Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Grand 5.2 Тракане ???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Grand 5.2 Тракане ???

    Здравейте,

    Много се надявам някой да ми помогне със съвет преди да съм хвърлил пари на вятъра.

    Ето и проблема: ZJ 5.2'96 чува се страшно тракане като от каре на полуоска при подаване на газ /усилва се чувствително при завой, но остава доста силно и направо/.

    Първо мислех, че е някое каре, но не е. Вдигнах го целия и какво установих:
    1. Спирам с ръце предна лява - тракането остава.
    2. Спирам с ръце предна дясна - тракането остава.
    3. Свалих предния кардан - шума изчезва

    Каретата по кардана са перфектни, обаче отзад има две кръстати карета и между тях има някаква ябълка с гумено уплътнение отвън - гуменото уплътнение е скъсано и няма и следа от грес. Разглобих го и го гресирах здраво /измислих и някакво временно уплътнение, но след като го сложих тракането продължава!

    Слушах с дървена пръчка - най-силно тропане се чува на раздатката, там където е хванат предния кардан. На предния мост не се чува, както и на раздатката намалява, като предвижвам към средата й. Като че ли нямат луфтове лагерите на раздатката.

    Та в общи линии се чудя две неща:
    1. Възможно ли е това яко тропане да се чува от въпросната ябълка на кардана?
    2. Има ли нещо в раздатката, което може да издава подобно тракане?

    За сега съм склонен да си мисля, че проблема е от ябълката, но май ще трябва да взимам цял кардан /четирицифрена сума /

    Много ще съм благодарен на някой, ако се е сблъсквал с подобен проблем и сподели ...
    ZJ'96 5.2

  • #2
    До: Grand 5.2 Тракане ???

    И един допълнителен въпрос: от кои модели предния кардан може да стане на моя.
    По принцип оригиналният изглежда така ...
    Прикачени файлове
    ZJ'96 5.2

    Коментар


    • #3
      До: Grand 5.2 Тракане ???

      Така ... Ето добре илюстрирано описание на процедурата по подмяна на въпросната ябълка
      http://www.stu-offroad.com/axle/driv...iveshaft-5.htm

      На английски е: driveshaft centering ball
      ZJ'96 5.2

      Коментар


      • #4
        До: Grand 5.2 Тракане ???

        Ако трябва да бъдем до край честни - не разбрах диагнозата. Ако тропане-лопане идва от раздатката, защо трябва да сменяме предния кардан? Ако са ти здрави карета на кардана и звука идва от предния край на раздатката, трябва да я разгобиш и да видиш къде е проблема, дали са износени шлици, лагери, или още нещо..... Че и не стана ясно точно с каква раздатка точно твоя джип?!?

        Отделно от всичко това: Пишете в профила откъде сте, за да може да ви насочваме при правилните хора.....
        Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
        Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

        Коментар


        • #5
          До: Grand 5.2 Тракане ???

          Проблема е, че и аз не знам каква е диагнозата ...
          Тропането се чува там където се хваща предния кардан за раздатката и може да е от двете.

          Днес си поръчах ремонтен кит за въпросната ябълка и сега чакам
          Като дойде ще я сменя и ако тракането продължава, следва разглабяне на раздатката.

          Вобще си нямам идея каква е раздатката ... предполагам, че е 247 он деманд, ама знае ли човек ...

          Моя въпрос по-скоро беше възможно ли е тази ябълка да е причина за такова тропане, ако някой е имал такъв проблем.
          ZJ'96 5.2

          Коментар


          • #6
            До: Grand 5.2 Тракане ???

            249 трябва да е раздатката и вътре няма какво да трака.
            Най-вероятно е от кардана.
            От къде взе ремонтен комплект.

            Коментар


            • #7
              До: Grand 5.2 Тракане ???

              0898503341 - звъни, кажи че аз те пращам..... И ще има щастие....... Инфо де, кое караш, с какви чорби и с каква материална част......
              Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
              Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

              Коментар


              • #8
                До: Grand 5.2 Тракане ???

                Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                249 трябва да е раздатката и вътре няма какво да трака.
                Най-вероятно е от кардана.
                От къде взе ремонтен комплект.
                Не можах да намеря точно това от статията, въпреки че определено е по-добрия вариянт /има си гресьорки и е по-добре направено/.

                Взех кит за оргиналното изпълнение от RockAuto. Пише че включва топката, пружината и сигурно оплътнението... КАто дойде ще снимам и ще видим каквп ще излезе. Все пак е само 27$.

                Ако не стане следва цял кардан за $300 пак оттам /кардана с пътя и ддс и акциз ще се оскъпи доста/
                Прикачени файлове
                ZJ'96 5.2

                Коментар


                • #9
                  До: Grand 5.2 Тракане ???

                  Колега, това, че си измил и смазал добре въпросната ябълка на предния кардан и не спомена за гърча по сглобяването му, ме кара да се съмнявам, че или не си сложил игличките в лагера на ябълката или въобще не си я разглобявал, защото за да я разглобиш и после сглобиш трябва да свалиш поне едното каре от двойката!

                  Аз лично се съмнявам(според описанияат ти) за липсващи/размазани/потрошени иглички в точно тази ябълка, защото ти твърдиш, че кръстатите карета са ти ОК, то друго по кардана не остана...

                  И още нещо, въпреки твърдението ти, че каретат са ОК, аз подозирам, че не са, защото точно тези симптоми съм ги имал няколко пъти и не само аз, се оказва карета и/или лагера в ябълката...

                  Успех!
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Grand 5.2 Тракане ???

                    Имах същия проблем със стария гранд,имам един маистор,който каза,че няма нещо сглобено от човек да не може да се оправи та:
                    свали кардана,разглоби гонаправи нова втулка и за смешни пари ми спести сумати главоболия.Карах го доста след това и така го продадох без до сега да е дало ядове.Ако искаш ми се обади и ако си от София ще те водя.Тел ми е :0884205724

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X