Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Няколко въпроса за Гранд 3.1ТД

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Няколко въпроса за Гранд 3.1ТД

    Извинете за моето невежество, но от скоро съм горд собственик на Гранд Чероки 3.1ТД. и имам няколко въпроса.
    *За какво служи копчето отстрани на скоростния лост O/D?
    *Проблем ли е когато при подаване на контакт и последвало запалване, на дисплея на тавана ми изписва "Perform Service"?
    *Също на горния диспелей, като се натисне "Меню" и започнеш да си избираш различните функции, имам моменр в който изписва "0 km to service". Това означава. че имам някакъв проблем и трябва да ходя на сервиз или.....?
    Благодаря предварително!

  • #2
    До: Няколко въпроса за Гранд 3.1ТД

    Добре дошъл!
    Честита придобивка!
    На твоите въпрос вече многократно е отговаряно.
    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=55655
    ________________________________________________________________________________________
    Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
    HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

    Коментар


    • #3
      До: Няколко въпроса за Гранд 3.1ТД

      За "овър драйв"-а колегата ти е отговорил.
      За "Перформа" някои по-луксозни (и мощни коли) отказват да запалят ако не им се вкара в компютъра че след като си изминал Х-хиляди километра, си минал през сервиза, сменили са ти масло, накладки и т.н. и сервизния софтуер не е ресетнал информацията, за да почне ново следене на километри, а дали при теб само информира или в един момент ще те блокира, незнам ако пишеш коя година е колата, някой може и да помогне дали борд компютъра е само .инфо или и с разширение .ехе
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • #4
        До: Няколко въпроса за Гранд 3.1ТД

        Благодаря, че отговотихте на част от въпросите ми.
        Иначе джипа по документи е произведен 16.10.2001г.
        А да знаете къде мога да си ремонтирам CD чейнджъра??? (освен в Балкан Стар)

        Коментар


        • #5
          До: Няколко въпроса за Гранд 3.1ТД

          Първоначално публикуван от veselin_stef Преглед на мнение
          Благодаря, че отговотихте на част от въпросите ми.
          Иначе джипа по документи е произведен 16.10.2001г.
          А да знаете къде мога да си ремонтирам CD чейнджъра??? (освен в Балкан Стар)
          Що се отнася до "OD Off" бутона, аз по-скоро бих отговорил така -
          Четох доста различни мнения за OD Off бутона но в User Manual -а пише дословно, че се използва за изключване на OverDrive предавката /забранява се на ECU за управление на автоматичната кутия да превключва на тази предавка./ Пише също така, че за повечето случаи на градско движение, както и за движение по highway /магистрали/ трансмисията използва електронноконтролираната Overdrive /5-та/ предавка. Изключването /забраняването/ и се препоръчва при heavy load conditions /силно натоварен режим на експлоатация/ примерно, при изкачване на продължителен стръмен наклон, силен насрещен вятър или теглене на тежко ремарке. В този случай се предотвратяват честите превключвания на трансмисията. Ето и цитат -


          Колкото до изпреварването, не е необходимо да задействаш OD Off бутона. Просто натискаш по-рязко педала за газ /kick down/и автоматът превключва веднага с една, а понякога и с две предавки надолу.

          Иначе ето това е още една тема, в която е дискутирано за този бутон.
          Поздрави!
          __________________
          Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
          First impression is not always true. Get inspired.
          Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
          Reading is sooo boring, unlike writing!

          Коментар


          • #6
            До: Няколко въпроса за Гранд 3.1ТД

            Благодаря за информацията, страшно много ми помогнахте!

            Коментар


            • #7
              До: Няколко въпроса за Гранд 3.1ТД

              Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
              За "овър драйв"-а колегата ти е отговорил.
              За "Перформа" някои по-луксозни (и мощни коли) отказват да запалят ако не им се вкара в компютъра че след като си изминал Х-хиляди километра, си минал през сервиза, сменили са ти масло, накладки и т.н. и сервизния софтуер не е ресетнал информацията, за да почне ново следене на километри, а дали при теб само информира или в един момент ще те блокира, незнам ако пишеш коя година е колата, някой може и да помогне дали борд компютъра е само .инфо или и с разширение .ехе
              Хм да. Ко не е врат ще е шия.
              Дисплея е информационен. Пробега до сервиз се занулява през менюто.

              Коментар


              • #8
                До: Няколко въпроса за Гранд 3.1ТД

                Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                Пробега до сервиз се занулява през менюто.
                хе хе мерси значи колегата няма да закъса насред България поради своенрав "трип" компютър .....докато 94-95г. колегата-шеф сме го пребирали на репатрак заради компютъра на неговото БМВ 750 ил. Не се ли ресетне (тогава в "ДАРУ" ) мъц и тишина
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X