Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна лагери заден диф. на Гранд

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смяна лагери заден диф. на Гранд

    Някой сменял ли е външните лагери на заден диференциал на Гранд Чероки 2.5 TDI 1996г. Мисля че са за смяна и ще се радвам ако някой сподели премеждията си при тази операция.
    Трябват ли по специални инструменти?
    Какви изненади да очаквам?
    Благодаря предварително !!!

  • #2
    До: Смяна лагери заден диф. на Гранд

    Колега ... преди да питаш вземи прочети малко какво е написано по темата.
    Напиши в търсачката тука в подфорум JEEP - "Смяна на лагери" и .....

    Все пак ето ти един резултат
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #3
      До: Смяна лагери заден диф. на Гранд

      Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
      Колега ... преди да питаш вземи прочети малко какво е написано по темата.
      Напиши в търсачката тука в подфорум JEEP - "Смяна на лагери" и .....

      Все пак ето ти един резултат
      колега, да ме прощавате, но малко прекалявате с това на всеки въпрос да се отговаря с - защо не погледна в търсачката първо! по този начин се игнорира възможноста за нови дискусии и обмяна на опит. ако смятате че всичко е изписано направо е по добре да се затвори форума и да се остави като достъпна систематизирана информация с търсачка... а при буквално изпълнение на съвета ви се получава това :

      не особенно полезна информация по въпроса, съгласете се... а в посочената тема дори автора не виждам да е намерил отговор на въпросите си и да е споделил опита и как е завършена ситуацията...

      не е хубаво някак си така...
      не бързам за никъде...
      XJ 2.5TD '98

      Коментар


      • #4
        До: Смяна лагери заден диф. на Гранд

        Колега Глински, можете ли да четете?????

        Написал съм: Напиши в търсачката тука в подфорум JEEP - "Смяна на лагери" и .....

        Ето и резултата:



        Аман от глупости!
        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

        Коментар


        • #5
          До: Смяна лагери заден диф. на Гранд

          Съжелявам че въпроса ми разбуди духовете. Не знам как работите с тази търсачка но на мен ми изкарва сумати теми нямащи нищо общо. Може и грешката да е в мен не знам.
          Исках да попитам само дали ще си отворя по голям проблем като се захвана сам да си сменям лагерите, като под по-голям имам впредвид напасване на хлабини м/у пиньон и корона и други такива регулировки които се правят трудно в домашни условия.

          Коментар


          • #6
            До: Смяна лагери заден диф. на Гранд

            Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
            Колега Глински, можете ли да четете?????

            Написал съм: Напиши в търсачката тука в подфорум JEEP - "Смяна на лагери" и .....

            Ето и резултата:



            Аман от глупости!
            .....

            ами колега, мога да чета горе доло... и ако погледнете на скрийншота отгоре пише че въпроса който съм задал е точно "смяна на лагери" ...

            и в крайна сметка защо е нужна тази грубост... здраве да е!
            Последно редактирано от glinski; 10-03-09, 06:49.
            не бързам за никъде...
            XJ 2.5TD '98

            Коментар


            • #7
              До: Смяна лагери заден диф. на Гранд

              Колега Вортекс, какви лагери смяташ да сменяш и защо? И откъде си?

              До колега Глински: Ако толкова много искаш да помогнеш, престани да вадиш скриншотове, а му дай на човека конкретни препоръки, или линкове към подходящи теми. Отделно от това не знам какво точно можем да дискутираме за нови начини на смяна на лагери в един прост дифференциал с 6 лагера....
              Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
              Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

              Коментар


              • #8
                До: Смяна лагери заден диф. на Гранд

                Първоначално публикуван от vortex69 Преглед на мнение
                Съжелявам че въпроса ми разбуди духовете. Не знам как работите с тази търсачка но на мен ми изкарва сумати теми нямащи нищо общо. Може и грешката да е в мен не знам.
                Исках да попитам само дали ще си отворя по голям проблем като се захвана сам да си сменям лагерите, като под по-голям имам впредвид напасване на хлабини м/у пиньон и корона и други такива регулировки които се правят трудно в домашни условия.
                Колега, когато влезете в "Търсене" има бутон "разширено търсене", посредством който се задават по-точни параметри, включително и подфорум. Успех!

                Коментар


                • #9
                  До: Смяна лагери заден диф. на Гранд

                  Искам да си сменя външните лагери на дифа, но разбрах че има два модела с "с" клипс и без. Ако е без клипс трябва ли да разглобявам диференциала за да извадя полуоската или няма нужда и как да разбера с клипс ли е или без. Извинявам се ако въпросите ми звучат глупаво, но ми е малко мъгливо и ще се радвам ако някой ме осветли.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Смяна лагери заден диф. на Гранд

                    колега аз в момета правя следното сменям лагери на полуоските и на дифа за целта свалих целия мост може и на място но няма да го почистиш добре лагерите но полуоските при мен са някакви други коносни от 70лв такива бяха старите на дифа са пак коносни 90лв при мен полуоската се сваля лесно на 4 гаики дифа ми е дана 35 трябва да се омацаш малко и да провериш как е имам лагери за полуоски 2бр torrington db-68126 които не ми влизат в употреба
                    http://www.vbox7.com/play:f7388cc7</a>
                    0896415228

                    Коментар


                    • #11
                      До: Смяна лагери заден диф. на Гранд

                      Първоначално публикуван от vortex69 Преглед на мнение
                      Искам да си сменя външните лагери на дифа, но разбрах че има два модела с "с" клипс и без. Ако е без клипс трябва ли да разглобявам диференциала за да извадя полуоската или няма нужда и как да разбера с клипс ли е или без. Извинявам се ако въпросите ми звучат глупаво, но ми е малко мъгливо и ще се радвам ако някой ме осветли.
                      Най-добре махни капака за да изтече маслото. Щото като дръпнеш полуоската то пак ще изтече. Ако има клипси (то се вижда) вадиш болта на сателитите и откачаш клипсите. Май не беше толкова лесно ама то ще си покаже. ако лагера не иска да излиза с обратен чук ще ти трябва 2м тръба 1цол или желязо някакво за да чукаш от другата страна.
                      Износени лагери = износени полуоски
                      нови лагери + износени полуоски = износени лагери след има-няма 20 000км.

                      http://www.jeep.avtograd.ru/axles/Da...xle_shafts.htm


                      Ако няма клипси развиваш четирите болта отзад на главината и блъскаш с обратен чук за да излезе полуоската. После тая топла фтулка която фиксира лагера как ще я изкараш и вкараш .... успех.

                      http://www2.dana.com/pdf/X5001-CVSP.PDF

                      Коментар


                      • #12
                        До: Смяна лагери заден диф. на Гранд

                        Е това вече е полезна информация. Благодаря KINEX.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Смяна лагери заден диф. на Гранд

                          Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение

                          Все пак ето ти един резултат
                          А това по-горе какво е .......
                          (Кликни върху синьото)
                          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                          Коментар


                          • #14
                            До: Смяна лагери заден диф. на Гранд

                            Да извинявай и това ми беше полезно , но аз имах в предвид това:

                            http://www2.dana.com/pdf/X5001-CVSP.PDF

                            и за да няма обидени благодаря на всички за помоща.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X