Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Cherokee 2008 със Селек-Трак II и раздатка NV256

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Селек-Трак II с раздатка NV256

    Тук има мнения на собственици (на руски): http://jeep.avtograd.ru/Liberty/Liberty2008/opinion.htm

    Тук са оборудване и някои спецификации: http://www.media.chrysler.com/dcxms/...cations_WN.pdf

    +

    Jeep Liberty
    Long story short: The Liberty was the only truck no one picked for the drive home-it was assigned. While this all-new Liberty is much more refined than the first generation of econoboxes, it's still an underpowered mini SUV that's not much use off-road due to the lack of ground clearance and the highest crawl ratio of the group. You can hope this new Liberty will be redeemed by the addition of a diesel engine under the hood, once again, but don't hold your breath if you live in the U.S.
    Engine Displacement: 225.8 ci (3,700 cc)Type: V-6 SOHC 12-valveTorque: 235 lb-ft at 4,000 rpmEPA (city/highway): 17 mpg
    4WD SystemType: Full-time/part-time 4WDFront axle: OpenRear axle: Limited-slipTransfer case: NV256 electronicAxle ratios: 3.73:1Low-range ratio: 2.72:1Crawl ratio: 28.8:1
    Последно редактирано от crnamaca; 31-01-09, 01:35.

    Коментар


    • #17
      До: Селек-Трак II с раздатка NV256

      И двете означения са верни - 256=MP3022 SELEC-TRAC, както и 253=MP1522 COMMAND-TRAC. С раздатка MP3022 JEEP-а реално е със задно предаване, а предното се включва допълнително, чрез две успоредни вериги. Няма героторни дискове, а фрикционните дискове се притискат от лостова система чрез ел. мотор.Има и датчик за положение. Когато е в режим 2WD дисковете са свободни и въртящия момент се предава само на задния мост. В режим 4WD LOW (режим парт тайм-съгласен съм с израза) дисковете са притиснати максимално и въртящия момент се подава 50%-50% към предния и задния мост. Най интересен е режима ауто. При него се подава въртящ момент и на предния мост според условията. Има отделен ел. блок само за раздатката - тои определя колко въртящ момент ще се подава на предния мост.Сметките се правят на основа събрани моментни данни от цялата кола - обороти на мотора, предавка на скоростната кутия, колко е завъртяно кормилото, колко е натиснат педала на газта и спирачката, температура и др. По предварително зададена матрица предусеща, че има условия за буксуване на някое колело и взема мерки предварително.За това пишат "предсказани" /predicts/. От друга страна ел. блок разбира, че някое колело вече буксува от сензорите на ABS. Тогава взема по радикални мерки. И двата моста са с отворени дифове, като осигуряването на сцепление се осигурява чрез натискане на спирачката на колелото което е буксува (тракшън контрол). Системата работи съвместно с ABS и ESP. Раздатката може и да не е като на "G" класата, но в никакъв случай не е "паркетна".
      Най ме е страх от хора без мечти...

      Коментар


      • #18
        До: Селек-Трак II с раздатка NV256

        Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
        И двете означения са верни - 256=MP3022 SELEC-TRAC, както и 253=MP1522 COMMAND-TRAC. С раздатка MP3022 JEEP-а реално е със задно предаване, а предното се включва допълнително, чрез две успоредни вериги. Няма героторни дискове, а фрикционните дискове се притискат от лостова система чрез ел. мотор.Има и датчик за положение. ................................. Раздатката може и да не е като на "G" класата, но в никакъв случай не е "паркетна".
        Това последното наистина е много приятно заключение! Пусни, ако е осъществимо, някой линк за да се образоваме с една степен повече? Много са интересни описанията!


        Относно скицата от N15- извинете ме, че не съм доуточнил, но трябваше да пиша, че коментарите ми там са от NP249. Като се кликне вурху скицата и се отваря цялата и там си пише.(http://jeep.avtograd.ru/xfer/encyclo...P249/parts.htm)

        Аз търсех аналогия дали има с раздатката от темата.
        Последно редактирано от crnamaca; 02-02-09, 00:05.

        Коментар


        • #19
          До: Селек-Трак II с раздатка NV256

          Дали може да помоля модератор да измени леко заглавието на темата от "Селек-Трак II с раздатка NV256" на "Cherokee 2008 със Селек-Трак II и раздатка NV256"? Ако може- дали всъщност е осъществимо? Причината- още в началото добавям въпроси и за новото Чероки, а и темата ще е по-ясна някак си.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X