Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за Cherokee 2.5 i

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане за Cherokee 2.5 i

    Здравейте.
    Поради куп причини съм решил да се разделя със досегашният си "паркетник"-Фрийлендър 1.8 бензин, и съм се ориентирал към JEEP.
    По-конкретно към Cherokee 2.5 i с газова уредба, клима ел.пакет. и т.н.
    От досегашният ми скромен опит съм наясно, че е В ПЪТИ по-добре от настоящото ми возило, но...нямам никакъв опит с JEEP След усилено търсене из архивите, така и не намерих по-тясно специализирана тема за този модел, за това си позволих да отворя нова тема.
    Как стои при него въпроса със блокажите-има ли, може ли да се кара със изключени напълно такива?
    Удачен избор ли е този бензиновият двигател, не ми се ще 4 или 5 литрови.
    Абе за к'во е цялата тупурдия, след 2 милиарда години Земята ще се взриви така или иначе.

  • #2
    До: Моля за Вашето мнение

    Първоначално публикуван от Giraz Преглед на мнение
    Здравейте.
    Поради куп причини съм решил да се разделя със досегашният си "паркетник"-Фрийлендър 1.8 бензин, и съм се ориентирал към JEEP.
    По-конкретно към Cherokee 2.5 i с газова уредба, клима ел.пакет. и т.н.
    От досегашният ми скромен опит съм наясно, че е В ПЪТИ по-добре от настоящото ми возило, но...нямам никакъв опит с JEEP След усилено търсене из архивите, така и не намерих по-тясно специализирана тема за този модел, за това си позволих да отворя нова тема.
    Как стои при него въпроса със блокажите-има ли, може ли да се кара със изключени напълно такива?
    Удачен избор ли е този бензиновият двигател, не ми се ще 4 или 5 литрови.
    Здравей колега правилно си се ориентирал за модела много добра машина е, тук може да разбереш всичко за модела. http://www.jeep.avtograd.ru/Cherokee/FAQ/info.htm
    Нека не те плашат 2 цилиндъра вземи си с 4.0L изключително здрав и изпитан с времето мотор ! А това и тема, която съм пускал аз преди да си взема Cherokee дано ти бъдат от полза !Напиши в Youtube.com Cherokee xj и виж за какво става дума !УСПЕХ !
    JEEP PATRIOT, 2.0CRD , 2008
    JEEP CHEROKEE XJ ,SPORT 4.0L 2000
    JEEP COMMANDER, 4.7L , 2009
    JEEP GRAND CHEROKEE WJ 4.7L H.O , 2005 OVERLAND 0878102108 -Иван

    Коментар


    • #3
      До: Питане за Cherokee 2.5 i

      Първоначално публикуван от Giraz Преглед на мнение
      Здравейте.
      Поради куп причини съм решил да се разделя със досегашният си "паркетник"-Фрийлендър 1.8 бензин, и съм се ориентирал към JEEP.
      По-конкретно към Cherokee 2.5 i с газова уредба, клима ел.пакет. и т.н.
      От досегашният ми скромен опит съм наясно, че е В ПЪТИ по-добре от настоящото ми возило, но...нямам никакъв опит с JEEP След усилено търсене из архивите, така и не намерих по-тясно специализирана тема за този модел, за това си позволих да отворя нова тема.
      Как стои при него въпроса със блокажите-има ли, може ли да се кара със изключени напълно такива?
      Удачен избор ли е този бензиновият двигател, не ми се ще 4 или 5 литрови.
      Колега с 2.5 мотора раздатката ти ще е 231(парт тайм) и няма да е 242(фул тайм).Другото което се сещам е,че на 2.5 задния диф май не слагаха ЛСД.И най-вече ако те притеснява разхода с 2.5 мотора в града ще ти гори с 1 л по-малко от 4.0.А извън града ще ти гори повече.
      [U]Борис Найденов GSM:0888 433 804[/U]
      [LEFT][U]0887 754 767[/U][/LEFT]
      [LEFT][U]Jeep Cherokee XJ 4.0 Limited 2001 4.5" BFG A/T 32х9.5-16[/U][/LEFT]
      [LEFT][U]Ford S-MAX 2.0 2009[/U][/LEFT]

      Коментар


      • #4
        До: Питане за Cherokee 2.5 i

        Благодаря за съветите.
        Особенно ми бе от полза линка към руският сайт за Джийп.Дори се поразколебах малко от тая 2.5 машинка и май ще потърся 4 литровка
        Още повече, че и раздатката им май е по-сполучлива, макар че нямам намерение постоянно да стоя в калта.
        Интересно ми се стори и инфото, че сравнително евтино може да се направи лек лифт, без да се отрази много на качеството на возията.
        Ще задам и още един въпрос-как се справя Чероки-то в градски условия? Имам впредвид поврътливост, маневреност, че с тези родни тесни улички
        Абе за к'во е цялата тупурдия, след 2 милиарда години Земята ще се взриви така или иначе.

        Коментар


        • #5
          До: Питане за Cherokee 2.5 i

          Колега CYKLON не си прав ,че задните дифове на 2,5i нямат LSD. Моят е със заден мост Крайслер 8.25" и си има LSD, но пък раздатката е винаги 231.

          Коментар


          • #6
            До: Питане за Cherokee 2.5 i

            Първоначално публикуван от supermaxx Преглед на мнение
            Колега CYKLON не си прав ,че задните дифове на 2,5i нямат LSD. Моят е със заден мост Крайслер 8.25" и си има LSD, но пък раздатката е винаги 231.
            Е значе имат.Аз писах,че "мисля",че нямат.Благодаря за инфото вече ще знам.
            [U]Борис Найденов GSM:0888 433 804[/U]
            [LEFT][U]0887 754 767[/U][/LEFT]
            [LEFT][U]Jeep Cherokee XJ 4.0 Limited 2001 4.5" BFG A/T 32х9.5-16[/U][/LEFT]
            [LEFT][U]Ford S-MAX 2.0 2009[/U][/LEFT]

            Коментар


            • #7
              До: Питане за Cherokee 2.5 i

              Първоначално публикуван от Giraz Преглед на мнение
              Благодаря за съветите.
              Особенно ми бе от полза линка към руският сайт за Джийп.Дори се поразколебах малко от тая 2.5 машинка и май ще потърся 4 литровка
              Още повече, че и раздатката им май е по-сполучлива, макар че нямам намерение постоянно да стоя в калта.
              Интересно ми се стори и инфото, че сравнително евтино може да се направи лек лифт, без да се отрази много на качеството на возията.
              Ще задам и още един въпрос-как се справя Чероки-то в градски условия? Имам впредвид поврътливост, маневреност, че с тези родни тесни улички
              За маневреност не се притеснявай,доста са маневрени,а това,че виждаш ръбовете отпреде,е много голям плюс също.
              [U]Борис Найденов GSM:0888 433 804[/U]
              [LEFT][U]0887 754 767[/U][/LEFT]
              [LEFT][U]Jeep Cherokee XJ 4.0 Limited 2001 4.5" BFG A/T 32х9.5-16[/U][/LEFT]
              [LEFT][U]Ford S-MAX 2.0 2009[/U][/LEFT]

              Коментар


              • #8
                До: Питане за Cherokee 2.5 i

                Изключителен кеф ти прави да караш Chrokee-то, имаш чувството, че караш танк ,лично аз в него усещам силно чувство за сигурност, за свобода и кефа е голям да знаеш ,че няма тротоар на който да не се качи !(за във града говоря) .
                JEEP PATRIOT, 2.0CRD , 2008
                JEEP CHEROKEE XJ ,SPORT 4.0L 2000
                JEEP COMMANDER, 4.7L , 2009
                JEEP GRAND CHEROKEE WJ 4.7L H.O , 2005 OVERLAND 0878102108 -Иван

                Коментар


                • #9
                  До: Питане за Cherokee 2.5 i

                  Еххх, дяволи Добре си знаех още преди да купя фрито, че JEEP си е JEEP, ала нали зачитам и мнението на половинката Вече не е притеснена, че ще се "губи" в Чероки/тя е тип 'миньонче" но и за фрито така говореше/ дано само всичко с продажбата на лендровъра мине О.К. че няма възможност за две коли.
                  Живот и здраве, дано скоро се покажа с по-добрият джип
                  Абе за к'во е цялата тупурдия, след 2 милиарда години Земята ще се взриви така или иначе.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Питане за Cherokee 2.5 i

                    Успех ! И нали знаеш че ако ти пише на капака "Jeep" само тогава може да си сигурен че караш Джип !!))
                    JEEP PATRIOT, 2.0CRD , 2008
                    JEEP CHEROKEE XJ ,SPORT 4.0L 2000
                    JEEP COMMANDER, 4.7L , 2009
                    JEEP GRAND CHEROKEE WJ 4.7L H.O , 2005 OVERLAND 0878102108 -Иван

                    Коментар


                    • #11
                      До: Питане за Cherokee 2.5 i

                      Първоначално публикуван от supermaxx Преглед на мнение
                      Колега CYKLON не си прав ,че задните дифове на 2,5i нямат LSD. Моят е със заден мост Крайслер 8.25" и си има LSD, но пък раздатката е винаги 231.
                      Защо да е винаги 231? Модела се е предлагал и с 242. Рядкост са, но който търси...
                      И освен с 8.25" има и с DANA с LSD.
                      Най ме е страх от хора без мечти...

                      Коментар


                      • #12
                        До: Питане за Cherokee 2.5 i

                        Изтървах едно Чероки, отговарящо на изискванията ми-газово и клима
                        Сега се мъдря на друго, с 4л. двигател, но искам да попитам следното
                        1 Някой знае ли дали може да му се сложи допълнително клима и евентуално ориентировъчна цена за удоволствието
                        2 Препоръчайте ми подходящо газово-инжекционното задължително ли е за Чероки или може обикновенно?
                        Абе за к'во е цялата тупурдия, след 2 милиарда години Земята ще се взриви така или иначе.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Питане за Cherokee 2.5 i

                          Хъммм, с риск да стана досаден, ще питам "клуба на знаещите" отново
                          Чероки 2.5 тд след ремонт на стандартната болежка на този двигател+6месеца гаранция
                          или
                          2.5 бензиновия+сам/еее, фирма специализирана де/ да си поставя газово.
                          Като екстри са на едно ниво, бенза е 95, дизела-98
                          Водя се от икономически подбуди-бензина пак докачи 2 лева, че и нагоре ще е, при средно 1200-1400 км на месец пробег, има ли смисъл от бенз+газ?
                          Питам, защото в областа на автомобилите съм зле-само карам и следвам екслотационните изисквания.
                          За газификацията срещнах доста мнения, че разхода на газ за Чероки е около 16-18 на 100, което май го обезсмисля
                          Извинявам се ако повтарям вече разяснени въпроси, не намерих в архива интересуващите ме отговори.
                          Абе за к'во е цялата тупурдия, след 2 милиарда години Земята ще се взриви така или иначе.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Питане за Cherokee 2.5 i

                            Моя неангажиращ съвет е :
                            4,0 бензиновия+сам/еее, фирма специализирана де/ да си поставиш газово.
                            ________________________________________________________________________________________
                            Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
                            HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

                            Коментар


                            • #15
                              До: Питане за Cherokee 2.5 i

                              Не е лош съвета
                              А току-що се връщам от оглед на Гранд-5.2 бенз.Супер е, като слънцеее, верно автомат, но няма само на нивата да стоя, а и за такъв офф си има друг тип машини.
                              И е с правилната раздатка
                              Притесниха ме няколко неща-Много, ама много куца ми се стори машината откъм ускорение, след 110-120км/час все едно е ограничен двигателя/това само на задно/Инак до тази скорост набира за норматив
                              На 4Н нещата се подобриха, но малко.
                              Нормално ли е това, не е магистрална спринтьорка, но все пак....почти да не ускорява
                              Другото-волана скърца, няма луфтове, празен ход, просто скърца.
                              И последно-разхода на газ според собственика е 26-7-30/100 градско
                              Не е инжекцион газовото, но толкова ли трябва да бъде?
                              Ако може бързи отговори, че човека е съфорумец и утре искам да му дам точен отговор-ше яде ли Асан баница или не
                              Абе за к'во е цялата тупурдия, след 2 милиарда години Земята ще се взриви така или иначе.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X