Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странна миризма на нагорещен ATF+4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Странна миризма на нагорещен ATF+4

    След като си взех Жипката от майстора, дето направи основен ремонт на кутията, ми прави впечатление следното - когато работи на място и е гореща, през дюзите на вентилацията мирише на нагорещен ATF+4 (специално мирисах тубата с малиновия сироп). Не капе, не губи, нивото е добре. Майстора е налял точно 9 литра, колкото се полага след Overhaul (дадох му 3 туби Мопар по 4 литра, върна ми една, в която има точно 3 литра).

    Минал съм около 350 км и според един приятел, дето кара автоматични американки, може просто при ремонта корпуса на кутията да е омазан с АТФ и оттам да мирише като се нагрее.

    Иначе автомата работи просто превъзходно, меко, мазно....

    Пак според същия човек миризмата може да е от и от високо ниво и да миришело от отдушника - макар че го мерих по всички правила (гореща кутия, разходка по P,N,D,1,2 и обратно при работещ двигател и после на N) и нивото е около 1,5-2 мм над отметката Hot.

    Миризмата не е силна, но дразни, пък и другото интересно нещо е, че като отворя предния капак и се надвеся над мотора, не усещам да ми мирише - а в купето мирише?!?

    Кво мислите?
    ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
    Volvo XC90 D5 Executive '12
    Volvo XC60 D5 Summum '11
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90

  • #2
    До: Странна миризма на нагорещен ATF+4

    Виж удушника дали е поставен правилно.
    Пробвай да караш без щека.

    Коментар


    • #3
      До: Странна миризма на нагорещен ATF+4

      Първоначално публикуван от Carburettor Преглед на мнение
      ...и нивото е около 1,5-2 мм над отметката Hot...
      На кутия 44RFE на щеката не пише ли min/max.
      И не трябва ли да е под горната черта, а не над нея.
      Най ме е страх от хора без мечти...

      Коментар


      • #4
        До: Странна миризма на нагорещен ATF+4

        Първоначално публикуван от Carburettor Преглед на мнение
        Минал съм около 350 км и според един приятел, дето кара автоматични американки, може просто при ремонта корпуса на кутията да е омазан с АТФ и оттам да мирише като се нагрее.

        Кво мислите?
        Браво, не издържа да караш с 3/4 шайба зегерка
        Приятеля ти може би е прав Вдигаш на подемник, или качваш на канал и се пулиш (ако нямаш канал аз имам) трябва да няма видими течове и т.н. .....все пак залагам на омазан с АТФ ауспух, а не кожух на кутията
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #5
          До: Странна миризма на нагорещен ATF+4

          Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
          Браво, не издържа да караш с 3/4 шайба зегерка
          Приятеля ти може би е прав Вдигаш на подемник, или качваш на канал и се пулиш (ако нямаш канал аз имам) трябва да няма видими течове и т.н. .....все пак залагам на омазан с АТФ ауспух, а не кожух на кутията
          Дедо, май ще излезеш прав, сега се загледах в тази снимка (правена е при предишната смяна на маслото, когато намерихме излишните чарколяци) - меката връзка е олята с АТФ.



          Интересното е, че в движение не мирише изобщо, само като спра (на светофар напр.) и почва да мирише от дюзите на вентилацията - а тя взима въздуха отгоре, чак под чистачките. Как успява да завърти миризмата отдолу от ауспуха и да я вкара отгоре, чак под предното стъкло? Мистерия...
          ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
          Volvo XC90 D5 Executive '12
          Volvo XC60 D5 Summum '11
          Alfa Romeo Spider 2.0 '90

          Коментар


          • #6
            До: Странна миризма на нагорещен ATF+4

            А около лоста за превключване, плътно ли е сглобено или са останали "технологични луфтове"? Не знам как са автоматиците, но при ръчките една неплътност в маншона е рецепта за миризми.

            Коментар


            • #7
              До: Странна миризма на нагорещен ATF+4

              А да ти е минавало през главата че като се спре на едно място газовете /миризмата/ -ако мога така да се изразя се разстила на 360*с около колата и след това виското/перката/ я поема и завихря дали тогава не стига отпред до отвора на поемане въздушния поток.Под чистачките де.
              Mitsubishi Outlander

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X