че в случая не става на въпрос за радиатор..... А за ,уж, тапи за глави, дето, уж, се губило па два литра и половина дневно

                            Прав си, отклоних се от темата, ама исках да защитя добавките - опнякога вършат работа. Но само при много мънички дупчици и цепнатини, до които има обилен достъп на въздух.
                            ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
                            Volvo XC90 D5 Executive '12
                            Volvo XC60 D5 Summum '11
                            Alfa Romeo Spider 2.0 '90

                            Коментар


                            • #15
                              До: Проблем!!! Тече антифриза на Jeep-a

                              За добавките си мисля, че са измислени за да може да се прибереш от път при проблем. Темата ми беше за друго. Искам от вас съвет, къде и кой ремнтира тея ужасни мотори. Колкото и да с отвратителни, по мои наблюдения са масовите при по старите джипове в България. Ако всеки с проблем си хвърляше колата в моргата, то и Кремиковци нямаше да фалира
                              P.S Пускал съм и преди тема за майстори и сервизи. Почти същия ефект имаше.Сига се все дао обсъждане на гадните дизели на джиповете. Доста хора са ги купили, неможе да не ги ремонтира някой някъде.
                              Явно доста от колегите си поправят колите сами. Аз това не го мога. Поне не си представям как сменям глави и гарнитури пред блока. Който го може си го може.
                              Ако някой може да ми помогне с информация за свестен сервиз или майстор, да пише, ако не да аключваме темата.
                              Последно редактирано от hristota; 07-07-09, 08:39.
                              ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА! ... и без чалга!
                              "Един казл едно, друг друго и...делото преуспяло..." /Я. Хашек/ :)

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X