Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лек тунинг на WJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Лек тунинг на WJ

    Пламене чета тука в Джийп форума че слагат 265/70x16 с 2 инча лифт с леко изрязване на бронята.Тези вежди верно ли никаква работа не вършат за отваряне на повече място? А то като гледам май няма по-малки гуми от 33" Nitto Mud Grappler,така че предложете някакви други подобни.
    Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
    0877стоидевет215–Радослав

    Коментар


    • #17
      До: Лек тунинг на WJ

      Jeep Grand Cherokee 3.1 D

      В джипенциклопедията има чертеж на подложки. Имаше някакъв объркан размер но това не е проблем. Проблема е че алуминия не е добър матерял за подложки защото придава вибрации. То не че без подложки ги няма но с полиуританови подложки става по-добре.
      За оня размер със звездичката трябва да се знае разтоянието хъб/калник на джипа който ще се вдига.
      За по-големи от 265/70-16 трябва да се смятат милиметри.
      Ако държиш да вкарваш NITTO 33-12.5-20 мога да пиша конкретно какво трябва да се направи, стига да ти се харчат 30К лева.

      Коментар


      • #18
        До: Лек тунинг на WJ

        Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
        Jeep Grand Cherokee 3.1 D

        В джипенциклопедията има чертеж на подложки. Имаше някакъв объркан размер но това не е проблем. Проблема е че алуминия не е добър матерял за подложки защото придава вибрации. То не че без подложки ги няма но с полиуританови подложки става по-добре.
        За оня размер със звездичката трябва да се знае разтоянието хъб/калник на джипа който ще се вдига.
        За по-големи от 265/70-16 трябва да се смятат милиметри.
        Ако държиш да вкарваш NITTO 33-12.5-20 мога да пиша конкретно какво трябва да се направи, стига да ти се харчат 30К лева.

        Толкова пари със сигурност не ми се харчат .А подложките не може ли от дуралуминий или неръждавейка.В този линк който си пуснал там не са ли за ZJ тези?А какво за фланците не мога ли да си ги направя и тях?

        Кажи ми ти с тези подложки и фланци какви гуми могат да влезнат най-големи и каква роля могат да изиграят веждите на аисланд офроуд според теб(дали има смисъл от тях)?

        Сега отивам да меря разтоянието от центъра на джантата до калника и после ще пиша.
        Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
        0877стоидевет215–Радослав

        Коментар


        • #19
          До: Лек тунинг на WJ

          Аз ти казвам че милиметрите са важни, ти ми говориш за "тези" подложки. Кои са тези подложки.

          Не виждам смисъл да се правят фланци при положение че се продават направени, ама щом искаш сваляй колелото мери и прави.
          Последно редактирано от kinex; 07-06-09, 13:44. Причина: пг

          Коментар


          • #20
            До: Лек тунинг на WJ

            Мисля че имаш някаква грешка с милиметрите (на око) Пламене.Отзад е 47-47.5 а отпред 45-45.5.Ето и снимки.....
            Прикачени файлове
            Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
            0877стоидевет215–Радослав

            Коментар


            • #21
              До: Лек тунинг на WJ

              Първоначално публикуван от Radosl81 Преглед на мнение
              Мисля че имаш някаква грешка с милиметрите (на око) Пламене.Отзад е 47-47.5 а отпред 45-45.5.Ето и снимки.....
              Имам да. От 3000км казах 43;45, а то било 45;47. Стар съм вече за тия работи. Щом допуснах това че си с по-големи гуми от заводските да ме подведе.
              Ама поне познах че предницата ти е по-ниска от задницата с 2см. Така че не съм съвсем супер стар.

              Една година карах с хъб/калник 50;51. Ако искаш мога да пусна снимки да видиш как изглежда с гуми 77 и 79см в диаметър.

              Коментар


              • #22
                До: Лек тунинг на WJ

                Ами аз тези снимки съм ги виждал ама нещо не ме задоволяват .

                Набелязъл съм една тунинг фирма (гаражче) в Хелзинки мисля да се отбия някой ден когато имам път натам да ги поразпитам и тях какво мислят по въпроса.
                Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
                0877стоидевет215–Радослав

                Коментар


                • #23
                  До: Лек тунинг на WJ

                  Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                  Вчера сложих подложките Терафлекс на едно дизелово. Видях къде си бил, разбрах защо си се върнал. И аз ще го върна. В заводски вид окачването беше бая високо - 46см хъб/калник. С +6см отпред и +4см отзад, стана бррррррррр .... високо колкото моето. И дългата щанга му сложих(при мен опира в брас-а) и пак блъска волана. Ама аз съм келеш, ще го направя. 48см хъб/калник му стигат за да вземе 265/70-16 с 3см фланци. За повече няма нито двигател, нито калници.
                  Ти 265/70-16 сложи ли.

                  Радо кое не е ясно бе братче. Желязо има там. Ако не се махне или смачка,,, гума по-голяма от 31", на 2"лифт, опира в него. А не може да се махне, щото ще се разглоби колата.
                  Не, аз съм на 17ки.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X