Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Въпрос за гуми

    Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
    Ходя на лов с колега, който има Витара която е обута с три размера гуми и върви така вече две години.
    Витарата ако искаш я караи с 4-ри различни гуми с различен размер грайфер, и никога да не въртиш предни с задни през целия и живот, няма да има никъкав проблем с раздатката , стига да не включваш 4х4 и да я караш 90% от времето така.

    Коментар


    • #32
      От: Въпрос за гуми

      Първоначално публикуван от FABARM Преглед на мнение
      Витарата ако искаш я караи с 4-ри различни гуми с различен размер грайфер, и никога да не въртиш предни с задни през целия и живот, няма да има никъкав проблем с раздатката , стига да не включваш 4х4 и да я караш 90% от времето така.
      Нямам в предвид различен размер на грайфера, а на цялата гума. Едната е по висока от другите с два пръста поне и на лов без 4х4, то просто не се изключва.
      Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
      Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

      Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

      Коментар


      • #33
        От: Въпрос за гуми

        Идеята да се въртят гумите предни/задни при всяка смяна на маслото е да не се получават разлики в радиус по-големи от 1мм.
        За да разберете колко е важно ЗАДНИТЕ ГУМИ ДА НЕ СА ПО-МАЛКИ от предните ще ви дам пример с един WJ на който бяха сложили абсолютно еднакви като размер гуми 245/45-20, само че на джанти 9J отпред и 10J отзад. След 1000км прещрака веригата на раздатката.

        Коментар


        • #34
          От: Въпрос за гуми

          Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
          Идеята да се въртят гумите предни/задни при всяка смяна на маслото е да не се получават разлики в радиус по-големи от 1мм.
          За да разберете колко е важно ЗАДНИТЕ ГУМИ ДА НЕ СА ПО-МАЛКИ от предните ще ви дам пример с един WJ на който бяха сложили абсолютно еднакви като размер гуми 245/45-20, само че на джанти 9J отпред и 10J отзад. След 1000км прещрака веригата на раздатката.
          Обърках се. При мен разликата е 2мм а и отпред са по изтърканите

          Коментар


          • #35
            От: Въпрос за гуми

            Аз, понеже съм галош и съм мързелива скръндза, не съм въртял БФГ АТ-то вече близо 95000км.
            Предните са леко поизносени спрямо задните, ама само от към бордовете. Та за сега не съм имал проблеми.
            На пролет - ще ги сменям - на 100 000км.
            Поздрави!

            Коментар


            • #36
              От: Въпрос за гуми

              А колко е важно ако задните са с 1,5мм по големи от предните???Че аз днес пак ги въртЕх!Ся тия дето са с мааалко по изтъркан външен ръб отново са от пред.Дори не съм сигурен че разликата при мен е 1,5мм.
              Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
              0888854582
              Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
              Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

              Коментар


              • #37
                От: Въпрос за гуми

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                Аз, понеже съм галош и съм мързелива скръндза, не съм въртял БФГ АТ-то вече близо 95000км.
                Предните са леко поизносени спрямо задните, ама само от към бордовете. Та за сега не съм имал проблеми.
                На пролет - ще ги сменям - на 100 000км.
                Поздрави!
                На запорожеца ли?

                Коментар


                • #38
                  От: Въпрос за гуми

                  Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                  На запорожеца ли?
                  Де да беше!! Нямаше да има равен, че най-много видя Вида спорт.

                  На кията бре.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Въпрос за гуми

                    Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
                    А колко е важно ако задните са с 1,5мм по големи от предните???Че аз днес пак ги въртЕх!Ся тия дето са с мааалко по изтъркан външен ръб отново са от пред.Дори не съм сигурен че разликата при мен е 1,5мм.
                    Не е важен ръбът а обиколката на гумата. Колко пъти се завърта за километър.
                    Не знам как се отразяват 1.5мм в радиуса на колелото, на оборотите на кардана. Факт е обаче че, при Гранд Черокитата които са с раздатки On Demand(при поискване) 249OD, 247, 146 блокажа сработва и когато оборотите на задния кардан(който е твърдо вързан към изходния вал на скоростите) са по-малко от оборотите на предния.
                    Ако на някой последното изречение му се струва прекалено сложно, да запомни следното:
                    ПРИ ГРАНД ЧЕРОКИ , ОБИКОЛКАТА НА ЧЕТИРИТЕ ГУМИ, ТРЯБВА ДА Е АБСОЛЮТНО ЕДНАКВА!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Въпрос за гуми

                      Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                      Не е важен ръбът а обиколката на гумата. Колко пъти се завърта за километър.
                      Не знам как се отразяват 1.5мм в радиуса на колелото, на оборотите на кардана. Факт е обаче че, при Гранд Черокитата които са с раздатки On Demand(при поискване) 249OD, 247, 146 блокажа сработва и когато оборотите на задния кардан(който е твърдо вързан към изходния вал на скоростите) са по-малко от оборотите на предния.
                      Ако на някой последното изречение му се струва прекалено сложно, да запомни следното:
                      ПРИ ГРАНД ЧЕРОКИ , ОБИКОЛКАТА НА ЧЕТИРИТЕ ГУМИ, ТРЯБВА ДА Е АБСОЛЮТНО ЕДНАКВА!
                      Не ми е сложно !Благодаря !
                      Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                      0888854582
                      Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                      Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Въпрос за гуми

                        И сега да ги сменям така ли лоша новина по коледа

                        Коментар


                        • #42
                          От: Въпрос за гуми

                          Първоначално публикуван от ivailo7406 Преглед на мнение
                          И сега да ги сменям така ли лоша новина по коледа
                          Не бре!!!Кат си турил по големите от зад,би трябвало сега те да се търкат повече и нещата да си дойдат на мястото!
                          Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                          0888854582
                          Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                          Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Въпрос за гуми

                            Кво му е лошото? Раздатка втора употреба, струва колкото гуми втора употреба.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Въпрос за гуми

                              Да споделя и аз.
                              Граберки HTS, монтирани в месеца и годината на дота, карани само по асфалт и сняг. Износването на предните е абсолютно равномерно и симетрично, както по площта на самата гума, така и между лява и дясна . Изключително рядко е маневрирано на място.
                              До момента 35К, две години без 2 месеца, не са мърдани от местата си.
                              Предните:
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2016-01-11 19.48.22.jpg
Прегледи:1
Размер:126.6 КБ
ID:5698465
                              Задните:
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2016-01-11 19.49.08.jpg
Прегледи:1
Размер:147.4 КБ
ID:5698466
                              WG Limited 2.7 CRD 02
                              WG Overland 2.7 CRD 04/05

                              Коментар


                              • #45
                                От: Въпрос за гуми

                                При мен предните са нови 235/65/17 Good year eagle F1, а задните същия размер Good year wrangler, но са доста износени около 1~1,5 мм над ограничителя.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X