Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Части за Джийп / Систематизирано

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търся контактен ключ за Гранд Чероки WJ 2.7 CRD, моля помагайте

    Коментар


    • За всички сХЕМИджии (колкото и да сте малко) Пратих това на Спарки, като очакващ такъв звЕр, но е добре да го има за всички. ​​​​​​
      Понеже и аз взех да заглеждам WK и случайно открих този фен.
      https://m.youtube.com/watch?v=jkNOXWGXADM&t=6s
      Тук обяснява за т.нар HEMI TICK или звънтящия звук от мотора
      Решението е маслена помпа от Хеми Хелкат 6.2,която осигурява по-голямо налягане при празен ход. Директно болт-он. Доколкото разбирам влияе и положително на МДС
      Номера на помпата е 68195993AD и с най-ниска цена е в рока
      "Ob Arm, ob Reich, im Tode gleich“
      Русофилия: Тежка, наследствена незаразна болест, която не се лекува и от която за съжаление не се умира. Същата е дефиницията и за шизофрения.

      Коментар


      • sparkybg
        sparkybg коментира
        Редактиране на коментар
        На който не му се гледат клипчета - спекулира се по въпроса че проблемите с износване на повдигачи и разпределителен вал зачестяват при VVT/VCT версиите и особено на тези, прекарващи повече време на празен ход. Разликата спрямо старите са че ролката на разпределителния вал, в която става магията VVT/VCT консумира още масло. Спирането на проблемите при инсталиране на кит, премахващ MDS-а се състои в инсталиране на "тапи" на мястото на MDS клапаните и обикновени пивдигачи, резултатът от което е пренадочване на повече масло към повдигачите и гърбиците на разпределителния вал. От там, спекулира се че при ниски обороти и нисък дебит на маслото, проблемите са по-чести. И понеже се оказва че въпросната помпа е с увеличен дебит и пасва без никакво преправяне, освен че и не струва велики пари и не е дефицитна, монтирането на такава на мястото на щатната има на шанс да елиминира проблема.

        Аз съм съгласен че от монтирането на помпа с повишен дебит може да има само ползи, освен евентуално съвсем леко повишен разход, предвид цената и достъпността и факта че за да се смени верига помпата така или иначе се демонтира, бих свършил това, ако така и така ще сменям верига.

    • Онзи ден Аутодок по погрешка ми доставиха шарнири вместо Moog - Stark.

      Въпросната марка изглежда че е някаква немска фирма, която най-вероятно поръчва частите някъде из Китай.
      Съдейки по това, което ми доставиха, въпросната марка смятам да я избягвам.

      Два броя шарнири долни за KJ с еднакъв продуктов номер

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20220126_153009.jpg
Прегледи:479
Размер:282.7 КБ
ID:6812269


      НО опаковките са различни не само по външен вид, а и по размер

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20220126_153020.jpg
Прегледи:477
Размер:398.9 КБ
ID:6812270



      Съответно, и съдържанието вътре се различава много съществено по размер и качество на изработката

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20220126_144648.jpg
Прегледи:456
Размер:328.7 КБ
ID:6812271


      Левият е съществено по-дълъг, а изработката му изглеждаше по-зле, отколкото на другия .

      При положение, че и цените им не са от ниските, марката директно я слагам в списъка "Не купувай"
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • Dilyan Zagorchev
        Dilyan Zagorchev коментира
        Редактиране на коментар
        Питах колега от Ланча форума, имал Мууг в системата, но сигурно ще се чака доставка. Излизал и друг номер CH-BJ-17274. Освен да си говорите двамата...

      • Чавдар (V93)
        Чавдар (V93) коментира
        Редактиране на коментар
        Е, аз сега си чакам решаване на рекламацията през Аутодок. Иначе Мууг можех да поръчам и от Рокауто ама там няма части специфични за CRD

      • Чавдар (V93)
        Чавдар (V93) коментира
        Редактиране на коментар
        Да финализирам: Аутодок си отработиха рекламацията коректно. Веднага пратиха етикет за безплатно връщане на сгрешената стока. В рамките на 2-3 дни след получаване на пратката изпратиха правилния артикул, също за своя сметка. Вчера си получих шарнирите на Мууг.
        Лошото в цялата история беше, че ми забави ремонта с 3 седмици.

    • Здравейте,

      Пиша с молба за съвет по технически въпрос.

      От няколко седмици съм горд собственик на Jeep Cherokee Limited KL, версия 2015 година, внос от САЩ. По стар български обичай, антенният ми накрайник за покрива бе откраднат още първите дни. След известно търсене по нашенските магазини направих поръчка на генерични продукти. И трите пъти с общо седем преходника, се оказаха неуспешни. Сякаш не диаметърът на преходника, а самата стъпка на резбата е различна. Някой може ли да подскаже нашенско решение или да мисля за поръчка зад океана? Доколкото разбирам, при европейската версия са преминали на shark fin от края на 2014-та одина, затова и по морги не успях да намеря нищо подходящо досега. Разните от Aliexpress имат доса негативни коемнтари за несъвпадащи резби. В няколко европейски автомагазина излизат като възможност, но там с доставката минават 50-60 лева стартова цена, което при вече платените от мен три за общо над 40 лева, ще стане направо бутиков аксесоар.

      Благодаря предварително

      Коментар


      • mariiin
        mariiin коментира
        Редактиране на коментар
        И диаметъра и стъпката са цолови и трудно ще намериш подходящ преходник.

    • Здравейте ,търся моторчето което заключва задния диференциал на Гранд Чероки CRD 2012г .
      Номера му е 68084266AB.
      Интересното е, че понякога работи и не свети чека ,а понякога светва.
      Чека не свети постоянно а от време на време.

      Коментар


      • murfito
        murfito коментира
        Редактиране на коментар
        Това моторче не може ли да се отвори и да се обслужи - четки, втулки, лагери?

      • BatGeorgeone
        BatGeorgeone коментира
        Редактиране на коментар
        https://www.ebay.co.uk/itm/174163995806

      • soctat_bg
        soctat_bg коментира
        Редактиране на коментар
        Разглобявано е обслужено ,сменени четки и пак,ту работи ту не работи

    • https://www.mopar-discounts.com/oem-...kit-68084266ab
      https://www.rockauto.com/en/parts/do...actuator,10456
      https://www.moparpartsmasters.com/oe...6ab?origin=pla
      https://www.amazon.com/Compatible-20.../dp/B07MM9F2D1
      ​​​​​
      "Ob Arm, ob Reich, im Tode gleich“
      Русофилия: Тежка, наследствена незаразна болест, която не се лекува и от която за съжаление не се умира. Същата е дефиницията и за шизофрения.

      Коментар


      • Европейски задни стопове намират ли се (с оранжев мигач) за GC 2007, че на мен само американски ми излизат?!?
        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

        Коментар


        • Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
          Европейски задни стопове намират ли се (с оранжев мигач) за GC 2007, че на мен само американски ми излизат?!?
          В немския ибей, за по 500 + €
          Преди време, благодарение на сина ми го проучвах този въпрос. По моргите трябва да търсиш.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение

            В немския ибей, за по 500 + €
            Преди време, благодарение на сина ми го проучвах този въпрос. По моргите трябва да търсиш.
            В щатите са по 25$ щатската версия и вероятно са некви китайски. Дори Мопар са 128$, ама 500 евра?!?
            Сега погледнах, то предните фарова почват от 70$ - дойчовците да си ги ядат с ориз тия стопове за 500 евра....
            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

            Коментар


            • Bogoljub Gagic
              Bogoljub Gagic коментира
              Редактиране на коментар
              Нещо в окабеляването има - Спарки нали има тема по навъпроса.
              За фаровете - ясно. Европейските са с моторчета вътре за регулиране на нивото с бутон от купето, китайските (америк. версиЙ) са без.
              За стоповете не знам защо има такава брутална разлика в цените. Моя навремето успях да го пробутам на каското да го сменят, след като и аз неуспешно търсих европейски. Виж, фаровете ми отдавна са китайски "американски" демек... Даже ми висят зад бронята някакви "излишни" кабели - преди време ги видях. Явно са били за моторчетата за нивото.

          • Европейски стопове - само по морги. Не че не се намират, ама цена 700+ кинта за брой, мене поне не ме кефи.

            И да, има разлика в окабеляването, и тя се появява именно в 2007-ма година. Ако твоите стопове са с 3 крушки ще минеш метър с окабеляването, но ако са с 2, както са мойте, ще трябва опъване на жица за самата стоп светлина, която при тоя вариант е "мултиплексирана" с мигачите.

            Аз по тоя повод купих американски стопове с 3 крушки и им направих монохроматични оранжеви диодни крушки, които и през червеното светят оранжево. Но може да ми се наложи да взимам европейски стопове за КАТ, че не се знае КАТаджията с коя част от тялото е станал нагоре, пък ходене амнайсе пъти до КАТ съм практикувал, ама някакси не ми се иска пак.

            ПП: С фаровете е същата тъпня - габаритите са на една крушка с мигачите и са оранжеви. За там пък правих оранжево-бяла крушка.

            Иска се и препрограмиране на модула, управляваш задните светлини.

            ППП: В щатите има всякакви, но на китайски скоро не съм попадал. Има тайвански - TYC. Също тук има и тунингови китайски (или тайвански, не знам), но на мен са ми грозни. Иначе са 400-500лв комплекта. Но пак въпроса с окабеляването си виси със страшна сила.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • bushiDO
              bushiDO коментира
              Редактиране на коментар
              Аз само предположих, че са китайски, съдейки от цената от 28$. Значи да скачам на едни хамерикански с 3 крушки и да си свиркам (моите са с 3 крушки)?
              Абе, аз като се замислих, моите всъщност са с 4 крушки!?! Ти за какви с 2 крушки говориш? Ебаси преди месец ги свалях, че слагах инсталация за ремарки и не мога да се сетя с колко крушки са...?!?
              Последно редактирано от bushiDO; 15-03-22, 13:36.

          • Здравейте,
            От къде мога да закупя заден десен стоп за WJ 4.7L и задна броня?
            До колкото разбрах има различни видове стопове, та стопът и бронята мисля, че се виждат от снимката.
            Прикачени файлове

            Коментар


            • Здравейте, някой поръчвал ли е задни въздушни възглавници за ГЧ2014 . Докараха колата и човека който ми оправя мигачите и навигациите за Европа . Ме сюрпризира. Имаш изтървала задна падушка. Ако някой е поръчвал и има впечатление за марка, от Бг или RockAuto

              Коментар


              • Първоначално публикуван от syn4o Преглед на мнение
                Здравейте, някой поръчвал ли е задни въздушни възглавници за ГЧ2014 . Докараха колата и човека който ми оправя мигачите и навигациите за Европа . Ме сюрпризира. Имаш изтървала задна падушка. Ако някой е поръчвал и има впечатление за марка, от Бг или RockAuto
                Питай дядо Владо!
                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X