Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep с булбар-да или не

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Jeep с булбар-да или не

    Монтирах на Гранда булбар и сега се чудя дали му стои добре
    Вие какво мислите? Аз съм на средата хем ми харесва хем не съм сигурен, че стои добре. За здрав, стана сполучливо. Да му купувам ли халогени или да го свалям?

    п.п. нека някой да внесе разяснение кое е булбар и кое е ролбар
    Поздрави
    Прикачени файлове
    89
    да
    49.44%
    44
    не
    50.56%
    45

  • #2
    До: Jeep с булбар-да или не

    Добре стои! Иначе това си е булбар. Ролбара е това което пази главите при преобръщане на колата.

    Коментар


    • #3
      До: Jeep с булбар-да или не

      Добре стой колега,но важно е на тебе да ти харесва.

      Коментар


      • #4
        До: Jeep с булбар-да или не

        На първата снимка не зная защо изглежда малко крив но си е съвсем прав до мм.

        Коментар


        • #5
          До: Jeep с булбар-да или не

          Според мен стои добре,отваря предницата,но може би цвета не е правилния,мисля че черен мат тип "титаний" ще сцепи
          Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
          feikot@abv.bg
          Обратно дороги - НЕТ !

          Коментар


          • #6
            До: Jeep с булбар-да или не

            Другата седмица ще купувам едно Гранд Чероки WJ и мисля да му сложа булбар, ама по-дискретен, само ниско долу, до над номера - нещо такова





            Идеята е в града да го ползвам вместо преден парктроник, Гранда заден си има
            ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
            Volvo XC90 D5 Executive '12
            Volvo XC60 D5 Summum '11
            Alfa Romeo Spider 2.0 '90

            Коментар


            • #7
              До: Jeep с булбар-да или не

              Мисля че не му стои добре. Няма друг никел по колата и му седи като подарен. От опит знам че тези неща се слагат с два или четири болта отдолу под бронята, по скоро са за красота отколкото са функционални. Ако не могат да те изтеглят вързан за него според мен не ти трябва, ама това си е мое лично мнение. Дригото което забелязвам че е над капака и е близо до него, дори и лек удар ще направи капака то неотваряем, а понякога това може да се окаже опасно.
              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

              Коментар


              • #8
                До: Jeep с булбар-да или не

                Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                Мисля че не му стои добре. Няма друг никел по колата и му седи като подарен. От опит знам че тези неща се слагат с два или четири болта отдолу под бронята, по скоро са за красота отколкото са функционални. Ако не могат да те изтеглят вързан за него според мен не ти трябва, ама това си е мое лично мнение. Дригото което забелязвам че е над капака и е близо до него, дори и лек удар ще направи капака то неотваряем, а понякога това може да се окаже опасно.
                Че няма друг никел е видно но булбара ще определи дали ще има и друг.

                Тези търби са на Гранда на мой приятел в английско. Когато си дойде до тук с него (защото го продава-има го в мобилето) ще ги смъкна
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #9
                  До: Jeep с булбар-да или не

                  Доколкото съм запознат /може да греша/ в западна Европа такива булбарове са забранени заради безопасността на пешеходците. Ако мислиш да пътуваш нататък може да имаш проблем!!
                  יעבור
                  «И това ще мине»

                  Коментар


                  • #10
                    До: Jeep с булбар-да или не

                    Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                    Доколкото съм запознат /може да греша/ в западна Европа такива булбарове са забранени заради безопасността на пешеходците. Ако мислиш да пътуваш нататък може да имаш проблем!!
                    Само тук и в гората..

                    Коментар


                    • #11
                      До: Jeep с булбар-да или не

                      На мен ми харесва но ми се вижда малко висок.Ако е по нисък ще му стои по добре ,това си е мое мнение.
                      Jeep Grand Cherokee Limited 4.0L 1999г.
                      Тодор Събчев

                      Коментар


                      • #12
                        До: Jeep с булбар-да или не

                        Булбарът се монтира, уж да предпазва колата, при челен удар, най-често с крави, от където идва и името...
                        Според мен, той има смисъл, ако с него ще побутвате лекичко, животните, които са ви застанали на пътя и упорито отказват да се отместят...
                        При по-сериозен удар, имам предвид скорости над 60 км/час, поради спецификата на монтаж, ниско долу, булбарът би се сгънал назад и би нанесъл сериозни поражения върху колата на която е монтиран, най-вече върху маската, предния капак и радиатора, а както Джамбазов по-горе е споменал, вероятно е, да блокира капака и да ограничи достъпа ви до акумулатора, примерно...

                        П.П. Колкото по-висок, толкова по-опасен!
                        Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                        Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Jeep с булбар-да или не

                          Точно. Аз булбара си го ползвам така както е показано на снимките. Не мога ли да бутам с него не ми трябва, и е само излишна тежест. На снимката "камиончето" и "говедото" са на бавни и бутат сериозно без никакво поражение за двата булбара.
                          Прикачени файлове
                          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Jeep с булбар-да или не

                            Страховита тръба хваната долу на смешно желязце. Ако е така сложен (виж снимката) по добре го махни, "Джамбазов" и "Джорджо" са прави умножава щетите при челен удар А иначе колата си е твоя, карай е преработена (накичена) толкова колкото ти харесва, пък на който не му допада ..... да си направи своя
                            Прикачени файлове
                            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                            Коментар


                            • #15
                              До: Jeep с булбар-да или не

                              За здравина се постарах и стана здрав. Друг джип не съм блъскал но няколко борчета в гората нямаха шанс.. Ще се пробвам и някой джип да блъсна тия дни

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X