Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Размисли за покупка на Grand Сherokee преди 1996г или след?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Размисли за покупка на Grand Сherokee преди 1996г или след?

    значи поспрях се на гранда понеже си имам джип за простотия,но за градско и за дълъг път ми трябва нещо п0-така и мисля да изневеря малко на мерцедесите след като ги продам....та почетох малко дотук ми е ясно че дизеловите старите преди 98-ма не са за предпочитане и че 3.1 дизеловия е по малката беля....а големия бензинов е за предпочитане....основите кажи речи са ми що годе ясни
    но сега двууменето ми е преди или след 98-ма да се оглеждам....и за по новичките не намерих много много инфо та ако може да ме посветнете малко към кое да се насоча....че горчивия ми опит от мерцедесите е че колкото едно нещо е по ново толкова повече излизаш от джообовете за отстраняването на проблема му, защото ако избера тези след 98-ма ще е от първите най евтини , които са проблемните всъщност
    ...та как са като цяло и към кое ще ме ориентирате....за офроуд няма да се ползва...имам един баир зимата на село който ако не е 4х4 няма качване и 30-40 метра които зимата няма да се чистят... това общо взето ще са му препятствията на джипа другото само асвалт...благодаря предварително
    Не всичко, което има две бузи е лице!

  • #2
    До: размисли за покупка...Grand cherokee преди 1998г или след

    98-ма ли....по-скоро 96-та е водораздела
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #3
      До: размисли за покупка...Grand cherokee преди 1998г или след

      мерси...са и мене ще ме нападнат та ако някой с допълнителните копчета е наблизо направо да ме търка
      Не всичко, което има две бузи е лице!

      Коментар


      • #4
        До: Размисли за покупка на Grand Сherokee преди 1996г или след?

        Първоначално публикуван от borchev Преглед на мнение
        ....че горчивия ми опит от мерцедесите е че колкото едно нещо е по ново толкова повече излизаш от джообовете за отстраняването на проблема му, защото ако избера тези след 98-ма ще е от първите най евтини , които са проблемните всъщност
        Всъщност, Грандовете които са произведени през първата година на модела, по никакъв начин не могат да бъдат квалифицирани като проблемни.
        Ако въпроса е за ГрандЧероки-2 (99-2004), промените в средата на периода са по-скоро козметични. Нови брони и бели километражи. За промяна към по-добро може да мине единствено замяната на 3.1литровия дизел на VM, с 2.7 на Мерцедес. Друго всичко си е същото каквото е било през 99г

        При първото ГрандЧероки 93-98 промените в средата на периода също минават за козметични. Нови брони, по-луксозен интериор и замяна на една от трите раздатки с нова която е по-икономична, с по-добро офроуд представяне и по-лошо сцепление на сняг.

        При третото 2005-2010 промените са само в броните.

        Всеки следващ модел е по-добър като цяло.
        Ако сравняваме различните комплектации ще открием за всяка както качества така и недостатъци. Така че това вече е въпрос на лични изисквания.

        Коментар


        • #5
          До: Размисли за покупка на Grand Сherokee преди 1996г или след?

          благодаря на всички...поизчетох до сега почти целия раздел но май ще се ориентирам към доста запазен стар,бензинов от по-мощничките от колкото не дотам запазен по нов и дизелов....пък дано понамалят бензина
          Не всичко, което има две бузи е лице!

          Коментар


          • #6
            До: Размисли за покупка на Grand Сherokee преди 1996г или след?

            Първоначално публикуван от borchev Преглед на мнение
            благодаря на всички...поизчетох до сега почти целия раздел но май ще се ориентирам към доста запазен стар,бензинов от по-мощничките от колкото не дотам запазен по нов и дизелов....пък дано понамалят бензина
            газта е 73ст. а старите Грандове вървят чудесно и с обикновенна газова.

            Гледай състоянието и комплектацията, не годините!
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • #7
              До: Размисли за покупка на Grand Сherokee преди 1996г или след?

              Добър избор!
              Първоначално публикуван от borchev Преглед на мнение
              ....пък дано понамалят бензина
              Едва ли ще го намалят, но пък... газта е на перманентна промоция...
              Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
              Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

              Коментар


              • #8
                До: Размисли за покупка на Grand Сherokee преди 1996г или след?

                При първото ГрандЧероки 93-98 промените в средата на периода също минават за козметични. Нови брони, по-луксозен интериор и замяна на една от трите раздатки с нова която е по-икономична, с по-добро офроуд представяне и по-лошо сцепление на сняг.
                Тук пропускаш много. Към всичките козметични промени от 1996 г. скоростната кутия 46RH се заменя с 44RE. И двете 4 степенни, но според доста хора 46RH е в пъти по-добра. Повечето задни мостове са със алуминиеви картери, а не на последно място компютъра вече управлява всичко, от стъклата и седалките до двигателя. За "асфалтов" джип старата раздатка също е за предпочитане.
                99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
                It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

                Коментар


                • #9
                  До: Размисли за покупка на Grand Сherokee преди 1996г или след?

                  ееее това е задължително а за газта...в случай че няма и почне доста да ми бърка в джоба-тогава ще слагам ....но първо да си поразпродам малко от автопарка и ще преглеждам какво излиза на пазара
                  Не всичко, което има две бузи е лице!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Размисли за покупка на Grand Сherokee преди 1996г или след?

                    иначе и за раздатките четох ...само малко с акциза не ми е ясно все още
                    Не всичко, което има две бузи е лице!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Размисли за покупка на Grand Сherokee преди 1996г или след?

                      Първоначално публикуван от borchev Преглед на мнение
                      иначе и за раздатките четох ...само малко с акциза не ми е ясно все още
                      е, к'во неясно има........ ако не е платен + 5000 или чакаш да го отменят
                      ________________________________________________
                      Subaru OUTBACK 2,5
                      Hyundai TUCSON 2.0

                      Коментар


                      • #12
                        До: Размисли за покупка на Grand Сherokee преди 1996г или след?

                        ейййй а как се разбира дали се дължи или е платен
                        Не всичко, което има две бузи е лице!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Размисли за покупка на Grand Сherokee преди 1996г или след?

                          По докиментите
                          Grand Cherokee WJ 4.7 V8
                          Това е положението.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Размисли за покупка на Grand Сherokee преди 1996г или след?

                            е, к'во неясно има........ ако не е платен + 5000 или чакаш да го отменят
                            Толкова е 4 литровия двигател, за 5.2 и 5.9 отиваш над 10 000 лв.
                            99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
                            It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Размисли за покупка на Grand Сherokee преди 1996г или след?

                              Аз имам Гранд 4.0, 98-а, регистриран 99-а. След 01.01.2010 отпадат акцизите, газовата уредба излиза без пари, така, че...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X