Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с автоматична скоростна кутия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Проблем с автоматична скоростна кутия

    При мен проблемите протекоха в следния ред . Обслужих си колата ест. смених масла навсякъде . В кутията ми наляха около 5 л. АТF (някакъв) за мерцедес . Зимата нямах проблеми в градски условия ,но на дълъг път аварйиния режим се появи (вадя ключът , паля и след 2-3км. се ресетва) ако спирам някъде да поистине колата е ок ,а ако продължа да шофирам 2 до 3 пъти може да влезе . С топлата пролет (30 градуса+ през април)- аварйиния режим стана нещо постоянно и не смея да мръдна на повече от 20км от най близкия сервиз . И се почна -едни диагностики код7002 и други ,сваляне на лоста прглед на платката ,управлението на ск. кутия-припояване на крачетата,почистване на буксата към кутията ,демонтаж на "мозъка" , оглед и почистване и т.н. Резултат - радост седмица-2 след интервенцията и пак аз в форумите , колата в сервиза Ще бъда много благодарен ако някой помогне за по трайно решение
    Grand Cherokee 2,7 CRD
    Безгрижен , галантен и делови -Grand Cherokee 2,7crd / L.R. Discovery Td5

    Коментар


    • #92
      От: Проблем с автоматична скоростна кутия

      Грешката вероятно е Р0702.Диагностиката с какво е правена?
      Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
      Grand 3.1TD
      0898 620 306 Стоян

      Коментар


      • #93
        От: Проблем с автоматична скоростна кутия

        Здравейте,


        Темата е стара, но имам сходен проблем като част от описаните тук.
        Първо колата е Hyundai Santa FE 2.7 V6 първо поколение (2001).
        Ще започна с малко пред история:
        И проблемите-още миналата година се гласях да ходя по Нова година на Банско и региона и се радвах...ама не...стана студено и джипката паля я и включвам D, но няма никой не тръгва, единствено реагира на задна и върви.
        Върнах се и още първите дни на Януари,я закарах в Джемини и там смениха маслото, че уж налягането беше ниско и добре вървя един месец. Март пак ми прави един ден по точно сутрин същия номер, но по обед беше поне 7-8 градуса и тръгна. После имах проблеми с раздатка и други, но това отделно.
        От Април месец до сега нямах никакви проблеми, минал съм над 15000 км, като ходих лятото в Гърция,Сърбия, Словения, из страната доста обиколки и никакъв проблем.
        Тъпо е да имаш джип и когато имаш най-голяма полза от него в студените месеци и да не може да тръгне.


        От една седмица пак нещо странно почна да се случва,как си карам и на един светофар ...всичко работи перфектно, двигателя много тих и не се чува с ниските, и пуснах спирачката и гледам угаснал. Акумулатора беше леко слаб, но след това минах 200 км някъде из София и позареди.
        След ден а да изпреварвам и натисках педала за кикдаун ...и го натиснах до долу...но не все едно съм натиснал спирачка и вместо да ускори, почна да намялва. Това го направи още няколко пъти.
        Реших че нещо дебитометър може да е, свалих го, изчистих го, като пръсках с контактен спрей и също изчистих "катрана" от дросела и оборотите се нормализираха, че преди повече от 3000 с мъка. Да кажем че може би е смукала въздух от някъде, че и един маркуч смених.


        И сега паля сутринта към 8 часа и ок тръгвам,минах към 2 км и спрях да взема закуска,като колата я оставих да работи.Тръгвам и си включвам на директна..но никой..не зацепва все едно е на свободна, включвам на ръчен режим..1-ва,2-ра ..пак не иска. На заден върви.
        Показва че маслото е нормално, не е спаднало и нз вече какво да го правя, но още малко и ще ми е по изгодно репатрак да си купя и да си го возя, че миналата година сиг 3 пъти ми се наложи.
        Това е като аномалия, когато климата е приятен, но падне ли около 0-та и под и проблемите са на яве.
        Дайте съвет моля, какво може да е и къде да го водя.
        Миналата година ми бяха похвалили Коко от Малинова Долина, известен като Коко автомаика май, но не се класирах, че човека ми каза след месец и половина ще може да погледнел.

        Коментар


        • #94
          От: Проблем с автоматична скоростна кутия

          Здравейте,
          Ще ползвам темата за да не пускам нова излишно. А и въпросът ми е свързан със автомат на Гранд Чероки.
          Както бях писал във една друга тема, след придобиването на въпросното ГЧ 4.7 , като мина еуфорията от новата кола започнах да чувам едно чукане при работещ двигател. Звукът се чува много добре като се застане отстрани на колата. Смених биелните лагери , но проблема не беше от тях. При работа на място чукането почти не се чува. Но при потегляне и движение това нещо си трака много дразнещо.
          Докато Черока беше на канала при работещ двигател чаткането се чува между двигателя и скоростната кутия. Проверих болтовете стягащи торка със маховика-не са разхлабени. Няма и пукнатини по маховика. Пълна мистерия.
          То питането ми е дали е възможно това чаткане да се дължи на някакъв проблем със торкконвертора. Има ли нещо във тая джаджа което да чатърка така.
          Благодаря предварително!
          Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

          А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

          Коментар


          • #95
            От: Проблем с автоматична скоростна кутия

            Има и даже дрънчи но тогава и маслото кипва а и скоростите бърка.

            Коментар


            • #96
              От: До: Дядо Владо

              Здравейте! Аз имам подобен проблем, но не съм много сигурен къде точно е той. Мисля да закарам колата на диагностика следващаа седмица. Проблемът е следният:
              От първа до трета всичко си е наред, кутията превключва и оборотите падат, но след това четвърта не включва или поне не до 120км/ч, повече не съм пробвал защото не исках да тормозя колата. Смятам да я закарам в оторизиран сервиз в София защото не ми се струва нормално това. При 120км/ч съм на 3500 оборота, повече не посмях да вдигна колкото и глупаво да звучи това. Не знам дали това не се дължи на факта , че колата се кара само в града и никога не се налага да се движи на по-висока скорост от 80км/ч.
              Ще съм ви много благодарен за компетентно мнение по случая, разбира се до колкото е възможно на теория, ясно е че трябва да се види в сервиз за да се каже със сигурност.

              Коментар


              • #97
                От: До: Дядо Владо

                Първоначално публикуван от nikonpff Преглед на мнение
                Здравейте! ......Ще съм ви много благодарен за компетентно мнение по случая,.
                Започваме с изключен овърдрайв, но........Поне уточни за каква машина иде реч, после звънни....
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • #98
                  От: До: Дядо Владо

                  Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                  Започваме с изключен овърдрайв, но........Поне уточни за каква машина иде реч, после звънни....
                  здравейте имам гранд черокее 3.1 2000 г има ли вероятност при размяна на местата тръбичките на радятора за охлаждане аск да прегрее

                  Коментар


                  • #99
                    От: До: Дядо Владо

                    Първоначално публикуван от Jikocarp Преглед на мнение
                    здравейте имам гранд черокее 3.1 2000 г има ли вероятност при размяна на местата тръбичките на радятора за охлаждане аск да прегрее
                    Не.....обаче зависи къде си ги разменил, че има еднопосочно клапанче
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар


                    • От: Проблем с автоматична скоростна кутия

                      Jeep Cherokee 2.8CRD Limited, прави ми впечатление едно "замисляне" на АСК между втора и трета. Не постоянно, но в 70% от случаите и то при спокойно шофиране, без рязко подаване на газ и рязко ускорение. За част от секундата сякаш аха да превключи или да се откаже. Маслото е сменяно преди 20000км. Индикация на проблем ли е? Никога преди джипа не съм имал кола с АСК и не съм карал такава.
                      Последно редактирано от ARTU73; 27-04-18, 20:37.
                      JEEP Liberty 2.8CRD Limited 2005

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X