Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Блъска ми волана при 80км/ч (JEEP)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    ама като ви гледам как се надприказвате за такива прости неща от живота на джиповете и въпреки, че се бях зарекал на никой да не давам акъл ... размислих

    явлението се казва bump stear и се получава при лифт, защото управлаващата щанга става все по - малко хоризонтална и все повече вертикална. лекарството се казва pitman arm drop и струва по - малко от 50$

    принципно от опит мога да ви кажа, че при гумите, с които кара колегата е все едно дали има демфер или не, това лично съм го пробвал, както и горното
    drive alive

    Коментар


    • #62
      )) А как му казват, когато няма ни лифт ни демпфер?

      Коментар


      • #63
        стефане, точно на теб ли да обяснявам, казват му разбита предница
        drive alive

        Коментар


        • #64
          Ееех ... Какво да разбиеш в предница с цял чугунен мост, ресори и камионски шарнирни болтове?
          Развлечение такова. Мога да ти покажа как с тоя номер изпразвам цялото Цариградско шосе в час пик за пет секунди. Никъв КАТ и никви качулки не го могат Оправянето струва 20 стотинки при алчните гумаджии или нищо при нормалните.
          Като ми трябва да изкарам акъла на някого, обикновенно изпускам предните до 1,5 атм., подкарвам прилично и настъпвам някой капак на шахта. А после седя с умен вид в интернета и разправям за демпфери. Щото по-звучи.
          А как стигнах до това знание е друг въпрос и изобщо не прилича на селска изцепка.

          Да, НИКОГА НЕ ОПИТВАЙТЕ И НЕ ПРАВЕТЕ ТОВА! То е реално опасно за колата, за здравето и живота на хората в нея и наоколо!

          Коментар


          • #65
            стефане, пълним темата на човека с други неща. тук става дума за една специфична особеност на нещата с име Jeep и както всички други проблеми с тях, този е решен отдавна. тази тема в родината на тия коли е била актуална 70те години, а ние пишем ли пишем

            чак почвам да се ядосвам на себеси
            drive alive

            Коментар


            • #66
              А коя е родина и фирмата - производител на механичния резонанс? Аз го имах за природно явление.
              Лифта сигурно намалява ефективността на Панара. Не знам дали при неговия лифт той става напълно неефективен. Но ми се струва че не е така.

              Коментар


              • #67
                И без лифт и с лифт все се тресе без демпфер, това е.
                Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                Коментар


                • #68
                  Значи, когато колата е смятана са намерени резонансните и честоти. После окачването и ходовата част се настройват така, че да се избегнат резонанси на обичайните за такава кола скорости и дължина на вълната на неравностите на типичните за нея пътища. По принцип, и всичко да и е в ред, от някви необичайни за модела маймунджулъци тя пак може да влезе в резонанс, но е малко вероятно и се приема че шофьорът ще си е виновен сам.
                  После нашият човек я е вдигнал. От това напречната стабилизираща щанга става по-малко ефективна статично, щото вече полезното и рамо е намаляло с някъв синус. Малък, но осезаем. По-лошото е че резонансната честота на предницата вече явно се доближава до типичните за тая кола пътища.
                  Няма никакво основание да се смята че демпферът трябва да поглъща колебания с именно такава честота. Той има някъв спектър, ето 50 километра се бори. После явно прегрява, съвсем губи ефективност щото маслото му явно кипва, и вече нищо не работи. На 80 в неговия случай го втриса.
                  Ето така е направена и това се случва с колата. Как мислиш че трябва да се оправят нещата? Какво да смени и защо?
                  Къде по-разумно е да завари гири къде да е, скоковете на масите силно гасят колебанията.

                  Коментар


                  • #69
                    Първоначално публикуван от quadra
                    И без лифт и с лифт все се тресе без демпфер, това е.
                    пробвал ли си
                    drive alive

                    Коментар


                    • #70
                      Братушките са пробвали, изписали са кофи мастило точно по тая тема и се експериментирали по всякакъв начин. По-рядко се случва с по-твърди, например полиуретанови втулки, но и тогава пак се случва. Явно еластокинематиката на стандартните допуска това нещо.
                      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                      Коментар


                      • #71
                        ами като знаете и сте чели оправете на човека колата
                        drive alive

                        Коментар


                        • #72
                          Аз съм пробвал. Става.
                          Вижте, резонанса е универсално явление. И не е толкова необичайно. Така светят лазерите, така свирят музикалните инструменти, така говорят хорята. Всяко нещо може да се вкара в резонанс. Въпроса е какви точно са условията и в нашия случай - как да се нарушат. Демпферът е предмет, който вкарва надкритични загуби в резонатора "предница на Кинекс" и не допуска възникването на хоризонтален напречен резонанс. Понякога и за кратко. Това е една от възможните моди. Сам по себе си обаче той не предотвратява по никой начин началото на възникването и. Така че реалното решение на проблема иска да се види кое именно е станало по-еластично от нормалното и да се стегне. Толкова повече че демпферът е измислен и се слага там не противорезонансно, ами за да хваща тежките единични удари по едното колело. Че волана да не счупи ръцете на шофьора.

                          Коментар


                          • #73
                            Абе за мен проблема е в самата конструкция с двойни надлъжни носачи, сравнително меки пружини и тежък мост което подразбира големи неподресорени маси. Същия този мост при твърдото окачвоне на Вранглера с ресьорите или с пружините не изпада в резонанс ако не е разбито всичко до последно и луфтовете не са в сантиметри. Обаче тук друго мамка му. Купето тежко, пружините като за него меки, втулките меки - и то си се разхожда.
                            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                            Коментар


                            • #74
                              не се ли замисляте поне за миг, че евентуално бих могъл да съм прав
                              drive alive

                              Коментар


                              • #75
                                Аз така и не разбрах кво предлагаш да се монтира ...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X