Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гранда изгасна както си карах

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гранда изгасна както си карах

    Хубаво щеше да е ако само се похваля, че и аз си купих JEEP, но радоста ми беше кратка. Днес тръгнах да го разтъпча повечко и нещеш ли беда. Както си вървеше и двигателя угасна. Пробвах да запаля, но без успешно. Развих едната дюза и установих, че не отива гориво. Порбвах да обезвъздуша но след многобройни опити накрая свърши акумулатора. Извиках приятел, който дойде след час и като ме дръпна запали без проблем. Някой знае ли на какво може да се дължи това. Става дума за Grand 2.5 TD 1996.
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 03-03-09, 09:01. Причина: Корекция на печатна грешка

  • #2
    До: Гранда изгасна както си карах

    Задьнен горивен филтьр.Помпата смуче повече от това което пуска филтьра и колата гасне.Проверяваш и дюзите сухи.Оставяш я малко да престои,да мине малкото навта която минава през филтьра и пали.
    На теория така прави всеки дизел,на практика ......такова ли му мамата.Не си писал колко е работила след като те е дрьпнало приятелчето.

    Пьрва стьпка - смяна на горивен филтьр.
    Втора стьпка монтаж на допьлнителен горивен филтьр с елемент който лесно се сменя и лесно се следи какво има в колбата.
    Трета стьпка - нашибваш я с добавка за чистене на гориво и почваш луда смяна на филтри или сваляш резервоара за чистене ако е много кофти положението.

    Като загасна отвори ли и капачката на резервоара да видиш дали вьздиша по майстора си или не???На други машна на други мотори ми е задьнвало отдушника / тва па как го казах / и почва да сменя обороти и рано или кьсно гасне.Отварям капачката на резервоара и пей сьрце,айде да си ходим.


    Това верно ли е 69 набор или си кликнал на криво?



    ОООП,видях ти ника,май верно е 69 набор.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      До: Гранда изгасна както си карах

      Ха ха сега видях какво съм писал. Гранда е 96а. Всичко каквото си писал го направих с изключение на добавката за очистване, гор.филтър е чисто нов. Пробвах да му подавам гориво директно към филтъра с ръчна помпа, но пак не искаше да запали. А иначе проблема се появи на около 50км. от Варна и после се прибрах без проблеми. Сега ме е стрх че пак може да ме изненада неприятно когато си реши.

      Коментар


      • #4
        До: Гранда изгасна както си карах

        през 69 Jeep с 2.5 дизел ..... да не кажа дизел въобще - грешка ке да е...

        Коментар


        • #5
          До: Гранда изгасна както си карах

          http://www.commercialtrucktrader.com...rint/93806825/

          E го,тоз ше да е.

          Джипа трябва да е 96,а собственика 69 набор.Дано само не е обратното
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #6
            До: Гранда изгасна както си карах

            грешка 96 е.

            Коментар


            • #7
              До: Гранда изгасна както си карах

              Има ли цедка на магистралата в резервоара???Нали знаеш,че много от тия имат нещо като цедка / дето аз много я мразя / на маркуча който отива кьм филтьра и след това кьм помпата.Тая цедка може да е задьнила.


              А това дизел да спре така е много чудно - нафта ако има и вьздух да влиза и работи еле след като са те дрьпнали и вьрви няма как помпата да е клекнала.

              Аларма за прекьсване на нафтата???Копче някьде скрито???Течове от тоя чисто нов филтьр???Да не е дрьпнало вьздух от там???Само те дьрпаха или ровихте нещо по нея???Да е дозавил някой филтьра???


              Ровили сте вие и някой е пипнал нещо,няма как просто така да умре и просто така да се оправи.Да са се удьрвили захранващи магистрали и след като е истинала да спре вьздуха.............????Гатанки само.



              Какво правихте преди да я дрьпнете?Само обезвьздушаване ли????Нафта сипвахте ли????Сега кажи САМО 5 ЛИТРА и ми дьлжиш бира,да се чудя аз какво и е било на тая кола набор 69
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #8
                До: Гранда изгасна както си карах

                Аз също мисля че не е помпата, а че правих ме нещо правихме каквото се сетихме за да засмуче помпата но накрая падна акумулатора и се отказахме въстанових всичко и изчаках приятелчето което както казах ме дръпна и след няколко метра запали.
                Не знам този модел дали има подкачваща помпа, ако има значи не работи.

                Коментар


                • #9
                  До: Гранда изгасна както си карах

                  Първоначално публикуван от vortex69 Преглед на мнение
                  Аз също мисля че не е помпата, а че правих ме нещо правихме каквото се сетихме за да засмуче помпата но накрая падна акумулатора и се отказахме въстанових всичко и изчаках приятелчето което както казах ме дръпна и след няколко метра запали.
                  Не знам този модел дали има подкачваща помпа, ако има значи не работи.
                  ако имаш клапан за спиране на горивото то..провери ли връзката на клапана на помпата...?при мен е кабелна обувка.. и постоянно ми гаснеше щом вляза в дупки или неравности
                  понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
                  ********************************
                  JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
                  Honda Shadow VLX 600 - 1999
                  FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


                  0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
                  Влади

                  Коментар


                  • #10
                    До: Гранда изгасна както си карах

                    На мен ми се случи онзи ден същото нещо. На 2.5 тд 96' само, че XJ. Пробвай с кабел да подадеш ток от плюса на акумулатора директно на клапана за спиране на нафтата на ГНПто. Ако после запали значи някой бушон или реле отговорни за захранването му не бачка. При мен се оказа изгорял бушон, от тези дето са в краката на шофьора. Незнам каква ти е помпата, моята е VP36 и клапанът (fuel shutdown solenoid) е в задната и част. Виж картинката. Случва се също така този клапан да запецва в затворено положение въпреки, че захранването му функционира. Струва 30 лв така, че ако не намериш друг проблем пробвай да го смениш.
                    Прикачени файлове
                    Jeep Cherokee 2.5 Tdi VM '96

                    Коментар


                    • #11
                      До: Гранда изгасна както си карах

                      Моя също гасне много странно.
                      При движение с високи обороти(около 3000 или повече), ако отнема газта да паднат до около 1200-1300 и пак подам газ загасва.Но като завъртя ключа и пак си пали и продължава като, че не е било.
                      Направи ми впечатление обаче, че го прави това след като е каран с помощта на темпомата(дали има връзка не знам).

                      Идея си нямам защо го прави,но е адски гадно!
                      Последно редактирано от Tiger-D; 04-03-09, 21:24.
                      [COLOR=Blue][B][SIZE=3]Пътя към ада е постлан с добри намерения![/SIZE][/B][/COLOR]
                      JEEP GRAND CHEROKEE 2.5 TD

                      Коментар


                      • #12
                        До: Гранда изгасна както си карах

                        Съмнявам се темпомата да има нещо общо макар, че и при мен го направи при включен такъв. По скоро съм склонен да вярвам че е клапан на помпата. Като ми остане време през почивните дни ще поразровя да видя.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Гранда изгасна както си карах

                          при мен това го правеше след като мина бързичко през дупки или неравности.
                          оказаха се 2 реленца и кабелната обувка на клапана за горивната помпа
                          понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
                          ********************************
                          JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
                          Honda Shadow VLX 600 - 1999
                          FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


                          0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
                          Влади

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X